Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie


Fenix121

Rekomendowane odpowiedzi

a moze przyczyna jest twoj styl jazdy,na jakich obrotach silnika ty to uzytkujesz...? bo np ja swoją jak kupiłem a jest to PD170 to mi paliła 11L ale zmieniłem swój styl jazdy zalecany przez EKOdriving i spadło spalanie na 8L czyli w zakresie 1800-2300rpm nie mulac motoru na niskich rpm. i nie patrze na blacie na spalanie tylko mam ustawione ilosc km na paliwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy raczej "mocherowy" :wink: bo jak jeżdżę szybciej to mnie krew zalewa bo i 14l potrafi spalić. To jest multitronic tak że obroty rzadko przekraczają 2000 obr. - nie wydaje mi sie że to styl jazdy bo wcześniej jeździłem dynamicznie i poprzedni audik palił do 7,5l . Teraz mamy zime i na zbiorniku robie ok 580 km.

Przelot na silniku 174000 km ( jak mam zrobić logi ?) podjade do warsztatu i mi zrobią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 tdi to nie jest oszczędny silnik. U mnie średnia z przejechanych w trybie mieszanym 4500 to 6,5 litra. Ale na codzień moja stala średnia to 7,8-9 litrów na odcinku 15 km do pracy po mieście ale to przelotowa droga i tylko 3 km są w ścisłym miesicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie logi panowie chcecie robic spalanie po miescie u mnie 10 litrow na krotkich odcinkach np. 15 km ja jezdze bez zadnego przyspieszania biegi zmieniam w zakresie 2000 - 2400 rpm wiec bardzo spokojna jazda jakbym deptal to spokojnie by mi zjadl 13 - 14 litrow po miescie jeszcze teraz kiedy silnik dlugo sie rozgrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na przejechane ostatnio 10kkm mam 6,6 l. Duzo po autostradach (150-180km/h) i sporo również w miescie tak gdzies 60/40. Silnik zrobiony na 180KM wiec trochę sporo te 9l/100 jeżeli to w ogóle jest Twoje srednie. W samym miescie ~8-9l (9 to już z ciezką nogą). Opony to 225/50/17 zima, a lato 245/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz do mnie przyjechac to Ci pokaze srednie spalanie :))))) po przejechaniu 10 km przy spokojnej jezdzie oczywiscie nie obwodnica miasta tylko przez miasto i wyniesie ponad 10 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś z Was Panowie Webasto w swojej Audicy? Zastanawiam się, czy wtedy spalanie spadnie czy nie. Przymierzam się do zakupu A4 B8 (z opcją montażu ogrzewania postojowego) i czytając ten wątek jestem w szoku, że te 2.0 tyle lubią łyknąć. Moja obecna B6 w mieście więcej niż 7,5 w zimie nie łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej B6 tez tak bylo jak u Ciebie ale w B8 to całkiem inny silnik :(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najniższe spalanie jakie udało mi się uzyskać przy spokojnej jezdzie 80-120km/h to 5,6l/100,odcinek ok 400km,no ale to już serio moherowa jazda:grin:.Na krótkich odcinkach pokazuje w granicach 6,5-7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 2009r 2.0tdi 170ps opony 18Cali 245/40 oryginał S-line - U mnie spalanie pokazuje nawet 16litrów trasa Polska Niemcy ... Wydaje mi sie że FIS zawyża spalanie a z baku paliwo wychodzi w normalnych ilosciach.. co może być przyczyną ? trzeba zrobić jakąś adaptacje fisa??

---------- Post dopisany 28-05-2014 at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2014 at 15:26 ----------

temat opanowany - wystarczyło zmienić jedną rzecz w MMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie kształtuje sie to tak:

90 km/h 4,7 litra i co dziwne sprawdziłem spalanie przy tej prędkości na 5 biegu i 6 wychodzi to samo spalanie. Sprawdzie to u siebie :naughty:

123 km/h 6 bieg 2200 obrotów 5.3 litra (czyszczenie DPF)

Obudowa testy S7 na tempomacie przejechane co najmniej 5-8 km na jeden test.

6 bieg włączam miedzy 90 a 100 km/h a nie jak komputer sugeruje 70-80:facepalm:

Sorry za OT, ale w swoim B7 Q jak szósty bieg wrzucałem przy 90km/h i nie przekraczałem setki to mi spalanie średnie wyszło 5,7 l w trasie :grin:

Ale zrobiłem taką jazdę tylko raz, na próbę i z czystej ciekawości :decayed: .

Normalnie to tak nie da się jeździć.

Moje normalne spalanie, obojętnie czy z miasta, czy z trasy oscyluje pomiędzy 9 a 10 l/100 km :kox:

A ty tak jeździsz zawsze , czy też tylko na test ? :hi::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie należy do oszczędnych - to fakt. Ostatnio nawet znalazłem notki swoje z obliczania spalania:

Spalanie jakiś miesiąc lub dwa po kupnie auta

Autostrada 110-130km/h (210km) + Miasto(50km) Spalanie 9,0 l/100

Autostrada 150-180km/h (200km) + Miasto(60km) Spalanie 10,2 l/100

Autostrada 190-210km/h (220km) + Miasto(50km) Spalanie 11,6 l/100

Spalannie po modzie na 190km

Trasa Wieluń -Chemnitz-Wieluń ok. 1300km 7,5l/100 100% autostrada 150-180km/h 7,5l

Autostrada 190-210km/h 220km + miasto 40-50km spalanie 8,9l

Ostatnia trasa przejechanych 490km 40% w okół komina 30% autostrada 30% miasto, spalanie 7,3l

To są dane z wyliczeń spalone paliwo / ilość km * 100. Dane które pokazuje komputer są w cały świat i ni jak nie mają sie do rzeczywistości. niekiedy zawyżają spalanie nawet o 1-2 litry. Rozbieżność zmniejsza się wraz z ilością przejechanych kilometrów, ale to musi być trasa większa niż 150 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...