Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pompy paliwa


piotrekmuzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety jestem zmuszony wymienić pompe paliwa w AFN 110km - auto od samoge poczatku używania szarpało przy około 2 tyś obr. w górę no i niestety zaczyna wyciekać ropa.

Czy pompa z Leona 110km o nieco innych numerach katalogowych (dwie ostatnie cyfry) będzie działała w moim silniczku ?? Czy jednak musi to być identyczna część ??

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety jestem zmuszony wymienić pompe paliwa w AFN 110km - auto od samoge poczatku używania szarpało przy około 2 tyś obr. w górę no i niestety zaczyna wyciekać ropa.

Czy pompa z Leona 110km o nieco innych numerach katalogowych (dwie ostatnie cyfry) będzie działała w moim silniczku ?? Czy jednak musi to być identyczna część ??

Pozdrawiam

Piotr

Twoją pompę da się odratować. Lepiej Twoją zrobić niż abyś miał inną kupować i mieć to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi też szarpała i ciekła zmieniłem uszczelki za 36 zł ( pewnie cieknie ci z pod nastawnika), wyczyściłem nastawnik po złożeniu miałem dawkę 3,4 mg i też szarpało ale przestawiłem na 4,6 mg i jak ręką odjął. Wiem że dawka może być mniejsza ale moje autko jest po programie, różnicy nie odczułem przy zmianie dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa została uszczelniona - auto jeszcze lepiej pali na mrozie (ostatnio prawie -15) i odpala igiełka jednak nadal trzęsie samochodem - dokładnie to wygląda tak do około 2000 tyś auto idzie OK jednak jeżeli mamy okolice 2000 obrotów na 4 albo 5 biegu kiedy dodam gaz auto strasznie trzęsie po przekroczeniu tych obrotów samochód zachowuję się ok. Dodam tylko że dynamika auta jest OK, obroty na zimnym ciepłym silniku OK .... Już teraz nie wiem co mam robić - pompiarz powiedział mi że to sprawa ustawienia dawki paliwa - wtryski itd są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie robiles pompe? W Środzie, w Gnieznie? Powiem Ci szczerze, ze w naszej okolicy ciezko o dobrego fachowca od TDI. Bylem juz u kilku i nie ma takiego, co by sie najpierw za porzadną diagnostyke zabral, tylko wszyscy od razu pol auta by wyemienili, a efektu zadnego :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do mnie pompę ;-) Pozostanie Ci tylko demontaż z auta i późniejsze zamontowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie robiles pompe? W Środzie, w Gnieznie? Powiem Ci szczerze, ze w naszej okolicy ciezko o dobrego fachowca od TDI. Bylem juz u kilku i nie ma takiego, co by sie najpierw za porzadną diagnostyke zabral, tylko wszyscy od razu pol auta by wyemienili, a efektu zadnego :thumbdown:

Znajomy mojego Ojca w Ślesinie uszczelnił pompę koszt 150zł ... działa bez problemów i bez wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...