Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie i wymiana klimy po zatarciu się sprężarki


slo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zatartą sprężarkę klimy o nr 8E0 260 805 N. Czy końcówka tzn litera może być inna czy N musi być ?

Co jeszcze muszę kupić po zatarciu?

Osuszacz i skraplacz wiadomo, coś jeszcze ?

Płukanie układu starczy żeby układ był czysty od opiłków itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka.

Producent: DENSO 6SEU12C.

Numer katalogowy: 8E0260805N numery zamienne: 8E0260805D

Jesli plukanie bedzie przeprowadzone profesjonalnie to wystarczy skraplacz i osuczacz bo dalej teoretycznie opilki nie powinny poleciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a inne numery tzn końcówki nie będą pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zatartą sprężarkę klimy o nr 8E0 260 805 N. Czy końcówka tzn litera może być inna czy N musi być ?

Co jeszcze muszę kupić po zatarciu?

Osuszacz i skraplacz wiadomo, coś jeszcze ?

Płukanie układu starczy żeby układ był czysty od opiłków itp ?

Tak to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukania samemu nie da sie zrobic , szyba ze ma sie wyspecjalizowany warsztat klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukania samemu nie da sie zrobic , szyba ze ma sie wyspecjalizowany warsztat klimatyzacji.

co sie nie da wszystko sie da ;) tylko trzeba odpowiedni środek i troche wiedzy :] ale mniejsza oto wiec tak jak ci pisalem zleć wymiane też dławika bo są "spece" co nawet tego nie wymieniają :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skraplacz i osuszacz nowe muszą być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tylko osuszacz i dławik no i płukanie obowiązkowo, chyba nawet dwa razy było płukane, a jaki syf leciał to szok:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie. Może mi ktoś wyjaśnić i pokazać na zdjęciu osuszacz, skraplacz i parownik ?

Przeglądałem allegro i sprzedawcy nazywają wszystko po swojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online A4 Avant (8E5, B6) 1.9 TDI Osuszacz klimatyzacji - OSUSZACZ+KLIMATYZACJI+AUDI+B6&se=T

Sklep Inter Cars - 2mln części do samochodów | Sklep Online A4 Avant (8E5, B6) 1.9 TDI Osuszacz klimatyzacji - OSUSZACZ+KLIMATYZACJI+AUDI+B6&se=T

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Cos się źle linki wrzuciły.

Wejdz w ogrzewania/klimatyzacja i tam masz osuszacze ze zdjeciami a niżej są zawory klimatyzacji i to są te dławiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dławik to sprawdź dokładnie. ETKA podaje nr 8E0820177 i jak go wpiszesz w google to wyskakuje pomarańczowy dławik.

Jeśli chłodnica za zderzakiem (skraplacz) jest zjedzona u dołu to też warto zastanowić się nad wymianą.

Osuszacze, wydaje mi się też różniły się co do wielkości śrub mocujących przewody - M6 i M8 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się do tematu chciałem zapytać o następującą sprawę:

Ja u siebie napełniłem czynnikiem klimatyzację ale klima nadal nie pracuję - wyszło że mam do wymiany sprężarkę bo jest zatarta.

Teraz czy po zakupie sprężarki osuszacza i skraplacza w trakcie wymiany dojdzie do tego że czynnik chłodzący zostanie usunięty z układu i ponownie będę musiał napełniać układ, czy zaraz po wymianie tych elementów będzie można sprawdzić klimatyzację bez narażenia sprężarki na to że ponownie się zatrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik z ukladu mozna odzyskac by pozniej ponownie go nabic. wyjdzie taniej niz wypuszczac go w atmosfere. Z zatartymi ukladami jest tak ze nigdy nie wiadomo co sie stanie po naprawie. Niby zaden opilek, syf, itp nie powinien przedostac sie dalej niz do osuszacza . Wiec wymiana skraplacza i osuszacza powinna zalatwic problem w realu powinno sie jeszcze przeplukac wszystkie weze , sprawdzi zawor rozprezny . Wtedy wszystko zlozyc zalac olejem z kontrastem i czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się do tematu chciałem zapytać o następującą sprawę:

Ja u siebie napełniłem czynnikiem klimatyzację ale klima nadal nie pracuję - wyszło że mam do wymiany sprężarkę bo jest zatarta.

Teraz czy po zakupie sprężarki osuszacza i skraplacza w trakcie wymiany dojdzie do tego że czynnik chłodzący zostanie usunięty z układu i ponownie będę musiał napełniać układ, czy zaraz po wymianie tych elementów będzie można sprawdzić klimatyzację bez narażenia sprężarki na to że ponownie się zatrze?

Czynnik musisz sobie sciągnąć przed naprawą w taki sam sposób jak go napełniałeś czyli gość tą maszynką Ci ściągnie i po naprawie wpuszcza znowu do układu. Jezli chcesz mieć pewność że żadne opiłki nie zostały w układzie i nie uszkodzą Ci następnej sprężarki to musisz przepłukać cały układ, jest do tego urządzenie i taki płyn specjalny, niestety koszt około 500 zł chyba. Dopiero wtedy będziesz pewny że druga sprężaka się zaraz nie zatrze. Sprawdź też już po uruchomieniu klimy czy wentylator od klimy masz dobry(czy się załącza) bo one też lubią się psuć a jak wentylator nie będzie sprawny to sprężarka też się szybko wykończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze - chyba się źle wyraziłem - Miałem na myśli osuszacz klimy:

Dokładnie coś takiego:

OSUSZACZ KLIAMTYZACJI AUDI A4 B6 B7 NOWY ORYGINAŁ (3309869573) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I chodzi mi o te dwie wartości które tam są - 20,3mm i gwint 6 mm.

I nie wiem czy u mnie będzie to pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...