Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM


BADY13

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 180 KM w mieście średnio 9,5l,ale jak trzeba to potrafi wypić 13l,autostrada prędkość pomiędzy 160-200 8,2l i niewiem jak inne AUDI ale moja jest cholernie ciężka 1820kg pusta.

A niedostałes go przypadkiem na Grand Prix na festiwalu filmowym w Berlinie Zachodnim od obywatela Monte Christo :lol::lol:

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypadkiem to je sobie kupiłem za ciężko zapracowane pieniążki,miała całe 3 miesiączki,jak kiedyś trafię na jakiś spocik to zobaczysz,problem w tym że do Polski jadę 2 nieraz 3 razy do roku,moja A4 ma jeszcze siostrę A3 z 2003 roku 2.0 tdi i też była kupiona nie z darowizny tak jak myślisz BRATPIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypadkiem to je sobie kupiłem za ciężko zapracowane pieniążki,miała całe 3 miesiączki,jak kiedyś trafię na jakiś spocik to zobaczysz,problem w tym że do Polski jadę 2 nieraz 3 razy do roku,moja A4 ma jeszcze siostrę A3 z 2003 roku 2.0 tdi i też była kupiona nie z darowizny tak jak myślisz BRATPIT.

niezrozumiałeś żartu ale to nic :lol:

P.S. Pooglądaj kiedys taki serial Zmiennicy , a dokładnie odcinek 12 to zrozumiesz o co mi chodziło.

A tak poza tym to myśle że wiekszośc klubowiczów kupiła swoje a4 za ciężko zarobione pieniądze łącznie ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem a4 2.5 tdi v6 180km quattro. to auto jest boskie!!! nie rozumiem po co tyle dywagacji na temat spalania! to auto ma moc i ma jezdzic. Silnik jest ok! jak narazie najwiecej dalem chya za wymiane rozrzadu (no ale to normalne). Silnik mozna spokojnie podkrecic do 220km bez chipowania. Wystarczy wgrac nowy priogram strowania silnikiem. (zamirzam teraz to zrobic koszt naprawde maly ok 500zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik mozna spokojnie podkrecic do 220km bez chipowania. Wystarczy wgrac nowy program strowania silnikiem. (zamirzam teraz to zrobic koszt naprawde maly ok 500zł)

:roll: mozesz wyjasnic roznice ..... (bo do tej pory uważałem ze to to samo ... ale moze jestem w błedzie ;-) )

kolejna sprawa to skad to przekonanie ze mozna spokojnie do 220 kucy (opinie osób zajmujacych sie zawodowo chiptuningiem/zmiana oprogramowania ;-) mowia zupełnie co innego)

P.S i gdzie tak tanio robia :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o tym ze kolesie zajmujacy sie chipowaniem chca zarobic!! to jest ich praca i moga miec swoje poglady! ja mam speca elektronika ktory jest naprawde dobry na samej zmianie oprogramowanie zrobiz np z tuatega naprawde bestie z 340km przy 5 litrach tdi wydobyl 375km!!!! to jest dopiero kon!!!

roznicca miedzy chipowaniem a wgraniem softu jest diametrala. przy chipowaniu dokladaja ci tzw kosc i zgrywaja z nia program, a przy wgraniu nowego softu jest jak z windowsem gdy sobie go ulepszasz. nic nie dodajesz a chodzi lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o tym ze kolesie zajmujacy sie chipowaniem chca zarobic!! to jest ich praca i moga miec swoje poglady! ja mam speca elektronika ktory jest naprawde dobry na samej zmianie oprogramowanie zrobiz np z tuatega naprawde bestie z 340km przy 5 litrach tdi wydobyl 375km!!!! to jest dopiero kon!!!

roznicca miedzy chipowaniem a wgraniem softu jest diametrala. przy chipowaniu dokladaja ci tzw kosc i zgrywaja z nia program, a przy wgraniu nowego softu jest jak z windowsem gdy sobie go ulepszasz. nic nie dodajesz a chodzi lepiej :)

ciekawe rzeczy piszesz kolego .... :wink:

to bede pytał dalej (chyba nie masz nic przeciwko temu ;-) ) bo niektóre rzeczy bardzo mnie ciekawia ... gdzie Ci dokladaja ta (jak to mowisz) kość ... :?:

340 kucy na 375 kucy to zadna rewelacje w TDI liczy sie co innego (ale chyba powinienes to wiedziec ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motoru jest bardzo wytrzymały!!!! (moim zdaniem nie ma nad czym tutaj dyskutować) Jedynym slabym puktem sa sprzegło gdyż jest to quatrro !! Trzeba stsznie uważać z wachaczami gdyż najlepsze są orginały które są montowane są w fabryce ! A co do spalania tak jak napisał kolega basen jest jakie jest !! (moim zdaniem nie pali za dużo jak na taki silnik !!Jest wspaniałe) Tak wiec nie musisz się obawiać słabościami

Co do modernizacji silnika nie kombinował bym za dużo gdyż jest on wspaniały do a4 !!

Jeśli by chodziło o a6 to bym się grubo zastanowił gdyż w tym tygodniu sprzedałem z tym silnikiem był on troszeczke za słaby jak na takie autko !

wkrótce się odezwę omówić co i jak i za ile

Wiec czekam na telefon ;p

Jak byś miał jakieś pytania to pytaj !!

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basen, bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz. :shock:

I jak spanky, pisze z 340 na 375 to raptem 10% wzrosla moc to nic wielkiego.

Jestem tez ciekaw tych kosci dokladanych. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem :lol:basen, poprostu myli program i box'a ( ta kosc, jak pisze) chyba :lol:

tez mi sie tak wydaje .... ;-)

no i ten super elektronik (kojarzy mi sie z Wielkim Elektronikiem z Pana Kleksa) :twisted:

poza tym nie rozumiem stwierdzenia :

pamietaj o tym ze kolesie zajmujacy sie chipowaniem chca zarobic!! to jest ich praca i moga miec swoje poglady!

co to ma wspolnego z tym ze WIELCY chiptuningu/zmiany oprogramowania w Polsce twierdza ze 2.5 V6 TDI to kible jesli chodzi o podnoszenie mocy :roll:

podsumowywujac

kolego wiesz ze dzwonia ale nie wiesz w którym kosciele .... ;-) (ale od tego sa fora zeby sie dokladnie dowiedziec ... (gdzie :?: ) :wink:

... miłej lektury ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez 2.5 tdi V6 180 KM i oto co uslyszalem

hmmm a wiec podobno przy podnoszeniu mocy do ponad 200 KM nalezy zwrocic uwage na wal napedowy bo podobno zdazalo sie ze nie wytrzymywal nie wiem ile w tym prawdy moze ktos sie wypowie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez 2.5 tdi V6 180 KM i oto co uslyszalem

hmmm a wiec podobno przy podnoszeniu mocy do ponad 200 KM nalezy zwrocic uwage na wal napedowy bo podobno zdazalo sie ze nie wytrzymywal nie wiem ile w tym prawdy moze ktos sie wypowie? ;)

nic o tym mi nie widomo .... ale jest jeszcze jedno co ogranicza podnoszenie mocy w V6 TDI .... jest blokada nastawnika co uniemożliwia podniesienie dawki paliwka .... (wystepuje to w niektórych modelach) ... a co za tym idzie mniejsza moc jest dostepna ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być moja pali między 9-10l,a jak trzeba to weźmie 13l,ale to przy butowaniu i w kolo komina na autostradzie około 8l,a co do tuningu to już próbowałem w fili Mastersa we Wrocławiu i mam tą pechową wersję której się nieda przerobić,ale miało być 230 KM i około 420 Nm,no ale nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...