Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie całego auta


kowalski.w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do malowania auta.

Wszystko chcę zrobić sam i się czegoś nauczyć. Ale wiedzę mam na ten temat nie za dużą więc liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony :)

Kolor jeszcze nie jest bliżej określony.

Bardziej interesuje mnie strona techniczna a mianowicie

- jaki pistolet z jaką dyszą, czy stosować separatory do wody i reduktory

- jaki dobrać podkład, baze, i klar

- na co zwrócić uwagę przy malowaniu

- co zrobić przy takiej modyfikacji auta

tak więc chcę pozbierać jak najwięcej info na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając doświadczenia w lakierowaniu i podjąć się całego lakierowania , nie obraz się ale to głupota , zrobisz tylko krzywdę samochodowi nie mając choć podstawowej wiedzy i umiejętności , dobry pistolet to koszt około 1500zł a i pomalujesz takim za 100zł bo takim malowałem po garażach :) dużo też zależy jaki to będzie kolor , czarny to najłatwiejszy kolor do malowania , ale znów wszystkie dołki widać które pominiesz , srebrny jeden z gorszych kolorów do lakierowania łatwo porobić cienie , teraz pytanie będziesz lakierował wodnymi lakierami?? jak tak to w garażu będzie to trwało latami , ciężko ma schnąc taka baza itp itp itp dużo by pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przydałaby Ci się komora do malowania a na pewno jej nie masz, więc tak jak kolega pisał wyżej, tylko sobie napsujesz autko. Malowania proponuje uczyć się od prostych elementów typu maska. Trzeba nabrać wprawy choćby co do samego machania pistoletem. Ale przede wszystkim bez odpowiednich warunków/narzędzi tego dobrze nie zrobisz. A i tak nawet jak sobie pojedziesz do zaprzyjaźnionego warsztatu to bez nabytej wprawy nie wyjdzie Ci to dobrze. Zacznij od jakiejś starej maski czy czegoś takiego i zobacz jak Ci pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej błotniczek coś małego , maska jest duża wiec może mieć z nią problem , czasem łapka boli już po jednym elemencie a nie mówiąc już o całym samochodzie , dokładnie jak kolega wyżej mówi , warunki muszą być , przecież to nie auto za 1tyś żeby się na nim uczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zadając takie pytanie bardzo sie obawiam o Ciebie, przemyśl to dobrze!! wyrzucisz kupe kasy! o nerwach nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh Aż się uśmiałem w ten zimowy wieczór :D hehe Jestem z zawodu lakiernikiem samochodowym i naprawde jak się nie ma doświadczenia to nie ma co się brac za malowanie :) Może i wyczytasz informacje na forach internetowych na temat lakierowania i jakoś sobie to sam pomalujesz ale jak przyjdzie lato i lakier dostanie Temperatury :D to hohoho :D Mieliśmy już ze Szwagrem i jego bratem dużo takich sytuacji hehe :D że sobie ludzie sami malowali sprayami ;D pistoletami samochody a i później i tak przyjeżdzali do lakiernika aby to wkońcu wyglądało :) i reasumując wydawali więcej niż za pomalowanie jednego elementu u profesionalnego lakiernika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakim regionie PL i jak profesjonalny lakiernik, najczesciej od 250 za malowanie w garazu do 450-500 za funkiel nowke profi lakiernie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając doświadczenia w lakierowaniu i podjąć się całego lakierowania , nie obraz się ale to głupota , zrobisz tylko krzywdę samochodowi nie mając choć podstawowej wiedzy i umiejętności , dobry pistolet to koszt około 1500zł a i pomalujesz takim za 100zł bo takim malowałem po garażach :) dużo też zależy jaki to będzie kolor , czarny to najłatwiejszy kolor do malowania , ale znów wszystkie dołki widać które pominiesz , srebrny jeden z gorszych kolorów do lakierowania łatwo porobić cienie , teraz pytanie będziesz lakierował wodnymi lakierami?? jak tak to w garażu będzie to trwało latami , ciężko ma schnąc taka baza itp itp itp dużo by pisać

taka prawda, popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z pytaniem bo widzę że jest tu paru doświadczonych lakierników. Mam w planie przemalować całe auto na inny kolor. I tu pytanie, w jakich cenach mniej więcej oscyluje taka impreza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę sami profesjonaliści się wypowiadają. Ja mam taki kaprys i pomaluje ten samochód, a czy lakier się będzie trzymać czy nie to zobaczymy, jak będzie odpadać to będę co sezon sobie malować i tyle, to nie jest auto za 30 tysięcy czy ile żeby latać po profesce z nim, chcę sobie pomalować czegoś się nauczyć i tak będzie, i wiem że nikt mnie nie będzie popierać bo nie mam komory lakierniczej, pistoletu za 3 tysiące i kompressora 500 litrów i doswiadczenia i innych, mam garaż, zwykły pistolet i kompressor z targu i będę tym malować i czy sie uda w pierwszym podejściu czy w dziesiątym się zobaczy, robie to dla siebie bo tak chce. zaraz pewnie mnie zjedziecie że zrobie krzywdę auto i że to Audi i z nim się takich rzeczy nie powinno robić, chciałem uzyskać pomoc tutaj ale widzę że jeśli nie podchodzę do samochodu z profi podejsciem to nie ma co liczyć na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę sami profesjonaliści się wypowiadają. Ja mam taki kaprys i pomaluje ten samochód, a czy lakier się będzie trzymać czy nie to zobaczymy, jak będzie odpadać to będę co sezon sobie malować i tyle, to nie jest auto za 30 tysięcy czy ile żeby latać po profesce z nim, chcę sobie pomalować czegoś się nauczyć i tak będzie, i wiem że nikt mnie nie będzie popierać bo nie mam komory lakierniczej, pistoletu za 3 tysiące i kompressora 500 litrów i doswiadczenia i innych, mam garaż, zwykły pistolet i kompressor z targu i będę tym malować i czy sie uda w pierwszym podejściu czy w dziesiątym się zobaczy, robie to dla siebie bo tak chce. zaraz pewnie mnie zjedziecie że zrobie krzywdę auto i że to Audi i z nim się takich rzeczy nie powinno robić, chciałem uzyskać pomoc tutaj ale widzę że jeśli nie podchodzę do samochodu z profi podejsciem to nie ma co liczyć na pomoc.

Wojciechu, nie denerwuj się - jak Ci nie wyjdzie to weźmiemy szpraja i będziemy malować ;)

A na poważnie: może zrobiłbyś fotostory swojej pracy - czyli krok po kroku z opisem całe przedsięwzięcie, co Ty na to?? Mi się wydaje, że bomba będzie!!! czekam z niecierpliwością

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś malowałem swoje a4 b5 całe oprócz dachu, koszt malowania jakieś 2,5 tys, samochód oczywiście malowany był w komorze przez znajomego lakiernika, co prawda pracy było troche bo sam wszystko rozbierałem ale efekt końcowy był fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz doswiadczenia ze zmiany koloru z poprzedniego auta i powiem tyle kupa roboty i czasu....jezeli nie masz nic do szpachlowania to jeszcze jeszcze ale jak masz kit do polozenia to bez doswiadczenia nie dasz rady..moge ci dac kilka rad ale to pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...