Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM


BADY13

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić A4 2.5 TDI 180KM QUATTRO AVANT rok 2000, 2001, 2002 ale opinii na ich temat czytałem wiele. Podobno Osprzęt BOSCH jest cienki? Jak żywotne są te silniki? Dodam że jak już go sobie sprawię to mam plan troszkę podnieść moc do 220, 230 KM, czy ten motor przeżyje taki zabieg. Bardzo bym prosił o wasze opinie na ten temat. Z góry dziękuję. A jak ktoś by miał do sprzedania takie auto to proszę dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2.5 tdi v6 z 1999 r ale 150 km, brzmienie silnika ładne, jak to w v6 , ja nie narzekam, mam zamiar również podnosić moc, mysle że silnik 2,5 tdi ma potencjał na wyższą niż fabryczną moc. i nie bedzie jakoś specjalnie wyżyłowany. co do twojego silniczka, moc wyjściowa 180 km, podnieść można , ale dobrze doradź się tunera jakie moce będą bezpieczne dla twojego serducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że do napędu 4x4 będzie najlepszy, chodzi mi o moc i moment. Nie ukrywam że to auto ma jeździć i to sprawnie. Pytasz pewnie dlaczego nie 1.9 TDI już odpowiadam, myślę że jest za słaby to znaczy tak mi się wydaje. A benzynowe silniki już mnie nie interesują bo te na turbinie palą od pyty paliwa. Miałem subaru turbo i mam volvo t5. Teraz bym trochę ekonomiczniej pojeździł. Z tego co się orientuję to takie audi pali o połowę mniej w mieście i jeszcze mniej w trasie a przyśpieszenia porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z silnikiem 2.5 oczywiscie słuszny, właśnie mój znajomy kupuje też ten silnik do A4.. ale ciekawe są Twoje nadzieje na połowę mniejsze spalanie w mieście - czyli że co, tamte paliły Ci tak 20-25 l w mieście? :mrgreen: optymizm jest w cenie, ale bez przesady :wink: zwłaszcza, że zamierzasz podkręcić ten motor, a więc zapewne również korzystać z poprawionego jego potencjału - a to zaowocuje ubytkami w baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru na 55l zbiorniku robiłem 280km a i mniej się zdarzało a teraz w volvo na 70 litrowym zbiorniku robię średni 350, 380 km także owszem mam taką nadzieje że w audi zamknę się w 10 12 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali ok 10 litrów w miescie.......1,9 TDI 130 kucy ( ostatnio fis pokazał 9,9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić A4 2.5 TDI 180KM QUATTRO AVANT rok 2000, 2001, 2002 ale opinii na ich temat czytałem wiele. Podobno Osprzęt BOSCH jest cienki? Jak żywotne są te silniki? Dodam że jak już go sobie sprawię to mam plan troszkę podnieść moc do 220, 230 KM, czy ten motor przeżyje taki zabieg. Bardzo bym prosił o wasze opinie na ten temat. Z góry dziękuję. A jak ktoś by miał do sprzedania takie auto to proszę dać znać.

Myślę że najbardziej mogą cię limitować inne elementy - np. sprzęgło, rodzaj skrzyni. Jednak z podniesieniem mocy trzeba się odnieść jak auto się pojawi - czyli jaki będzie stan tech. serducha itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru na 55l zbiorniku robiłem 280km a i mniej się zdarzało a teraz w volvo na 70 litrowym zbiorniku robię średni 350, 380 km także owszem mam taką nadzieje że w audi zamknę się w 10 12 litrach.

:shock: no to faktycznie BADY13 teraz rozumiem Twoje kalkulacje, ale tak jak Cuber pisze dychę na sto zostaw raczej 1.9, powinieneś zmieścić się w 13, czego życzę :!: Za to jeździć Ci się będzie fajnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pali ok 10 litrów w miescie.......1,9 TDI 130 kucy ( ostatnio fis pokazał 9,9)

Ile :shock: To mój po programie tyle nie pali w mieście przy butowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to dobre silniki !!! ale czy wytrzyma tak dużą zmianę mocy tego nie wie nikt na poczatku napewno tak gorzej bedzie puźniej !

Co do tego czy nie ma ktoś do sprzedania to powiem ci ze miałem dwa miesiące temu z takim silnikiem ale ja sprzedałem !! teraz mam z 1,9 tdi tez w quatrro !1

Jeśli byś był zainteresowany to mogę ci poszukać autko w Nemczech za dobre pieniądze !! I daje ci na niego gwarancje !! Jak coś to kliknij do mnie na g-g ewętualnie zadzwoń mój numer to 607-174-278 !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: no to faktycznie BADY13 teraz rozumiem Twoje kalkulacje, ale tak jak Cuber pisze dychę na sto zostaw raczej 1.9, powinieneś zmieścić się w 13, czego życzę :!: Za to jeździć Ci się będzie fajnie :wink:

Nie będzie tak źle. Ja w A4 B6 mam 2.5TDI 163KM. Trochę nim już pojeździłem i mogę więcej powiedzieć o spalaniu:

- jazda w mieście (100% miasta - a jak sie jezdzi po Wroclawiu nie musze mowic :evil: ) do pracy i z pracy, czasami na trening wieczorem - jeden bak srednie 9.2, drugi bak 9.1 (i to na oponkach 235).

- trasa Wroc - Wawa - Wroc z predkosciami 110-160 - 6.3l.

Czyli nie jest źle. W Quattro trzeba pewnie dodać 1-1,5l. Jeśli to manual, nie powinno byc źle (choć na pewno nie na poziomie 1.9 :wink: ).

Pzdr

[ Dodano: 11-12-2006, 20:57 ]

Zamierzam kupić A4 2.5 TDI 180KM QUATTRO AVANT rok 2000, 2001, 2002 ale opinii na ich temat czytałem wiele. Podobno Osprzęt BOSCH jest cienki? Jak żywotne są te silniki? Dodam że jak już go sobie sprawię to mam plan troszkę podnieść moc do 220, 230 KM, czy ten motor przeżyje taki zabieg. Bardzo bym prosił o wasze opinie na ten temat. Z góry dziękuję. A jak ktoś by miał do sprzedania takie auto to proszę dać znać.

Ostatnio był taki topic na forum TDI Mastersa. Jesli stan silnika bedzie dobry, to bezpieczne +20KM jest do uzyskania. Nie bedzie to jednak przyrost az taki jak w 1.9.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber napisał/a:

mi pali ok 10 litrów w miescie.......1,9 TDI 130 kucy ( ostatnio fis pokazał 9,9)

Ile To mój po programie tyle nie pali w mieście przy butowaniu

Hugo temat juz przewalkowany....cubra poprzednia tez tyle palila. To wina tego ze ciagle jezdzi na halogenach :idea:

;)moje sr spalanie za ostatnie 400km wynosi 8,7...chyba mi sie niunia od cuberowej zarazila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nim już pojeździłem i mogę więcej powiedzieć o spalaniu:

- jazda w mieście (100% miasta - a jak sie jezdzi po Wroclawiu nie musze mowic :evil: ) do pracy i z pracy, czasami na trening wieczorem - jeden bak srednie 9.2, drugi bak 9.1 (i to na oponkach 235).

- trasa Wroc - Wawa - Wroc z predkosciami 110-160 - 6.3l.

Q***a ! ! ! ! Kolejny taki wynik w B6 :evil: To wynika z tego że 2.5 z B6 palą sporo mniej przy większej mocy niż B5... porażka - zaczynam kalkulować po ilu tys km zwróci mi się przesiadka do B6 2.5 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1820kg pusta.
:shock:

Tyle to wazy A8 3.0 TDI Q.

Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niewiem czemu taka ciężka,niemam haka ale mogę ciągnąć przyczepe 2000kg,quattro,skóra i ta reszta wypasu robi swoje wszystko ma swoją wagę,ale prowadzi się lepiej niż nie jedna panienka.

http://download.audi4ever.at/technische_daten/audi_a4-8e_avant/audi_a4-8e_2.5tdi_132kw_6g_avant_quattro.pdf

według tego, waga auta to 1645kg (w manualu),a z tipem 1680kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ale przeczytaj punkt 1 na samym dole,1820kg mam w papierach a na wadze miała prawie 1900 kg nie pamiętam dokładnie,aha na hamowni we filii Mastersa we Wrocławiu miała 178 KM,a nie 180 ,tak że co piszą w katalogu przeważnie rozmija się z rzeczywistością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą mocą to tak tylko strzeliłem. Mam nadzieję osiągać po prostu setkę poniżej 8 sek. A czy się da czy nie to zobaczymy. Oczywiście auto zrobię na bezpieczną moc. A spalanie o którym mówicie jest dla mnie super. Mam jeszcze pytanie żywotne te motory czy trzeba się liczyć z jakimiś słabościami. słabościami do ciebie pawelbig4 na pewno wkrótce się odezwę omówić co i jak i za ile. A i jeszcze jedno będę potrzebował kogoś kto obejrzy samochód, dokładnie i z każdej strony , czy znacie jakiegoś dobrego kolesia. Może u Mastersa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...