Wymiana rozrzadu 2.0 ALT
6 6

131 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

@killler
    Dzieki za info. Jak bede wymienial za okolo 30k km to na pewno dam jakiemus magikowi poleconemu przez forum.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kompletny rozrząd z pompą na SKF 650 zł - wymiana co 90kkm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

600-650pln od sprzedawców z forum ( z pompą of course)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest możliwość kupić nowy łańcuch i napinacz poza aso?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zmieniany rozrząd w ALT:

-Zestaw Contitech (Continental) z pompą i zwykłym napinaczem - 460zł

- Pasek wielorowkowy osprzętu silnika Continental 6PK1590 - 50zł

Robocizna jeszcze nie wiem bo znajomy mechanik i dopiero rozmowa przed nami.

W każdym bądź razie bez zdejmowania przodu.  Jestem biedniejszy o 1L JeamBeama bo się założyłem, że będzie musiał zdjąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj stwierdziłem że chyba jednak wcześniej wymię rozrząd (miałem to robić w lutym-kwietniu) - dla świętego spokoju. Przede wszystkim słychać jakiś dźwięk (np. na biegu jałowym), mechanik w serwisie mi mówił że to prawdopodobnie napinacz (jaki niedosłyszałem albo nie sprecyzował - sam już nie pamiętam). Słychać go delikatnie w tle - nikt mi nie kazał panikować ale i tak mam już w głowie 6 000 czarnych scenariuszy. :facepalm:

Tak więc interesowała by mnie wymiana rozrządu + pompy wody. Jakie elementy najlepiej dobrać i gdzie kupić żeby się nie naciąć? Budżet ostatnio mam wykastrowany więc tym mniejsze obciążenie tym lepiej - ale jak ma to być zrobione porządnie to jakoś przeboleję. 

- Pasek rozrządu    x1     
    - Rolka napinacza   x1      
    - Rolka kierunkowa x1
    - Pompa wody x1
    - Napinacz paska x1

Jest chyba jeszcze jakiś łańcuszek i ślizg...

Myślałem o czymś takim zestawie GATES'a (rozrząd) + pompa HEPU. Co do reszty nie mam pojęcia. Coś jeszcze powinienem wymienić? Wolę to zrobić porządnie za 1 zamachem i potem mieć święty spokój. Jeżeli piszę jakoś niespójnie to przepraszam, wróciłem z roboty i ledwo się trzymam a powoli muszę zacząć ogarniać temat... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"kończący" się rozrząd zaczyna hałasować?
    mam zrobione ponad 80tys km w 3 lata przy katowaniu i wydaje mi się że rozrząd w czasie jazdy huczy.
    do dolski zjadę w listopadzie i nie wiem czy nie zacząć "oszczędzać" auta tz max 3500rpm.

mam teraz chyba zestaw boscha.

Edytowane przez tracer123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu ‎2017‎-‎09‎-‎03 o 09:54, tracer123 napisał:

"kończący" się rozrząd zaczyna hałasować?
    mam zrobione ponad 80tys km w 3 lata przy katowaniu i wydaje mi się że rozrząd w czasie jazdy huczy.
    do dolski zjadę w listopadzie i nie wiem czy nie zacząć "oszczędzać" auta tz max 3500rpm.

mam teraz chyba zestaw boscha.

Rolki mogą huczeć ale raczej się tak nie dzieje. Prędzej padnie pasek niż rolki. Ile byś obrotów nie miał jak będzie na wykończeniu to strzeli.

W dniu ‎2017‎-‎08‎-‎30 o 23:49, Sulfur napisał:

Dzisiaj stwierdziłem że chyba jednak wcześniej wymię rozrząd (miałem to robić w lutym-kwietniu) - dla świętego spokoju. Przede wszystkim słychać jakiś dźwięk (np. na biegu jałowym), mechanik w serwisie mi mówił że to prawdopodobnie napinacz (jaki niedosłyszałem albo nie sprecyzował - sam już nie pamiętam). Słychać go delikatnie w tle - nikt mi nie kazał panikować ale i tak mam już w głowie 6 000 czarnych scenariuszy. :facepalm:

Tak więc interesowała by mnie wymiana rozrządu + pompy wody. Jakie elementy najlepiej dobrać i gdzie kupić żeby się nie naciąć? Budżet ostatnio mam wykastrowany więc tym mniejsze obciążenie tym lepiej - ale jak ma to być zrobione porządnie to jakoś przeboleję. 

- Pasek rozrządu    x1     
    - Rolka napinacza   x1      
    - Rolka kierunkowa x1
    - Pompa wody x1
    - Napinacz paska x1

Jest chyba jeszcze jakiś łańcuszek i ślizg...

Myślałem o czymś takim zestawie GATES'a (rozrząd) + pompa HEPU. Co do reszty nie mam pojęcia. Coś jeszcze powinienem wymienić? Wolę to zrobić porządnie za 1 zamachem i potem mieć święty spokój. Jeżeli piszę jakoś niespójnie to przepraszam, wróciłem z roboty i ledwo się trzymam a powoli muszę zacząć ogarniać temat... 

Pasek contitech ,Rolki i napinacz hydro SNR i pompa Hepu. Rozrząd nie hałasuje. W ALT nie hałasuje również łańcuch łączący wałki z tyłu silnika(ten właśnie super mechanik to stwierdził) tylko wariator wałka rozrządu. Łańcuch i napinacz możesz wymienić dla świetego spokoju ale to koszt rzędzu 1000PLN w górę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Planuje wymienić rozrząd nowo zakupionej B7. Przebieg niby oryginalny 167tys. (2005r) rozrząd do wymiany ze względu na to, że nie wiem kiedy to bylo robione wcześniej.

Moje pytanie:

- Czy ktoś z forumowiczów sprzedaje kompletny rozrząd do 2.0 ALT? I jaka cena?

- Czy coś jeszcze warto wymienić gdy rozrząd będzie wymieniany?

- Jak ocenić czy łańcuch i napinacz z tyłu do wymiany i jaki jest koszt?

- Filtry wszystkie KNECHT rozumiem?

- Nie mam pojęcia jaki olej wlać - ostatnio lałem Motula do poprzedniego auta i nie narzekałem. Tylko jest tego sporo.

Proszę o poradę, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz do kolegi Wandej.

Najlepsze części w super cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

idź do sklepu motoryzacyjnego i zamówisz co tam trzeba, za części do rozrządu dałem 600zl (pasek rozrządu Gatesa, rolka napinająca SKF, napinacz hydrauliczny wraz z rolka prowadząca febi, pompa wody rouvil, i pasek osprzetu Gatesa),

łańcuch i napinacz ocenisz dopiero po zdjęciu pokrywy zaworów tu dodatkowo koszt uszczelki 65zł Elring, nie wiem czy jest sens to robić jeśli masz oryginalny przebieg, Ja u siebie niedawno wymieniałem uszczelkę pokrywy zaworowej- napinacz i łańcuch przy 220tys w bardzo dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi