potencjometr concert II

wieczor15

Wyjmij potencjometr i idź do sklepu elektronicznego, dobiorą ci zamiennik. Albo jest druga droga czyli kupno używanego radia chorus może być uszkodzone i podmiana potencjometru.

Panowie to jest impulsator. Nie sądzę że dostaniesz go w sklepie. Najszybciej dorwiesz używany panel na dawcę.

A co się stało temu uszkodzonemu ?

A co się stało temu uszkodzonemu ?

zapewne przy szybszym podkręcaniu głośności przeskakuje o klika-kilkanaście poziomów zamiast zrobić to płynnie

Mam pytanie jesli sie tak dzieje jak pisze marekg to wina pokretla potencjometra,czy moze cos w srodku radia.

Wina impulsatora, zaśniedziały wewnątrz pola stykowe, przy odrobinie wprawy i odpowiednim sprzęcie można to rozebrać i wyczyścić aczkolwiek jest to delikatna robota.

Chyba nie masz tu na myśli wymiany procesora, tutaj jest mowa o concert II

Mam ten sam problem i to tak jak ktoś napisał wyżej koszt naprawy to ok 130 PLN, mam namiar na kolesia co to naprawia w Węgrowie (woj. mazowieckie)(podjechać trzeba osobiście lub podesłać radio), jak ktoś chce namiary to mogę podać na priv :naughty:

ps.

Jak z nim rozmawiałem bodajże w styczniu czy lutym to powiedział, że 150 PLN

Ja wymieniałem potencjometr w concercie, miałem dawce - chorusa, dało też rade w chorusie po prostu przeczyscic paroma dobrymi środkami (kontakt U i Kontakt S) i śmiga jak nowe

wymieniałem także potencjometr w radiu w seacie na ten z chorusa i podgłaszanie działa odwrotnie, ale dałem sobie spokój :decayed:

No nie każdy impulsator jest taki sam mimo że podobnie wygląda

Tam gdzie masz 3 wyprowadzenia należy drutkami tak przekrosować podłączenia aby zamienić ze sobą nogi 1 i 3 i będzie już działać w dobrą stronę.