Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu krok po kroku 2.0 BLB


brysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ma ktoś może ściągawkę wymiany rozrządu w tym silniku. Mam wymieniać rozrząd w sobotę ze szwagrem mechanikiem i fajnie by było mieć ściągę gdzie co i jak ,jakie śruby i co poblokować koła rozrządu, na co uważać. Tak dla własnego sumienia ze wszytsko jest ok i zeby niczego nie po urywać.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś może ściągawkę wymiany rozrządu w tym silniku. Mam wymieniać rozrząd w sobotę ze szwagrem mechanikiem i fajnie by było mieć ściągę gdzie co i jak ,jakie śruby i co poblokować koła rozrządu, na co uważać. Tak dla własnego sumienia ze wszytsko jest ok i zeby niczego nie po urywać.

Pozdr

Podaj maila, a dostaniesz PDFa z manualem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poradka przy robocie - wyposaż się w szpilkę napinacza paska rozrzadu od silnika 2.0 TDI na CR. praktycznie standardem jest ze przy dokrecanniu napinacza wyrywa szpilkę z głowicy razem z gwintem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś może ściągawkę wymiany rozrządu w tym silniku. Mam wymieniać rozrząd w sobotę ze szwagrem mechanikiem i fajnie by było mieć ściągę gdzie co i jak ,jakie śruby i co poblokować koła rozrządu, na co uważać. Tak dla własnego sumienia ze wszytsko jest ok i zeby niczego nie po urywać.

Pozdr

Na wymiane rozrządu najlepiej jechać do dobrego warsztatu.Szczególnie przy obecnych nowoczesnych silnikach.Jak tu kolega napisał można przy okazji głowice uszkodzić, albo coś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tych dobrych warsztatów coraz mniej a w aso wiadomo jakie ceny... A szpilka jak wyrwie gwint to rozwiercamy na fi 10 i gwintujemy. Sam tego doświadczyłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ma ktoś może ściągawkę wymiany rozrządu w tym silniku. Mam wymieniać rozrząd w sobotę ze szwagrem mechanikiem i fajnie by było mieć ściągę gdzie co i jak ,jakie śruby i co poblokować koła rozrządu, na co uważać. Tak dla własnego sumienia ze wszytsko jest ok i zeby niczego nie po urywać.

Pozdr

Na wymiane rozrządu najlepiej jechać do dobrego warsztatu.Szczególnie przy obecnych nowoczesnych silnikach.Jak tu kolega napisał można przy okazji głowice uszkodzić, albo coś urwać.

Nowoczesny tylko pod względem wypasu w postaci elektroniki. W moim BPW wałek rozrządu przedziurawił szklanke. Kupiłem części i narzędzi za 600 euro i zrobiłem to sam :naughty: ( z pomocą elzy i szwagra:decayed:) Wymiana rozrządu w tym silniku jest banalna jak ma się poluzowany przedni pas. Moje auto u mechanika na wymianę rozrządu na pewno nie zawita... Zrobiłem sam i wiem, że mam pewnie. Zrobiłem już 1000km, wałek cały, szklanki całe jak również i pasek :banan:

Jeśli ktoś ma smykałkę do majsterkowania, odpowiednie narzędzia, miejsce i czas. To da sobie z tym rade :wink:

Na alledrogo zestawy chodzą od 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesny tylko pod względem wypasu w postaci elektroniki. W moim BPW wałek rozrządu przedziurawił szklanke. Kupiłem części i narzędzi za 600 euro i zrobiłem to sam :naughty: ( z pomocą elzy i szwagra:decayed:) Wymiana rozrządu w tym silniku jest banalna jak ma się poluzowany przedni pas. Moje auto u mechanika na wymianę rozrządu na pewno nie zawita... Zrobiłem sam i wiem, że mam pewnie. Zrobiłem już 1000km, wałek cały, szklanki całe jak również i pasek :banan:

Jeśli ktoś ma smykałkę do majsterkowania, odpowiednie narzędzia, miejsce i czas. To da sobie z tym rade :wink:

Na alledrogo zestawy chodzą od 250 zł

Jestem tego samego zdania:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tych dobrych warsztatów coraz mniej a w aso wiadomo jakie ceny... A szpilka jak wyrwie gwint to rozwiercamy na fi 8 i gwintujemy. Sam tego doświadczyłem :-)

po pierwsze fi 8 to ma sruba fabrycznie, a po drugie w wiekszosci silników szpilka do rolki ma dwie srednice, z jednej 8 a z drugiej 10, wiec nie wiem jak chcesz to wiercic pod gwint m8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt mój błąd myślałem o fi 10 a napisałem fi8:cicho: już poprawiłem

U mnie szpilka miała jednakowe średnice z obu stron. Musiałem dorobić drugą na szybko u znajomego tokarza, ale można kupić w aso oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...