Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysokie spalanie


Fenix121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie wysokie spalanie w A4 B8 AVANT 2.0TDI 143KM CAGA skrzynia manualna 6 biegów

Od początku zakupu spalanie wydawało mi się dość wysokie ale dla sprawdzenia zatankowałem za 200 zł i na tym przejechałem ~386 spalanie około 9l/100km (jazda mieszana 80% trasy po około 30km naraz 20% miasto)

Wcześniej posiadałem A4 B6 AVANT 1.9TDI 130KM spalanie na takiej samej trasie oscylowało 5,4-5,6l/100km

Sprawdzałem raporty spalania dla tego samochodu

Minimalne średnie spalanie [l/100km]:

6,3

Maksymalne średnie spalanie [l/100km]:

7,8

Minimalne spalanie przy oszczędnej jeździe [l/100km]:

5,2

daleko odbiegają od tego ile moja audi pali, próbowałem zobaczyć ile komputer najmniej pokaże przy oszczędnej jeździe i przy 80km/h nie mogłem zejść poniżej 6,8l/100km (takie same próby w A4 B6 komputer pokazywał 4,5/100km)

Proszę o porady co z tym zrobić, czy Wypalanie DPF coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zejdziesz tak nisko ze spalaniem jak przy 1,9 ale usunięcie DPF na pewno zmniejszy apetyt. Te twoje odcinki na trasie nie są jakieś długie więc określenie tryb mieszany jak najbardziej pasuje. Na te liczby podawana przez producenta możesz spojrzeć z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie zejdę do spalania jak w 1,9 ale spalanie 9l/100km (podane spalanie 6,8l/100km "chwilowe") w trybie mieszanym to boję się ile będzie w mieście 11l/100km (tyle to mi paliła bmw 3.0 litrowy silnik) :facepalm: moim zdaniem o wiele za dużo wyniki raportu są wzięte ze strony na której podawane są wyniki przez użytkowników a nie przez producenta.

DPF pewnie nie będę usuwał a czy wymuszone wypalanie DPFa może coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechac na austostrade, ustawic tempomat na 90 (licznikowo 90 z haczykiem), wylacz niepotrzebne obciazenia silnika np radio, nawiew - chwilowe spalanie powinny byc ponizej 5L... jezeli tak nie jest masz popsuty samochod a jeze tak jest to trzeba pewnie popracowac nad stylem jazdy...

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

zakladam ze masz normalne opony itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 225/50/17

Z ciekawości zajrzałem teraz ile pokazuje komputer od ostatniego tankowania a jeździłem tylko i wyłącznie po mieście 13,4l/100km ehh..

Przed zakupem poprzedni właściciel był w serwisie jest wpis serwisowy wymiana wszystkich filtrów, kompletny rozrząd, pompa, uszczelniacze około 3 tyś km temu wiec te wymiany już odpadają

Czy oprócz błędów na komputerze można zobaczyć czy wszystko jest ok z tym spalaniem? czy jest sens pojechania do serwisu sprawdza to?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiac kabel vcds i logi zrób czyli jakie błedy ma

nie... logi to logi a bledy to bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem sprawdzić moje średnie spalanie, zerowane 180 km temu i według wskazania FIS z pamięci 2 wychodzi, ze pali mi 9,8l/100km. Dodam, że smigam tylko i wyłacznie do pracy 6km w jedna stronę i silnik nawet sie nie zagrzewa.

Na trasie (autostrada) przy predkosci do 140km/h spalanie średnie wyskoczyło mi 6,2 l/100km jak ostatnio jechałem odcinek 250 kilometrowy

Chyba coś masz nie tak z twoim autkiem :kwasny: moze jakis wtrysk padł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi spalil z poznania do wrocka 5,6l

z wrocka do gliwic autostradą w nocy przy predkosci 160km/h wyskoczyło mi 6,1 l/100km

:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam program na 180KM i spalanie w cyklu mieszanym mi wychodzi w okolicach 7-7,5 nie jeżdżę jak emeryt...jak jeżdżę krótkie trasy i do tego zima tak jak teraz to pod 9l podchodzi rekord jaki udało mi się uzyskać na trasie, ale nie przekraczałem 110km/h średnia wyszła 4,6 jazda na autostradzie w okolicach 160-170km/h wychodzi w okolicach 6,5l tyle ode mnie w zimę jeżdżę na 225/50/17 a w lato na 245/35/19:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co 2 takie same tematy zakładasz ; > ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem do twojego (sama jazda po miescie spalanie ok 14l) A4 B7 2007r Wlasnie wymienilem wszystkie filtry i olej wiec zobaczymy po przejechaniu jakiegos dluzszego dystansu czy cos sie zmieni. W planach mam jeszcze wymiane EGR-a oraz jednego wtrysku (3 pozostale wymienione 2 tyg temu przy okazji akcji serwisowej Audi) oraz wywalenie DPF-a przy okazji chipowania wiec zobaczymy czy uda mi sie zejsc do tych 10l w miescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mnie kształtuje sie to tak:

90 km/h 4,7 litra i co dziwne sprawdziłem spalanie przy tej prędkości na 5 biegu i 6 wychodzi to samo spalanie. Sprawdzie to u siebie :naughty:

123 km/h 6 bieg 2200 obrotów 5.3 litra (czyszczenie DPF)

Obudowa testy S7 na tempomacie przejechane co najmniej 5-8 km na jeden test.

6 bieg włączam miedzy 90 a 100 km/h a nie jak komputer sugeruje 70-80:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznikowe 90 to nie 90km/h - tylko wysterowanie tempomatu do GPSa ma sens (nawet roznice w zuzyciu opon beda skutkowany jakas roznica we wskazaniu + liczniki zawyzaja)... wiec "zrodlo danych" brakuje w poscie wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznikowe 90 to nie 90km/h - tylko wysterowanie tempomatu do GPSa ma sens (nawet roznice w zuzyciu opon beda skutkowany jakas roznica we wskazaniu + liczniki zawyzaja)... wiec "zrodlo danych" brakuje w poscie wyzej

ale metkujesz:decayed: temat to spalanie a nie dokładność licznika a rzeczywistość :kwasny:

Większość z was ma tepomat i ustawia na tą prędkości i wie jakie ma wskazanie na kompie

Opona 225/50/17" , wszystko powyłączane oprócz CB i ładującego się telefonu bez ludzia i bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale metkujesz:decayed: temat to spalanie a nie dokładność licznika a rzeczywistość :kwasny:

Większość z was ma tepomat i ustawia na tą prędkości i wie jakie ma wskazanie na kompie

spalanie jest zalezne od predkosci, predkosc wg komputerka czy licznika to nie predkosc rzeczywista a najczesciej zawyzona. Rownie dobrze moglbys nie podawac predkosci... przeciez to watek o spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale metkujesz:decayed: temat to spalanie a nie dokładność licznika a rzeczywistość :kwasny:

Większość z was ma tepomat i ustawia na tą prędkości i wie jakie ma wskazanie na kompie

spalanie jest zalezne od predkosci, predkosc wg komputerka czy licznika to nie predkosc rzeczywista a najczesciej zawyzona. Rownie dobrze moglbys nie podawac predkosci... przeciez to watek o spalaniu

rozumiem o co ci biega ale nie rozumiem poco to piszesz:doh: bez podania "prędkości na tepo" ciężko ocenić czy dane spalanie jest wysoki czy niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może poradził sobie już z tym wysokim spalaniem? Kupiłem ten wynalazek a4b8 2.0 cr we wrześniu i nie mogę zejsc ze spalaniem poniżej 10l w mieście i 6,5l w trasie. Miałem wcześniej 2.0pd w b7 i palił mi max w mieście 7,5l. Na komputerze Zero błędów mechanicy rozkładają ręce ze to normalne spalanie hehehe:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...