Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vag pl


tomambros

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek znasz kogoś kto ma vaga zeby u niego sprawdzić kabel

bo wszystko co ci wysąłłem działa u mnie

a vcds odpalił normalnie i pewnie jesteś masz zaznaczone OPTION ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z 2 wersji vag409 i vcds-lite, oba zawsze sie łączą lecz w związku z tym ze to piraty, czasem jest problem z wejsciem w którąś grupe, przeważnie jesli jeden nie daje rady drugi go uzupełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kabel tylko o windows, walczyłem z tym długi czas i naprawdę jesli masz zamiar robić coś więcej niz tylko kasować błędy, opłaca sie zainwestować w drugiego lapka z XP. Jest też opcja z dwoma systemami, przy starcie wybierasz która ma odpalić, w tym wypadku jest problem bo jesli zainstalujesz XP na istniejący 7 to XP wywala/uszkadza nasz win7 jesli pierwszy zainstalujesz XP to pozniej win7 uaktualnia XP i jest tylko jeden system. Nie jestem informatykiem i moze dlatego nie potrafiłem tego zrobić.

Można doinstalować XP do istniejącej już "7-ki". XP modyfikuje boot sektor i dlatego 7-ka nie startuje, wystarczy zainstalować boot managera jakiegoś i można ustawić sobie który system ma pierwszy startować, oczywiście nie ma problemów z normalnym użytkowaniem obu windowsów.

Ja też miałem jakiś problem z kabelkiem Viakena, nie udało się koniec końców uruchomić go na lapku (HP z win 7 i XP), na stacjonarnym działał OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze po instalacji XP na win7 został mi tylko XP wyskoczył komunikat ze dotychczasowy win zostaje osunięty w związku z niezgodnością, próbowałem to jakos obejść rożnymi programami ale to wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka wersja programu jest najlepsza pod xp?

Vag-com 3.11 jest pełna wersja i działa bardzo dobrze zarówno na XP jak i na win7 z tym kabelkiem co masz (mam taki sam). VCDS Lite 1.2 tez warto miec jako uzupełnienie. Co do portów to w w managerze udządzen zmieniasz na 1-4 tak jak Tom A4 napisał wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program dziala ale jak podlaczam do auta to jest komunikat ze nie wykryto interfejsu.

Jak mam zaistalowac ten kabel zeby w menadzeze programow zaistalowal sie w portach com a nie w urzadzeniach usb???

Jak sie instaluje w magistrali usb to nie ma mozliwosci zmiany portow we wlasciwosciach...

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:12 ----------

Kiedys jakos zaistalowalem ze byl widoczy w portach i zmienilem porty i bylo ok, ale nie wiem jak to zrobic teraz.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program dziala ale jak podlaczam do auta to jest komunikat ze nie wykryto interfejsu.

Jak mam zaistalowac ten kabel zeby w menadzeze programow zaistalowal sie w portach com a nie w urzadzeniach usb???

Jak sie instaluje w magistrali usb to nie ma mozliwosci zmiany portow we wlasciwosciach...

---------- Post dopisany at 19:13 ---------- Poprzedni post napisany at 19:12 ----------

Kiedys jakos zaistalowalem ze byl widoczy w portach i zmienilem porty i bylo ok, ale nie wiem jak to zrobic teraz.... :(

on się tak instaluje,jak nie masz czegoś takiego jak na zdjęciu niżej to raczej nie masz wgranych sterów.

beztytuuoqo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tego nie mam

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:36 ----------

wlasnie u mnie sie dodaje tam gdzie albi281 przekreslil na zdjeciu. a nie tam gdzie powinno byc czyli w oznaczonym kolku

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 19:40 ----------

Cos sie udalo ale dalej nie dziala

udalo mi sie ustawic usb w portach sciagnalem sterowniki z FTDI Chip Home Page

ale teraz dalej nie ma polaczenia jak teraz ustawic trzeba? ustawiam w programie np port 3 i we wlasciwosciach/manager programow port 3 ale dalej cos nie laczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem win 7 64 bit , kabel od viaken i tez instaluje sie tylko w kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej a w sekcji porty com lpt nic sie nie doinstalowuje przez co nie moge zmienic ustawien portow com tak aby zgrac jes z vcds lite badz vag 4.9pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek dwa dni walczyłem z tym kablem aż w końcu się udało.Miałem otwartego menadżera urządzeń po kilkakrotnym podpinaniu kabla do lapka zauważyłem że kabelek jest w kontrolerach magistrali szeregowej i niby działa dobrze ale pokazał się też w innych urządzeniach i tam był brak sterowników.I to był strzał w 10 :decayed: Zainstalowałem jeszcze raz te same sterowniki i działa.Już jest w portach com i komunikuje się z polskim vagiem.:banan:

Wniosek jest taki.Jeśli kabelek pokazuje się tylko w magistrali szeregowej a nie ma go w portach com to szukajcie go jeszcze w innych urządzeniach i tam jeszcze raz trzeba zainstalować te same sterowniki.W zaawansowanych ustawieniach portu polecam też zwiększyć czas opóźnienia,ja ustawiłem na 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wykryje nie z twoim interfejsem jedynie vcds ilte. O tej wersji vcds zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a od czego błąd jest w menedżerze,ta żółta kropa ? Jak od kabelka to zrób jak ja kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem sam , dzisiaj poszedlem do auta odpalilem vaga 208-1 i jak by widzial kabel mimo tego ze w zakladce com lpt nic sie nie zmienilo za to podczas testu wywala blad taki

02013c802b6c495dm.jpg

8c469d2f5690d9c5m.jpg

---------- Post dopisany at 12:26 ---------- Poprzedni post napisany at 08:34 ----------

postawilem na wirtualce xp pro i to samo wykrywa kabel instaluje sterownik w USb a nie ma dalej w zakładkach com lpt , poddaje sie

f4e71cdda91f422am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek musisz próbować dalej.Mnie się udało i chodzi na win 7 64bit.Sterowniki pobrałem z ich strony.Testowane dzisiaj na polskim vagu 2.5 i 4.9 i bez problemowo łączy się z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...