Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka ręcznego - mruga i piszczy


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż dzisiaj rano odpalilem samochód ( stoi na dworze cały czas ) nie był zaciągnięty ręczny po zapaleniu samochodu zaczeła mrugać kontrolka ręcznego oraz piszczeć , co to może być ? zaraz ide zobaczyc ile mam płynu hamulcowego

edit : chciałem dolac ale zatrzymał się na tej siateczce i nie chce zejsc w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s l a b e a k k u

nie rozumiem twojej odpowiedzi , sprawdziłem płyn hamulcowy oraz musze go dolać ale jest problem ponieważ płyn zastał się w tej siateczce i nie chce zejść..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega słabe aku czytaj akumulator nie daje właściwego napięcia podczas rozruchu.

Jak za mało płynu to dolej,wyjmij tą siateczkę bo bodajże jest wyciągana i przeczyść ja.

Gdyby brakowało płynu na tyle żeby zaświeciła się kontrolka od hamulców to także występowało by to podczas jazdy...tzn pikanie z kontrolką.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega słabe aku czytaj akumulator nie daje właściwego napięcia podczas rozruchu.

Jak za mało płynu to dolej,wyjmij tą siateczkę bo bodajże jest wyciągana i przeczyść ja.

Gdyby brakowało płynu na tyle żeby zaświeciła się kontrolka od hamulców to także występowało by to podczas jazdy...tzn pikanie z kontrolką.

czyli mam wyciągnąć tą siateczke i dolać bezpośredniu płynu bez niej bo jest mało , a później podładować akumulator i zobaczyć co będzie sie działo tak ?

pozatym gdy tak mruga i piszczy to na środku komputea pokazuje się nazwa Breise czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i płyn jest ok , dolać nie mogłem bo ten filtr nie przepuszcza a wyciągnąć go za cholere nie moge próbowałem kombinerkami , śrubokrętem i bez skutku

co do akumulatora , naładowany jest wyżej niż połowa od 0 do 6 ampera ładuje się teraz ale nie jestem pewien czy to wina aku..

http://obrazki.elektroda.net/54_1245185249.jpg <- u mnie wskazówka jest na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a k k u z l o m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a k k u z l o m

byc może nie twierdze nie przecze , naładuje do pełna i powiem co i jak w najgorszym wypadku kupie nowy

---------- Post dopisany at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany at 11:50 ----------

Tak jak pisze kolega słabe aku czytaj akumulator nie daje właściwego napięcia podczas rozruchu.

Jak za mało płynu to dolej,wyjmij tą siateczkę bo bodajże jest wyciągana i przeczyść ja.

Gdyby brakowało płynu na tyle żeby zaświeciła się kontrolka od hamulców to także występowało by to podczas jazdy...tzn pikanie z kontrolką.

zapomniałem dodać że po przejechaniu nadal pika kontrolka podczas jazdy

---------- Post dopisany at 14:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:02 ----------

Dobra jednak to był akumulator nie był naładowany dostatnio ( pewnie go wymienię w niedługim czasie ) poza tym miałem 2 płyny DOT 4 jeden nie chciał zejść przez to sitko to użyłem 2-giego i aż miło wsiąkało , poza tym sitka nie da się wyciągnąć o mały włos je totalnie nie uszkodziłem :/ kręci się tylko w obie strony i nic poza tym

dzięki za rade wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem serwo wraz z pompą.

Nie zdarzyłem jeszcze zacząć odp hebli i zaraz wyawaliło mi błąd na desce tj wykrzyknik jakby aku słabo dawało.

Olałem to wziąłem sie za odpowietrzanie(myslać ze winny jest czujnik stopu)

Ładnie wyregulowałem pedał hamulca jak i czujnik i dalej piszczy.

Po podpięciu nie wykazuje żadnych błędów,stop działa prawidłowo auto ma zapowietrzony tył ale było późno wiec nie zdarzyłem z tym powalczyć.

Kontrolka swieci sie cały czas,watpie ze to aku,płynu na maxa.

Czy jak bedzie uwalony czujnik od poziomu płynu to bedzie wywalać to w ten sposób????

Co radzicie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...