Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjnie na stacjach benzynowych


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedys pojechalem brudnym bardzo samochodem na automata i mam matowy lakier, polerka niedomytym piaskiem.... oczywiscie nie zauwazylem w pore :) tylko pozniej, wiec teraz sam bede musial sobie normalnie wypolerowac, ale przynajmniej zanim to zrobie moge jezdzic na automaty :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o automat, nie wjechałbym byle gdzie. Chamskie szczotki na stacjach benzynowych mnie przerażają, ale jak widzę nowoczesną i nową inwestycję z fizelinowymi ścierami oraz kolorowym szamponem, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli jakość usługi czy inwazyjność względem nadwozia?

Inwazyjność.

Hipotetyczna sytuacja:

-przedstawiciel handlowy swoim fordem mondeo kombi po 3000km brudnym tak że nie widać koloru lakieru wjeżdża na myjnię

-szczoty zdejmują cały brud, piasek, błoto, owady i bóg wiec co jeszcze

-wszystko to zostaje na owych szczotkach

-2 min później wjeżdżasz Ty swoim prawie nowym lekko przykurzonym B8 żeby je tylko odświeżyć

-to co było na mondeo jest teraz między wirującą szczotą a Twoim lakierem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na bezdotykowa i za 5 zl ladnie sobie autko umyje i lsni :) Mi styka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie zależy na kondycji lakieru i na rysach to mylnie automatyczna będzie idealnym wyborem.

Z drugiej strony jak widzę tych oszołomów co niby podobnie myślą i szorują na myjniach bezdotykowych lakier szczotkami z pianą to ręce mi opadają :facepalm:, wystarczy ze w takiej szczotce jest kilka małych kamyczków (a zawsze są ) i można sie odrazu po myciu umówić do lakienika na polerkę.

Preferuje tylko jeden sposób mycia auta:

- karcher + piankownica epoca lub gloria + autobrite magifoam

- solidne plukanie

- wiadro rękawica do mycia np MEgsa i płyn np duragloss

- plukanie i tu można powiedzieć ze lakier jest czysty bez ryzyka o zmatowienie, rysy czy chociażby usunięcie świeżo nalozonego wosku

Polecam inwestycje w takie preparaty, naprawdę warto a i mycie staje sie przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ale nie każdy ma warunki na to żeby umyć sobie samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na bezdotykowa i za 5 zl ladnie sobie autko umyje i lsni :) Mi styka :)

przejedź sobie później fibra po swoim lśniącym aucie i zobacz jaka będzie brudna

wszystko pięknie ale nie każdy ma warunki na to żeby umyć sobie samemu

bierzesz:

wiadro + szampon + rękawica + woda w baniaczkach

i jedziesz na bezdotyk wieczorem, żeby nie przeszkadzać nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyć, a umyć to też różnica. jeden się zadowoli szczotkami, drugi bezdotykówka, a trzeci będzie siedział pół dnia z pędzelkiem w ręce i czyścił każdy zakamarek. prawda jest taka, że ani na bezdotykówce, ani na szczotkach nie da się dobrze umyć samochodu

Zgadzam się z Tobą; szczotki nie umyją zakamarków a poza tym najczęściej rysują lakier (zwróćcie uwagę na sytuację w której szczotki myją koła, wtedy duże szczoty stoją i w jednym miejscu szorują po lakierze), natomiast po umyciu bezdotykową wydaje się że jest czysto a wystarczy przejechać palcem po lakierze i wychodzi na to że jednak auto nadal jest brudne :kwasny: Szczotki odradzam wogóle, a bezdotykowe myjnie są dobre wtedy kiedy potrzebujemy odświeżyć zakurzone autko :wink:

Myłem samochód na ORLENIE na myjce automatycznej i na czas mycia kół, szczota myjąca samochód została podciągnięta w górę, więc nie szorowała lakieru w jednym miejscu. Zapewne wszystko zależy od zaprogramowania urządzeń automatu myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na bezdotykowa i za 5 zl ladnie sobie autko umyje i lsni :) Mi styka :)

przejedź sobie później fibra po swoim lśniącym aucie i zobacz jaka będzie brudna

wszystko pięknie ale nie każdy ma warunki na to żeby umyć sobie samemu

bierzesz:

wiadro + szampon + rękawica + woda w baniaczkach

i jedziesz na bezdotyk wieczorem, żeby nie przeszkadzać nikomu.

tak to na pewno domyje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

Kurczę, a ja chciałam się wybrać na myjnię właśnie przy stacji, ale po przeczytaniu zwątpiłam ;)

Czyli podsumowując - najlepiej jest umyć sobie auto samemu, trochę zabawy z tym jest ale efekt na pewno lepszy niż po jakiejkolwiek myjni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy powiedzcie czy mycie auta na myjni bezdotykowej z tym że mam zamiar użyć gąbki bo samo mycie bezdotykowo nie pomaga i nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. nie mam możliwości umycia sobie auta samemu z wiaderka bo nie ma zbytnio gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy powiedzcie czy mycie auta na myjni bezdotykowej z tym że mam zamiar użyć gąbki bo samo mycie bezdotykowo nie pomaga i nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. nie mam możliwości umycia sobie auta samemu z wiaderka bo nie ma zbytnio gdzie

Czasem robie tak ze jade na bezdotykową...zabieram gąbke lub rękawicę do mycia splukuje autko....nakladam piane....gąbką i ogień do czysta... po tym zas splukanie..."wosk" + "lśniący lakier" i autko wyglada jak z fabryki :)

Tyle ze faktycznie jak koledzy pisali wyzej : "Wieczorkiem zeby nie przeszkadzac innym w normalnym uzytkowaniu takowej myjni" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
witam koledzy powiedzcie czy mycie auta na myjni bezdotykowej z tym że mam zamiar użyć gąbki bo samo mycie bezdotykowo nie pomaga i nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. nie mam możliwości umycia sobie auta samemu z wiaderka bo nie ma zbytnio gdzie

Czasem robie tak ze jade na bezdotykową...zabieram gąbke lub rękawicę do mycia splukuje autko....nakladam piane....gąbką i ogień do czysta... po tym zas splukanie..."wosk" + "lśniący lakier" i autko wyglada jak z fabryki :)

Tyle ze faktycznie jak koledzy pisali wyzej : "Wieczorkiem zeby nie przeszkadzac innym w normalnym uzytkowaniu takowej myjni" :)

i kolezanka ;))

ale woskowanie ręczne w domku czy na parkingu chyba jest lepsze,niż takowy "wosk" z myjni.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy powiedzcie czy mycie auta na myjni bezdotykowej z tym że mam zamiar użyć gąbki bo samo mycie bezdotykowo nie pomaga i nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie. nie mam możliwości umycia sobie auta samemu z wiaderka bo nie ma zbytnio gdzie

Czasem robie tak ze jade na bezdotykową...zabieram gąbke lub rękawicę do mycia splukuje autko....nakladam piane....gąbką i ogień do czysta... po tym zas splukanie..."wosk" + "lśniący lakier" i autko wyglada jak z fabryki :)

Tyle ze faktycznie jak koledzy pisali wyzej : "Wieczorkiem zeby nie przeszkadzac innym w normalnym uzytkowaniu takowej myjni" :)

i kolezanka ;))

ale woskowanie ręczne w domku czy na parkingu chyba jest lepsze,niż takowy "wosk" z myjni.. :wink:

Przepraszam za to "fooo pa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki faktycznie będę jeździł tak żeby nikomu nie przeszkadzać bo zakaz jest używania gąbki. pewnie że woskowanie to zawsze pod blokiem bo na tych myjniach to pewnie sama woda leci na opcji woskowanie nie tak jak zagranicą że tam to taką myjką idzie ładnie umyć auto tylko u nas oszczędzają na środkach do mycia i dlatego jest tak ciężko umyć auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
ok dzięki faktycznie będę jeździł tak żeby nikomu nie przeszkadzać bo zakaz jest używania gąbki. pewnie że woskowanie to zawsze pod blokiem bo na tych myjniach to pewnie sama woda leci na opcji woskowanie nie tak jak zagranicą że tam to taką myjką idzie ładnie umyć auto tylko u nas oszczędzają na środkach do mycia i dlatego jest tak ciężko umyć auto

ja ostatnio myłam za 15 zł a i tak był brudny, nie ma to jak wiadro z wodą, szampon, gąbeczka i karcher ;))

Tylko w tym problem,że nie zawsze się chce tak bawić, co innego latem ale zimą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...