Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana tarcz i klocków


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - wiem że temat wałkowany kilkukrotnie ale chcę się upewnić:)

Powoli zbliżam się do wymiany tarcz i klocków ( tył + przód) Audi a4 1.8T 2001r - czy zestaw tarcze brembo + klocki ferodo to dobry zestaw? ewentualnie prosił bym o podanie jakiejś alternatywy - zaznaczam że kaski nie za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w dziale Sprzedam kolegę, który ma dosyć dobre ceny dla ludu z forum. Tak od siebie dodam, że mój ojciec ma Brembo już ponad rok, i sprawują się idealnie. Czy warto płacić za ATE więcej kasy ? sam sobie odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego smierdzącego Ate :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

omijać tą plastelinę szerokim łukiem

Bosch, Ferodo, TRW, Jurid, Pagid, Mintex, Textar

tutaj masz dobry i tani zestaw:

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (3131000289) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jezeli sie na niego zdecydujesz powiedz gosciowi że chcesz z klockami FDB1717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, gosc bedzie mial kpl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego smierdzącego Ate :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

omijać tą plastelinę szerokim łukiem

Bosch, Ferodo, TRW, Jurid, Pagid, Mintex, Textar

tutaj masz dobry i tani zestaw:

TARCZE+KLOCKI FERODO VW PASSAT 97> ,AUDI A4, A6 (3131000289) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jezeli sie na niego zdecydujesz powiedz gosciowi że chcesz z klockami FDB1717

Ja kupiłem "DDF1706" i dopiero teraz widzę że te FDB 1717 są wyższe czyli więcej tarczy by zbierały, f*ck! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Twojego jest FDB1323 do B6/7 FDB1717 wiec wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykładałem nowe klocki do nowej tarczy to sporo zostawało "luzu" na górze i na dole, pamiętam jak kolega zmieniał tarcze i klocki w omedze to klocki były trochę wyższe od tarczy i zbiera całą tarczę, nie robią się na niej ranty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

devastation - czyli brać tarcze i klocki Ferodo na tył i przód?

mam do sprzedania kpl przód ferodo 288mm, za 340 z przesyłką, klocki FDB1323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki Ferodo FDB 1717 o takim oznaczeniu są tylko na przód? czy na tył mają jakieś inne oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ze sklepu z aukcji zaproponował mi na tył FDB 1788 98zł komplet co o nich sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDB1788 sa takie same, w zestawie sa dodatkowe blaszki ktore nie beda potrzebne do A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra cena za same tarcze?

przód 288mm ferodo - DDF 1706 - 199zl 2sztuki

tył 245 mm ferodo - DDF 1709 - 146zł 2 sztuki

na tyle są 245 czy 255? w A4 b6 1.8T AVJ 2001 napęd na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w końcu zamówiłem tarcze i klocki i w weekend będę je wymieniać - więc kilka pytań:)

- tłoczek w tylnych zaciskach jest wkręcany i wciskany?

- przy wciskaniu tłoczków rozumiem że maja być odkręcone odpowietrzniki

- Jakiś patent na wciskanie tłoczków poza specjalnie przeznaczonymi do tego narzędziami - może być np. "francuz"?

---------- Post dopisany 17-04-2013 at 08:34 ---------- Poprzedni post napisany 16-04-2013 at 11:25 ----------

Panowie - może ktoś podpowie:) wiem już że tłoczek jest wkręcany i wciskany więc jeden problem mniej ale za to jeszcze jedna myśl- piaste smarujemy jakimś specyfikiem - np smarem miedzianym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piastę wyczyść do żywego, szczotka druciana nie wystarczy, papier ścierny 80 i poszedł :wink: Możesz smarować piastę miedzianym, chodzi oto by przy późniejszej wymianie tarcza lekko zeszła. Podczas wciskania tłoczka odpowietrzniki odkręcone, wtedy syf wyjdzie przez odpowietrzniki a nie pójdzie w układ, potem odpowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...