Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznej klapy bagażnika w A4 B8 Avant 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2020 o 07:33, wrclaguna napisał:

Powinien obslugiwac ale sprawdz na sucho czy ci przyjmuje kodowanie klapy

Podziękował ✌?

Czy w boczku drzwi kierowcy (bez przycisku) da się wyciąć otwór i zamontować przycisk z ramką tak by wyglądało jak fabrycznie?
Widziałem, że fabrycznie ramka przycisku licuje się z boczkiem i teoretycznie po wycięciu takiego otworu nie będzie punktu podparcia dla ramki.

Jak to rozwiązaliście u siebie?

 

image;s=1080x720.jpeg

Edytowane przez Cheeroki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,czy ma ktoś wiedzę na temat montażu przycisku otwierania klapy bagażnika w drzwiach pasażera?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów. Odgrzebię trochę temat. Już jakiś czas temu montowałem elektryczną klapę i wszystko działa ok, ale po czasie jedna rzecz zaczyna mnie drażnić... Mianowicie przy domykaniu klapa trzaska jak kobieta zamykająca drzwi (bez obrazy ;D). Powinienem wymienić siłowniki gazowe? Jeżeli tak to na które, bo aso podaje dwa rodzaje  8K9827552B (550N) czy 8K9827552A (450N). Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek_091019 napisał:

Witam panów. Odgrzebię trochę temat. Już jakiś czas temu montowałem elektryczną klapę i wszystko działa ok, ale po czasie jedna rzecz zaczyna mnie drażnić... Mianowicie przy domykaniu klapa trzaska jak kobieta zamykająca drzwi (bez obrazy ;D). Powinienem wymienić siłowniki gazowe? Jeżeli tak to na które, bo aso podaje dwa rodzaje  8K9827552B (550N) czy 8K9827552A (450N). Z góry dziękuję za informację.

Załóż siłowniki gazowe przeznaczone dla klapy elektrycznej (są inne)
Mnie też to denerwowało i przyczyna leżała w standardowych siłownikach.
Teraz zamyka się jak na klasę premium przystało.
 

Edytowane przez Cheeroki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Cheeroki napisał:

Załóż siłowniki gazowe przeznaczone dla klapy elektrycznej (są inne)
Mnie też to denerwowało i przyczyna leżała w standardowych siłownikach.
Teraz zamyka się jak na klasę premium przystało.
 

Masz może nr tych siłowników? To będą któreś z tych dwóch 8K9827552B (550N), 8K9827552A (450N)? W katalogu niestety nie jest napisane czy są do klapy elektrycznej czy zwykłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomek_091019 napisał:

Masz może nr tych siłowników? To będą któreś z tych dwóch 8K9827552B (550N), 8K9827552A (450N)? W katalogu niestety nie jest napisane czy są do klapy elektrycznej czy zwykłej.

https://bt-cars.pl/silowniki/4218-audi-a4-avant-teleskop-klapy-bagaznika-8k9827552a-silownik-amortyzator-8k9-827-552-a-8k-b8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2013 o 11:20, wrclaguna napisał:


SPIS STEROWNIKÓW OBSŁUGUJĄCYCH ELEKTRYCZNA KLAPĘ

Sa to sterowniki potwierdzone przez uzytkowników !!!


A4 B8 2008-2012 :

8K0 907 064 D ???

Panowie, jak to jest z tym sterownikiem ze znakami zapytania? Gada ta klapa czy nie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam pytanie odnośnie zawiasów klapy czy pod siłownik elektryczny sa inne czy te same bo jest sporo siłowników do kupienia bez zawiasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kaziks77 napisał:

Dzień dobry mam pytanie odnośnie zawiasów klapy czy pod siłownik elektryczny sa inne czy te same

Zawiasy są te same , nie trzeba ich wymieniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś taka klapę bo ja zabieram się za to i potrzebuje informacji ten zamek co jest w klapie tez się wymienia ? Bo będę powoli kupowal części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaziks77 napisał:

Robiłeś taka klapę bo ja zabieram się za to i potrzebuje informacji ten zamek co jest w klapie tez się wymienia ? Bo będę powoli kupowal części

Tak robiłem , ale trochę lat minęło ;)  Ja miałem cały komplet więc było mi łatwiej  . Na początku tego tematu jest wszystko fajnie opisane co trzeba kupić i na co zwrócić uwagę . Zamek kupujesz ten co jest w bagażniku - zmieniasz go na zamek z dociągiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł komfortu 8KO 907064CP on raczej nie obsługuje klapy jesli kupie inny to czy zakoduje go vcdsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo jest w nim ochrona komponentu i immo. Samym vcdsem nie ogarniesz wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu siłowników... Wymieniłem jakiś czas temu na te dedykowane pod elektryczną klapę. Dokładnie kupiłem z tej aukcji. Niby lepiej się domyka, bo nie trzaska jak deska sedesowa, ale za to znowu nie do końca się otwiera... Tak, wiem że ustawia się pozycję przyciskiem, ale mam ustawione na maxa, a i tak muszę to trochę podnieść ręką żeby było do końca, bo już nie raz się pierd... w łeb o klapę...

Ma ktoś jakieś sprawdzone, które może niedawno montował? Myślałem nad tymi

https://allegro.pl/oferta/sprezyna-gazowa-febi-31667-8k9827552a-10467813109?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OGMwYjQyNzAtMjg5Yi00MmRlLTk5MGItMTFkNzNmYjY4NmUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5020f501-3ae0-4752-8760-83e18f17ea60

albo 

https://allegro.pl/oferta/2x-silownik-klapy-bagaznika-audi-a4-avant-8k5-b8-11669165634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomek_091019 napisał:

Wracam do tematu siłowników... Wymieniłem jakiś czas temu na te dedykowane pod elektryczną klapę. Dokładnie kupiłem z tej aukcji. Niby lepiej się domyka, bo nie trzaska jak deska sedesowa, ale za to znowu nie do końca się otwiera... Tak, wiem że ustawia się pozycję przyciskiem, ale mam ustawione na maxa, a i tak muszę to trochę podnieść ręką żeby było do końca, bo już nie raz się pierd... w łeb o klapę...

Ma ktoś jakieś sprawdzone, które może niedawno montował? Myślałem nad tymi

https://allegro.pl/oferta/sprezyna-gazowa-febi-31667-8k9827552a-10467813109?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OGMwYjQyNzAtMjg5Yi00MmRlLTk5MGItMTFkNzNmYjY4NmUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5020f501-3ae0-4752-8760-83e18f17ea60

albo 

https://allegro.pl/oferta/2x-silownik-klapy-bagaznika-audi-a4-avant-8k5-b8-11669165634

Jeżeli nie chcesz,żeby klapa trzaskała podczas zamykania musisz dać siłownik o słabszym wyrzucie,czyli 450 nm. Zwrócić uwagę,że przy drugiej aukcji Marellli ma 530 nm. Jeżeli chodzi o wysów i długość siłowników. Wszystkie podane siłowniki mają bardzo zbliżone parametry . Nawet ten,który już założyłeś. Więc powód musi być inny,tym bardziej,że sam piszesz o ręcznym podnoszeniu klapy. Więc siłowniki mają odpowiedni zakres pracy.

Ja kupiłem ten 

M.CZESCIAUTO24.PL

 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 20:04, kaziks77 napisał:

Robiłeś taka klapę bo ja zabieram się za to i potrzebuje informacji ten zamek co jest w klapie tez się wymienia ? Bo będę powoli kupowal części

Wymieniasz na zamek elektryczny 4F9 827 383 E ,który jest pod listwą w podłodze,nie w klapie. 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym odnowić temat mianowicie wszystko fanie opisane ale brakuje mi opisu i schematu przycisku do otwierania klapy z pozycji kierowcy opisów pinów przewodów podłączenia i ewentualne kodowanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaban27 napisał:

witam chciałbym odnowić temat mianowicie wszystko fanie opisane ale brakuje mi opisu i schematu przycisku do otwierania klapy z pozycji kierowcy opisów pinów przewodów podłączenia i ewentualne kodowanie. Pozdrawiam

Wydaje się,że masz opisane chodźby na drugiej stronie.

Jeżeli chciałbyś również zamykać  z pozycji kierowcy,oraz pilotem klapę bagażnika,musisz dokupić moduł. 

ALLEGRO.PL

 

Screenshot_20220220-084936_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220220-091426_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2013 o 11:20, wrclaguna napisał:

Czyli wszystko podłącza się do wtyczki w sterowniki drzwi kierowcy tak? . Nie trzeba wiązki ciągnąć do tylu samochodu. Właśnie tego mi brakowalo? . A możesz mi powiedzieć jakie piny kupić do czarnej wtyczki 17pinowej w module one chyba są inne niż te male do niebieskiej wtyczki 32 pinowj te szpilki są trochę wieksze czy mi się wydaje. A sterownik mi to obsluzy w drzwiach bo wymienialem na ten co składa lusterka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...