Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dudnienie


petrus

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj podczas jazdy, że gdy przy szybkiej jeżdzie (niekoniecznie szybkiej) puszcze pedał gazu, słychać takie dudnienie, a gdy lekko wcisne pedał hamulca słychać to jeszcze bardziej, gdy mocniej wcisne hamulec dudnienie ustaje, to jest taki odgłos jakby jechać przez poprzeczne dziury ale częstotliwość tego dudnienia jest ok. 5 lub 6 razy na sekunde , dodam że nie ma żadnych drgań w kierownicy czy w aucie, co to do cholery może być :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie miałeś ostatnio ostrego hamowania ( typu zblokowanie kół, aż dym poszedł)? :)... Jeżeli tak, to masz spalone opony :>...

Miałem kiedyś podobny efekt, po spaleniu opony podczas hamowania :(... w jednym miejscu na oponie, aż zrobił się plastyk :wallbash:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda ABS- zapomniałem :gwizdanie:..... A może coś Ci kole siedzi, typu gwóżdz.lub kamień :mysli:?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny przypadek a jak przyśpieszasz, czy równo jedziesz nic się nie dzieje, tylko i wyłacznie ja puszczasz gaz. A nie masz czasem luzów na zawieszeniu czegoś luźnego np koła bo jeżeli to tylko wtedy to coś się musi zmieniać w ustawieniu kół że wprowadza je w rezonans, to może być połączone ze zmieniającą się zbierznością, niewyważeniek kół i wieloma innymi rzeczami. Przy szukaniu przuczyny pamiętaj że przy hamowaniu/puszczaniu gazu na koła działa siła która próbuje przesunąć koła do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzieje sie to tylko przy puszczeniu gazu, przy przejeżdzie przez jakieś nierówności czuć że coś jest luzem, tak jakby coś było odkręcone, przy puszczeniu gazu gdy na koła działa siła czuć jak coś zachrobocze, wygląda na to jakby całe zawieszenie sie sypało, byłem u polskiego mechaniora i sprawdziliśmy całe zawieszenie i nic nie znależliśmy oprócz pękniętej sprężyny, myślałem że to jest powód, ale sprężyna wymieniona i dalej to samo, więc umówiłem się jutro do warsztatu do angola na full service bo akurat już czas, i sprawdzą mi całe zawieszenie, napiszę jutro co wyszło z tego badania, dzięki za wszelkie info :th:[br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 21:05 _________________________________________________Właśnie wróciłem z warsztatu, full service zrobiony, pytam się gościa co z zawiechą, a on mi mówi że zawiecha jest w bardzo dobrym stanie :shocked:, nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy co, ale słysze wyrażnie że coś jest nie tak, dam sobie spokój z tą zawiechą bo nie będe wymieniał czegoś co niby jest dobre,a zresztą nie wiem nawet co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shamowana opona , łożysko w kole ? Ja mam podobny przypadek na używanych oponkach ...dziś jade wymienić i zobaczymy co sie bedzie działo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raggaman[/glow], obyś trafił dobre :)...... Mnie używki trafiły się takie, że szybciej je zdejmowałem niz zakladalem :thumbdown: Tragedia, jazda na nich, to niczym elektryczny do Tłuszcza :)( bez obrazy dla klubowiczów z tamtych okolic :))......... No, chyba że masz nowe :good:......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raggaman[/glow], obyś trafił dobre :)...... Mnie używki trafiły się takie, że szybciej je zdejmowałem niz zakladalem :thumbdown: Tragedia, jazda na nich, to niczym elektryczny do Tłuszcza :)( bez obrazy dla klubowiczów z tamtych okolic :))......... No, chyba że masz nowe :good:......

Nie no ja przecholowałem z zakupem felg wiec oponki używki ..jutro am jechać na wymiane ..opona tłucze na 100 % :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się zastanawiał czy to przypadkiem nie jest odklejona okleina od klocka i zacząlbym od tego, miałem podobną sytuację jak jedziesz stuka jak lekko przyciśniesz stuka a jak dociśniesz jest ok, spróbuj jeszcze czy jak minimalnie o jeden"ząbek" podciągniesz ręczny i ruszysz czy będzie stukało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się zastanawiał czy to przypadkiem nie jest odklejona okleina od klocka i zacząlbym od tego, miałem podobną sytuację jak jedziesz stuka jak lekko przyciśniesz stuka a jak dociśniesz jest ok, spróbuj jeszcze czy jak minimalnie o jeden"ząbek" podciągniesz ręczny i ruszysz czy będzie stukało

Dokładnie jest jak piszesz, spróbuje z ręcznym, a będę miał okazje bo za cztery godziny ruszam z UK do Polski więc mnóstwo okazji :> ale zaraz, ręczny działa tylko na tył, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie napisałeś że to stukanie z przodu, jezeli tak to zostaje jedynie odkręcenie kół przednich i sprawdzenie nie przez ręczny a ręką :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już sprawdzone, i okazało sie że klocki, w czwartek wymieniam, dzięki za wszelkie info :wink4:[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 17:19 _________________________________________________klocki wymienione i dalej coś puka, więc pojechałem na inną stacje diagnostyczną nie mówiąc nic o klockach, a gość mówi że nie ma żadnych luzów w zawieszeniu, że jedynie klocki mogą pukać :kox: więc daje już temu spokój, nie jest to szczególnie chałaśliwe więc musi zostać tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zareklamowałem oponki i wszystko jest ok :)

Łożysko w kole by bardziej huczało niż dudniło .. ja bym proponował sprawdzić oponki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zareklamowałem oponki i wszystko jest ok :)

Łoł to gratuluje :notworthy: , ja próbowałem zareklamować jedną dudniącą Barum Bravuris i gość mi powiedział że nie mam szans na uznanie reklamacji bez widocznych fabrycznych defektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo dudnienie to oponki, wymieniłem na nowe i jest ok, ale pozostały jakieś stuki w lewym przednim kole, kiedyś miałem rozerwaną gumę od przegubu i wymieniłem na nową, ale nie wiem jak długo jeżdziłem bez tej gumy,może coś z przegubem :mysli: ale nie wiem jakie są objawy jeśli chodzi o przegub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...