Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro a dojazdówka!


maroo1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciał bym zaczerpnąć info na temat dojazdówki w napędzie quattro, bo mam zestaw naprawczy, a chciał bym się dowiedzieć czy jak bym założył dojazdówke lub jakieś koło zapasowe o innym rozmiarze niż pozostałe 3 to co by się stało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calu uklad abs moglby zaczac ci swirowac hamujac najszybiej krecace sie kola i bys mogl przegrzac tarcze, chyba ze minimalnie by sie roznila wielkoscia

generalnie powinno byc pelnowymiarowe kolo zapasowe w Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlag trafi :) będę sie musiał rozpatrzeć za jakąś 17" s-line bo jak komplet to komplet, a na zime nie trzeba ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno byc pelnowymiarowe ale na dojazdowce nie powinno sie jechac wiecej niz 80km/h no i pewnie daleko tez sie tak nie jezdzi wiec uwazam ze wielkiej szkody nie zrobi.

Ale najlepiej miec pelnowymiarowe, wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie ...no dobra pełnowymiarowe czyli taka sama szerokośc felgi i opony i średnica ...a np szerokośc taka sama a średnica felgi rózna ale profil opony odpowiadajacy np 15stki i 65 profil a np 17 a 40profil ? czy wszystko takie same powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak kupujesz nowe auto i zamawiasz dojazdowke majac quattro to pelnowymiarowki nie dostajesz..zawsze mnie to dziwiło..niby bieznik powinien byc nawet taki sam a jak dojazdowke ladujesz to roznica jest w srednicy w stosunku do oryginalnego kola na aucie..

zawsze mnie to ciekawilo czemu tak jest...

Sam mam zestaw naprawczy niestety...i tez mysle o kupnie dojazdowki w koncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak kupujesz nowe auto i zamawiasz dojazdowke majac quattro to pelnowymiarowki nie dostajesz..zawsze mnie to dziwiło..niby bieznik powinien byc nawet taki sam a jak dojazdowke ladujesz to roznica jest w srednicy w stosunku do oryginalnego kola na aucie..

zawsze mnie to ciekawilo czemu tak jest...

Sam mam zestaw naprawczy niestety...i tez mysle o kupnie dojazdowki w koncu

no własnie i tutaj możemy się zastanawiać teraz co zrobić ;p najlepiej było by się z tym pytaniem skierować do jakiegoś dobrego ASO Audi i zapytać, a jeśli można było by założyć dojazdówkę i przejechać tam naście km do jakiegoś warsztatu to było by ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie jak przebilem opone w anglii 17 cali 225/45 to wracalem do polski na jednym zapasie 15 cali 195/65 i trzech 17/225/45 ponad 1300km.. i nic sie nie stalo.. zadnych dziwnych objawow.. ani w trakcie jazdy ani pozniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłądasz dojazdówkę... ESP off i turlasz się tyle ile można na dojazdówce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o esp tu chodzi tylko EDS

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calu uklad abs moglby zaczac ci swirowac hamujac najszybiej krecace sie kola i bys mogl przegrzac tarcze

Chyba chodziło Ci o kontrolę trakcji a nie ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie poboczne układy oparte sa o czujniki absu, jak abs nie działa prawidłowo, to reszta też

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie sie dziac, wszystko przerabiałem, zakłądalismy też każde inne koło

zadnego przegrzania hamulców, cuda sie zaczęły na lodzie i śniegu

tarcze były mocno gorące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ma to nierozerwalny zwiazek

o napęd sie nie martw, masz tam 3 mechanizmy róznicowe które potrafia o siebie zadbac

gorzej z elektroniką, aby nie było problemu wystarczy odpiąc jedna wtyczkę od czujnika ABS i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...