Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Manżeta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś napisze jakiej firmy założyć manżeta, Lobro już trzy szt i wszystkie pękają.Czy ktoś wie ile kosztuje ori w ASO

Opublikowano

o dobry temat ponieważ też będę wymieniał i by się przydało zaczerpnąć troche wiedzy jaką założyć żeby nie było problemów z nią

Opublikowano

mar masz podniesioną moc? jak one pękają?

Opublikowano
  • Autor
mar masz podniesioną moc? jak one pękają?

normalna moc 110 kucy

Opublikowano

Może coś jest źle zakładane?? U mnie osłony Lobro/Spidan wytrzymują spokojnie około 2 lata, a koszt jednej to 30zł więc nie dużo.

Przy zakładaniu trzeba nałożyć osłony w rowki, potem delikatnie jakimś małym śrubokrętem płaski podważyć, aby zrobiło się w osłonie podciśnienie i zaciągamy opaski. Ja tak zawsze robię i jest git na co najmniej 2 lata.

Opublikowano

Ja kupowałew w aso bo każdy zamiennik już na oko był inny... do b6 płaciłem 100pln.

Opublikowano
  • Autor

Ja też mam originale od strony pasażera i ma piec załamań a te które kupowałem miały cztery

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Podłącze się pod pytanie - czy można zdemontować półoś, bez rozpinania zawieszenia? Potrzebuję wymienić osłonę przegubu zewnętrznego i teoretycznie wystarczyłoby odkręcić ją od skrzyni i odkręcić śrubę przy kole ... a w praktyce?

Opublikowano
Podłącze się pod pytanie - czy można zdemontować półoś, bez rozpinania zawieszenia? Potrzebuję wymienić osłonę przegubu zewnętrznego i teoretycznie wystarczyłoby odkręcić ją od skrzyni i odkręcić śrubę przy kole ... a w praktyce?

Praktycznie: Podnieś auto, odkręć koło, odkręć śrubę w piaście, podstaw lewarek pod zwrotnicę i podnieś ją około 7 cm, skręć kołami (od strony pasażera - w lewo - przegub ładnie wychodzi w stronę zacisku) lub (strona kierowcy - w prawo), jak masz półośkę z przegubem w ręku - wkręcasz starą śrubę w przegub, półośka ładnie wyskakuje, montujesz nową osłonę, smar w przegub, nowe zabezpieczenie w półośkę, szybki montaż i gotowe. W poniedziałek zmieniałem przegub i zajęło mi to 30 minut.

Osłona Lobro jeździ u mnie już 4 lata i teraz zaczęła właśnie pękać troszkę, ale to nie ona była sprawcą awarii przegubu. Pękła w nim bieżnia i strasznie stukało podczas jazdy na wprost.

Opublikowano

A śruba trzymająca przegub w piaście to jak dobrze pamiętam imbus (czy jak kto woli ampul) - kojarzysz jakiego rozmiaru? Bo nie wiem czy mam tak duży...

Opublikowano
A śruba trzymająca przegub w piaście to jak dobrze pamiętam imbus (czy jak kto woli ampul) - kojarzysz jakiego rozmiaru? Bo nie wiem czy mam tak duży...

Powiem szczerze, że nie wiem.... wyjąłem z kompletu i na rozmiar nie patrzyłem.

Opublikowano

Podłączę sie do tematu manżeta. Ja w okresie 3 miesięcy wymieniłem trzy gumy spidan. Zawsze po wymianie po jakimś czasie guma była zassana do środka i zrobiła się dziura. Wszystkie czynności wg zaleceń przy wymianie wraz z podważeniem gumy by wyssać powietrze - były. Ale jedna czynność zrobiona przez mechanika mnie zastanawia. Otóż zaczął mi wciskać smar przez otwór od strony koła już po założeniu gumy i zaczął mi wciskać że to jest to samo jak smar daje się pod osłonę bezpośrednio. Mam na oku manżetę febi z materiału hytrel - ponoć super. Prosze o opinie:wink:

---------- Post dopisany at 10:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:11 ----------

ori w ASO skoda 116 zł - czy wie ktoś gdzie jest taniej?

Opublikowano

Nie miałem jeszcze przypadku, by komuś pękała manszeta, a sporo ich zmieniałem - zerknij, czy długość osłony jest prawidłowa i staraj się nie dociskać za mocno opasek. Nie warto przepłacać - 30/35 zł - tyle zawsze płacę za Lobro i nigdy nie ma problemów;) Nie wciskajcie też kolosalnych ilości smaru.

Opublikowano
A śruba trzymająca przegub w piaście to jak dobrze pamiętam imbus (czy jak kto woli ampul) - kojarzysz jakiego rozmiaru? Bo nie wiem czy mam tak duży...

imbus 14:hi:

Opublikowano

Zmieniłem manżetę, a niniejszy post jest dla "potomnych":

- klucz potrzebny do odkręcenia śruby przegubu przy kole - imbus 14

- półoś da się swobodnie wyjąć metodą podaną przez kolegę KALIK-a, bez rozpinania zawieszenia, nawet nie podnosząc piasty o wspomniane 7cm

- zdjęcie przegubu z półosi najwygodniej jest zrobić przy użyciu niewielkiego młotka, uderzając z wyczuciem w kielich przegubu

Operację można przeprowadzić w niecałą godzinę, nawet robiąc to pierwszy raz. Mi zajęła ona ok 1.5h, ponieważ musiałem jeszcze rozebrać przegub, wymyć go, wyczyścić i złożyć na nowo.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.