Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjka Ciśnieniowa


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

kilka aut motocykl kostka elewacja drzwi garażowe etc - K 7 to dobry wybór cena takiej myjki od 1654 zł brutto do góry w zależności od wyposażenia. Standardowo jest 10 metrów węża dysza ze strumieniem płaskim (taki jak na myjniach) i dysza rotacyjna czyli punktowy strumień wirujący do mocniejszych zabrudzeń raczej nie nadaje się do mycia auta ze względu na swoją siłe .

I tu ciekawostka ciśnienie robocze podawane przy urządzeniach to zazwyczaj ciśnienie generowane na dyszy płaskiej, natomiast ciśnienie maksymalne to ciśnienie właśnie na dyszy rotacyjnej. Dysza rotacyjna podności wartość ciśnienia o około 30 %.

Myjka ciśnieniowa to nie tylko sprzęt do płukania auta jest masa zastosowań takie jak mycie kostki powierzchni płaskich, przepychaniei rozmrażanie kanalizacji , czy piaskowanie (hydropiaskowanie), zastosowań jest naprawdę dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o tym dodam że potrzebuje myjki głównie do dobrego spłukiwania auta bo myje "z wiaderka" czasami będę potrzebował do innych maszyn,ale to sporadycznie http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-skipper-170-bar-1800w-k2-i4552165562.html

Edytowane przez DamianIno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zabawka rzuciła mi się w oczy

Myjka wysokociśnieniowa, Lavor, STM 160, 160bar - cena i opinie | sklep internetowy Praktiker.pl

Parametry spoko, cena również, pytanie o akcesoria z zestawu - jest tam w ogóle pianownica?

Nabyłem tą myjkę, na dniach jeśli pogoda pozwoli będę testował. Myjkę dostałem w kartonie - do poskładania była rączka i bęben do zwijania węża ciśnieniowego. I tu jest pierwszy problem, albo ja dziś nie myślę, albo producent dał d*py z tym bębnem. Niech mi ktoś potwierdzi, czy wąż powinien być na bębnie zwijany po wypięciu obu końcówek z pistoletu i myjki, czy jak? Nie ma opcji zwinąć wąż mając którąkolwiek z końcówek wpiętą, a wielokrotne wpinanie i rozpinanie skutecznie moim zdaniem zniszczy oringi na końcówkach węża ciśnieniowego. Uświadomcie mnie bo podupadła moja psychika dziś przy tej rozkminie.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Karcher'ze mam wpięty na stałe w bębnie, tylko rozwijam i zwijam. Mojego brałem i był już złożony bo stał na sklepie.

pokaż foty jak jest bęben mocowany i gdzie wychodzi złącze z myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Karcher'ze mam wpięty na stałe w bębnie, tylko rozwijam i zwijam. Mojego brałem i był już złożony bo stał na sklepie.

pokaż foty jak jest bęben mocowany i gdzie wychodzi złącze z myjki.

Byłem podpytać w sklepie z myjkami i wyszło na to, że bęben na wąż to jest w sumie ściema i nie ma możliwości zawinięcia na niego węża bez odpięcia którejkolwiek z końcówek.

Złącze jest z tyłu myjki w dolnej części - bęben jest osobno w rączce. Karcher od pewnego modelu ma właśnie złącze w bębnie przez co sobie możesz zwinąć, natomiast niższe modele nie mają wcale bębna, tylko zwykły wieszak na wąż. Tak też powinno być w tym przypadku no ale to 'tylko' Lavor i rozwiązanie kompletnie niepraktyczne.

Powinno być tak eurom-force-2200-myjka-cisnieniowa-240-eA jest tak 188588771_1_644x461_nowa-myjka-cisnienio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest miejsce by złączkę obrotową zamontować i dziura w bębnie na wyjście węża. ja w K7 mam schowany wąż dochodzący do bębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W K7 jak i K5 jest to dobrze rozwiązane, tak jak mówisz. Tutaj miejsca nie ma na złączkę. Póki co zwijam wąż wokół uchwytu ale muszę się przyjrzeć dobrze i może uda się dorwać taki bęben z wyższego modelu i przełożyć. Będzie w sam raz modzenie na długie zimne wieczory. ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 600zł a 2000zł jest spora różnica. Za pozostałe wolę zakupić dobre kosmetyki i sporo mi zostaje. Przy domowym użytku trzeba przekalkulować opłacalność względem praktyczności i wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musiałem coś kupić. A że już mam duzą Karchera w firmie HDS model to kupiłem mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastaldo i afroo. i jak się sprawują wasze myjki ?

Jak z ciśnieniem daje rade, czuć te 160 bar ? Utrzymasz lancne w jednej rece podczas mycia ? Idzie wymyć dobrze np alufelgi z pyłu klocków ham. lub brudu z pod uszczelek ?

Ja już od od dłuuugiego czasu zastanawiam się nad myjkami Lavor i chyba wybór padnie na STM 160.

Niech ktoś inny z posiadaczy wypowie sie na temat myjek Lavor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony. Ciśnienie spokojnie ogarnia mycie samochodu. Po zimie myłem felgi nie ruszane od wewnętrznej strony ani razu i cały syf schodził pięknie bez użycia chemii. Jedyny zarzut to ten, o którym mowa powyżej - kompletnie niepraktyczny i niepotrzebny bęben na zwijanie węża ciśnieniowego. Ja go zdemontowałem i zawieszam wąż na uchwycie myjki. Można się przyzwyczaić.

Nie miałem okazji korzystać z innych myjek więc nie jestem w stanie porównać Lavora chociażby do Karchera ale w stosunku ceny do jakości Lavor wypada bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ją używasz ? Było jeszcze coś w niej niepokojącego ? Ile czasu można nią myć bez przerwy ? Co 5 minut mycia wystarczą przerwy minutowe ?

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie częściej niż raz-dwa razy w tygodniu. Użytkowana w typowo domowych warunkach, żadne mycie na potęgę. Ostatnio płukałem dosyć mocno i długo podwozie + nadkola + koła i nie zauważyłem spadku ciśnienia, czy zadyszki i gorącej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z dostępnością z częściami do tych myjek ?

jaka jest różnica pomiędzy tymi myjkami:

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-galaxy-160-patio-piana-i5143657391.html

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-stm-160-chemia-i-wysylka-i5251208207.html

Dużo osób kupuję tę myjkę:

http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-lavor-prime-165-pianownica-ls3-i4950001497.html

Różnicię i plus jaki zobaczyłem to, to ze jest trochę cięższa.

Na myjkę myślę przeznaczyć 600 -700zł (+/- )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z tego co sprzedawcy mi mówili to 3 te modele niczym sie nie różnią jak tylko wyglądem. Prime ma zaworek chemii, która pobierana jest ze zbiorniczka, w/w urządzenia mają tylko pianownicę do rozprowadzania chemii :).

Wiec zakupie galaxy tylko dlatego że ma ładniejszy wygląd :P

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K7 z dozowaniem chemii i nie używam tego. Auto i tak się pianą myje z pianownicy.

A te inne dodatki Ci potrzebne? jak to do mycia kostki, wąż do kanalizacji, itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to całkowicie nie potrzebne jedynie waż do kanalizacji. Ale co zrobisz jak tylko w takich pełnych zestawach kupisz myjke ;) tez bym wolał kupić bez tych dodatków, pianownice i tak trzeba będzie porządną kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownice Karchera miałem od dawna, bo mam dużą myjkę z podgrzewaniem wody w firmie. W sumie też kupiłem myjkę z tym do mycia kostki. Trochę już umyłem ale jeszcze dużo granitu zostało do umycia w koło domu więc się przyda.

No ale Karcher K7 to 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spootkał się ktoś kiedyś z tą firmą?

http://allegro.pl/mocna-myjka-cisnieniowa-150bar-turbo-pianownica-i5153216386.html

Na alledrogo dość popularne.

Dodam, że nie będę z tym cudów wyprawiał. Potrzebuje tylko do mycia samochodu. Pianownica + jakieś fajne ciśnienie do opłukania a 150 bar powinno wystarczyć

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...