Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z centralnym zamkiem - nie zamyka, hałas w okolicach wlewu paliwa


pit-er

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Koledzy, mój problem wygląda tak:

- centralny zamek przestał działać (z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych oznak nadciągającej awarii)

- zamykanie i otwieranie pilotem od alarmu nie działa, tzn. alarm się włącza i wyłącza, ale otwarte drzwi się nie zamykają, a zamknięte nie otwierają (z tyłu w okolicach wlewu paliwa słychać długi, ok 15 sekund, ciągły dźwięk, tak jakby ten zamek chciał się zamknąć, ale nie dawał rady)

- kluczyk przekręcony w drzwiach kierowcy zamyka tylko te jedne drzwi

- po ostatnim zamknięciu oczywiście wlew paliwa został zamknięty i nie otworzył się (namotałem się i delikatnie nożem przez szczelinkę od zewnątrz ten bolec przesunąłem)

Ok, wiadomo, że coś się zepsuło ;) Tylko pytanie do Was, bo dla mnie to czarna magia - ile może kosztować naprawa? niezbędne części (jakaś pompka?) albo w ogóle czy istnieje coś w stylu "komplet centralnego zamkna", który można dokupić i wymienić? i czy dla kogoś kto potrafi to zrobić to czasochłonna impreza? tzn. mniej więcej zajmie to tyle co wymiana oleju czy kompletny rozrząd? :)

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bagażnika zajrzyj po prawej stronie masz pompkę. Prawdopodobnie poszedł silniczek - standard. Poszukaj na forum, ale wcześniej weź do łapki i sprawdź co z nim nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tam zaglądałem pod tą wykładzinkę i nie ma tam tego, co w instrukcji opisuje sposób na awaryjne otwarcie wlewu paliwa. ale w zasadzie nawet gdyby tam było, to ja nie znam się na mechanice/elektryce, więc zbyt wiele bym nie zdziałał ;)

Prawdopodobnie poszedł silniczek - standard.

czyli rozumiem, że jeśli to ten silniczek, to nie jest to coś za bardzo skomplikowanego do naprawy dla kogoś kto się na tym zna? i nie wywietrzy mi zbytnio portfela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słychać dzwięk przy wlewie , 15 sek, to stawiam na nieszczelność na przewodzie ciśnieniowym a pompka po którymś razie zablokowała się (przeciążeniówka zadziałała )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram się podjechać do mechanika i mam nadzieję, że coś poradzi, a przynajmniej zdiagnozujei wyceni ile mnie to będzie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód gdzieś nieszczelny albo może po prostu jakieś błądzące prądy bo czasami potrafi ją zalać woda, spróbuj wyjąć kostkę z pompki i zobacz czy styki nie zaśniedziały

po prawej stronie w bagażniku przy nadkolu odchylasz wykładzinę i wyciągasz pompkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze przewody powietrza dosisnąć do pompki, też czasem się tak zdarza, jak nie to, weź pompke, i zobacz czy krzemowy wirnik się nie rozleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze przewody powietrza dosisnąć do pompki, też czasem się tak zdarza, jak nie to, weź pompke, i zobacz czy krzemowy wirnik się nie rozleciał

dokładnie jak napisałeś, to krzemowe coś się rozleciało.

całe to ustrojstwo wygląda tak:

1_jpg.jpg

2_jpg.jpg

muszę to teraz kupić, ale poradźcie coś... ile to powinno kosztować, żeby nie przepłacić, albo może znacie kogoś zaufanego od kogo można kupić i żeby było sprawne? będę bardzo wdzięczny za wszystkie porady!

i pytanko: jak się to dokladnie/profesjonalnie nazywa? "kompresorek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kompresorek. Często sie rozsypują ,sam u siebie juz to przerabiałem dwa razy. Na alledrogo sprzedają same kompresorki ale cena w stosunku do kompletnej pompki nie zachęca. Gdzieś na forum czytałem że, po lekkim modzie pompka od audi 80 pochodzi a cena jej jest znacznie niższa bo okolo 50 zl :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. u mnie już wszystko działa. kupiłem całą pompkę, z której potrzebowałem jedynie kompresorek. została mi sama pompka, jeśli komuś się przyda to za stówkę z groszami za wysyłkę mogę oddać.

kolego malizna, u mnie nr pompek różniły się chyba tylko jedną czy dwiema cyferkami i w moim przypadku działało tylko zamykanie, a otworzyć już pilotem się nie dało, musiałem ręcznie z kluczyka, ale nie wiem czy zawsze tak będzie

20130419_160312.jpg

20130419_160328.jpg

20130419_160345.jpg

gdyby ktoś był zainteresowany, moj mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...