Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zużywa za dużo oleju proszę o radę


weksla

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy.

Proszę Was serdecznie o radę.

Wydaje mi się że z silniczkiem w moim resoraku jest coś nie tak.

Zaczyna brać za dużo oleju. Autko ma przebieg 141 000 km.(pewne)

Podejrzewałem że przyczyną jest odma która mogła przepuszczać olej z wietrzenia komory korbowej.

Wymieniłem na nową i nie pomogło.

Od w/w odmy odchodzą jeszcze jakieś dziwne zabawki może tam jest problem.

Pomóżcie PROSZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga. Mi tez bieże olej w tym silniku, takie są te silniki. Robiłem różne patenty z odmą i odpowietrzeniem bo był tam olej ale nic nie dało. Wymieniałem nawet uszczelniacze zaworów. Zostaje tylko ewentualnie zapieczony pierścień ale nie mam na to czasu ani ochoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam -przepraszam że tak długo nie pisałem.

Mój resorak olej brał -bierze i brał będzie . Wszyscy szpece mówią że ten silnik się dosmarowóje i dlatego jego żywotność oceniana jest na około 0,7 mln kilometrów. Wszystko co piszę to cytat gości z prawdziwych serwisów.

Zużywa mi teraz około 0,2l na 1000 kilometrów i co ciekawe raz mniej raz więcej. Podobno właśnie do tego są te zabawki za odmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam że mój znajomy miał Passat z ty silnikiem :)... Też mówił że łykał olej :confused4, jak bocian żaby :)...

widać, z tym motorem, tak już jest :gwizdanie:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez bierze około 0,25 /1000, da się z tym żyć, przebieg u mnie 130.000 km, zalany olej to Mobil 0W-40, zaczynam dolewać pół syntetyk 10W-40 i przy najbilższej wyminie takowym zaleje - myślę że będzie poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 2.8 bierze 0,5l na 1000km i bardzo mnie to martwi ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 Q mi jara ok 0.7l/1000km ale tylko jak na gazie, na benzynie 0.2l/1000km

i nic z tym nie robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że zużycie zależy również od stylu jazdy? Jesli nie, to juz wiecie :evil:. Ja, jak nie butuje, to nie dolewam przez 3000Km i mam stan. Ale jak pocisne i dochodze do czerwonej kreski na obrotomierzu, to od razu widac to na bagnecie. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich znachorów , łącznie z ASO pytałem i mówią że przy 5 zaworach/cyl. do 1l/1000km to norma. Zużycie na gazie będzie większe (chodzi chyba o bardziej suche paliwo) o butowaniu nie wspomnę bo to oczywiste. Ja nic nie robie z tym i nie mam zamiaru, zwłaszcza że nikt nie gwarantuje że coś się zmieni. A taka ciekawostka latam na 10w40 Castrolu ostatnio nie miałem pod ręka i jak mi sie zaświeciła kontrolka zalałem 0,5l 10w40 orlenu ,zrobiłem już 1500km i nie zapala się, czary? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem miesiac temu auto miala zrobiony tüv i td. i oczywiscie wymieniali olej przejechalem 4000km i dolalem 0,5l bo kontrolka sie zapalila jak na razie jest ok. wydaje mi sie ze to glownie zalezy od tego jak sie smiga bo musze powiedziec ze ten miesiac byl bardzo ciezki dla pedalu gazu i stad ta dolewka.pozdro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że zużycie zależy również od stylu jazdy? Jesli nie, to juz wiecie :evil:. Ja, jak nie butuje, to nie dolewam przez 3000Km i mam stan. Ale jak pocisne i dochodze do czerwonej kreski na obrotomierzu, to od razu widac to na bagnecie. :decayed:

Dokladnie tak jest. Ja specjalnie jezdzilem po "dziadowsku" zeby to sprawdzic :P Wtedy nic nie bierze ale mnie szlag trafia ... po to mam 150 koni zeby je smarowac na drodze! Przy stylu jazdy 2,3 do 5k czasem do 6 bierze 0,2 - 0,25 / 1k km :notworthy: Na zdrowie!

A swoja droga to slyszalem bardzo duzo opini ze kontrolka od oleju wcale nie powinna sie zapalac ( chyba ze macie dodatkowa - pomaranczowa! ) bo wtedy trzeba odrazu samochod zatrzymac. Ja sprawdzam olej co 2-3 dni i zawsze utrzymuje w optymalnym zakresie i nigdy mi sie jeszcze nie zaswiecila. Sprawdzenie zajmuje 35,6 s wiec polecam to robic - niunia sie ucieszy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mój bierze jakieś 2 litry od wymiany do wymiany, ale codziennie śmigam 30 km do pracy po autobanie nie wolniej niż 220km/h tak więc chyba to zużycie jest ok. Powiedzcie mi czy w silniku 3.0 ASN też jest odma i czy mam ją wymienić (kiedy to się kwalifikuje do wymiany?, jak to się sprawdza?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie oleju radykalnie zmniejszyło po wymianie na Castrola edge 5w-30 norma vw 504, 507.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...