Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opryskiwacz/Pianownica - jakiej używacie ? Jaka poj. aby była praktyczna ?


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

o, to dobra podpowiedź

nawet nie zauważyłem, że koleś ściemnia z tymi filcami

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4 no dzięki wielkie za odpowiedź. W takim razie stawiam na SG. A jakiej pianownicy Ty używasz? ręcznej czy PA do myjki? Zastanawiam się nad odpowiednimi proporcjami. A co do APC dodajesz troche do każdego mycia do piany czy tylko właśnie przy bardziej gruntownym myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ta lanca + filce gloria + dysza i bedzie git?? :) oczywiscie pozostaje jeszcze zrobienie odpowiedniej dziurki w wezyku i mamy pianownice jak ta lala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4 no dzięki wielkie za odpowiedź. W takim razie stawiam na SG. A jakiej pianownicy Ty używasz? ręcznej czy PA do myjki? Zastanawiam się nad odpowiednimi proporcjami. A co do APC dodajesz troche do każdego mycia do piany czy tylko właśnie przy bardziej gruntownym myciu?

niestety częściej używam Marolexa na bezdotyku,mieszkam w bloku :kwasny: aczkolwiek na działce mam garaż ,karchera z PA więc co jakiś czas jest konkret mycie,wtedy dodaję nieco APC:wink:

---------- Post dopisany at 22:23 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ----------

czyli ta lanca + filce gloria + dysza i bedzie git?? :) oczywiscie pozostaje jeszcze zrobienie odpowiedniej dziurki w wezyku i mamy pianownice jak ta lala :D

tak jest:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po kupieniu tego

Wkładki do GLORIA FM10 i FM50 (4252965111) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nie trzeba juz kombinowac z filcami??

dodam ze mam problem taki ze. zrobie roztwór i gdy opryskam jedna strone auta. wyzre to wszystko potem drugi raz to juz zamiast konkretnej piany jak jest za pierwszym razem to mam juz takie jakby gorsza piane, mleko zaczyna sie robic. filce namokly wtedy czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bardziej chodzi o to że masz już w tym miejscu mokry lakier i szybciej ona spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i doszły do mnie zabawki a mianowicie pianownica PA oraz chemia czyli piana Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral pH. Jutro święto samochód brudny a że w domu byłem późno wiec pierwsza próba była o zmroku.

Samochód zimny, zero słońca wiec warunki ok. Wlałem do pianownicy około 2cm piany i jak poprosiłem żonkę żeby mi dolała ciepłej wody to jak luneła wyszło gdzieś 1:10. No ale późno było wiec do roboty. Troche się musiałem pobawić zanim zaczęła lecieć jakaś sensowna piana. Choć nie była to chyba idealna piana.

Ile u Was sie utrzymuje piana? U mnie nawet 10min nie leżała bo zaczęła spływać. Fakt mój pierwszy raz wiec lałem dość grubo, i poprawiałem w miejscach gdzie zaczynała pierwsza zchodzić a poszło mi około 2/3 butelki z pianownicy na sporego Avanta A6 C5.

Spływała szczególnie z miejsc gdzie zdążyła się osadzić rosa i chyba już wiem dlaczego do tego samochód powinien być suchy.

Kto ma pianownicę PA i powie mi jak ma ją ustawioną? Chodzi mi głównie o ten zawór na górze i jakie robicie ztężenia roztworu do pianowania? Może moja piana nie była za dobra bo za bardzo ją rozcieńczyłem? Na opakowaniu było proponowane proporcje 1:7.

Jak domyło pewnie powiem jutro jak zobacze samochód za dnia bo jak skończyłem już ciemnawo było. Napewno grubego brudu nie było i ptasich odchodów których mi dostarczyły ptaszki jak samochód stał na parkingu pod drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

mysle ze 10 minut to idealny wynik?

a ile bys chcial zeby piana lezala, pol godziny?

troche przydlugo, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że i ponad 20min niektórym leżała na samochodzie. U mnie po 10min już tylko na dachu i masce została piana a z pionowych powierzchni spłynęła.

To mój pierwszy raz z pianownicą wiec wole się dopytać i upewnić.

Z racji że było juz późno i ciemno nie wycierałem do sucha po myciu i rano było troche zacieków ale po za tym to całkiem ładnie domyło nawet samą pianą bez ingerencji gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z tego się ciesz

jak zrobiło co miało zrobić, to spoko

skoryguj może proporcje i już

10 minut to dobry wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z tego się ciesz

jak zrobiło co miało zrobić, to spoko

skoryguj może proporcje i już

10 minut to dobry wynik

W porządku, to mnie uspokoiłeś.

Jak skorygować proporcje? Jakas propozycja? Czy mam testować? Jak masz doświadczenie to napisz jakie proporcje preferujesz? I jak masz ustawiony ten zawór na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pianownica firmy Karcher się sprawdza? Mam taką ale nie używam bo mam dużą myjkę z serii HDS z dozowaniem środka, ale myślę kupić małą myjkę K5 lub K7 i wykorzystać tą pianownicę do niej, bo duża myjka w firmie i tam niezbyt mam miejsce do mycia i warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proporcje trzymaj z tych sugerowanych, czyli 1:7

najwyżej skorygujesz

mi to odpowiada - kwestia częstotliwości mycia lub też aktualnego zabrudzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz HDSa to nie baw się w pianownice do domówek do serii K , dokup sobie profesjonalną pianownice do serii HD HDS , tam jest pojemnik litrowy mosiężna głowica i gwint M22x1,5 , dodatkowo w tych pianownicach prof są wymienne sitka pianotwórcze , jak się zużyje to dokupujesz nowe sitka i hula dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce zaadoptować tą pianownice od dużej myjki do małej. Tylko pytam czy ok, bo na środkach karchera niezbyt piana była, ale oglądałem dziś filmiki na YT i piana super wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co możecie powiedzieć na temat tej pianownicy ?

http://allegro.pl/pianownica-do-karcher-seria-k-lanca-piany-podajnik-i4802686115.html

Edytowane przez sasna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...