Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można jeździć bez czynika?


radek_m

Rekomendowane odpowiedzi

na dzień dzisiejszy wszystko z klimą zrobione. Kompresor nie uległ awarii chociaż było zrobione około 60 kilometrów bez czynnika. Podsumowując, układ uległ rozszczelnieniu w miejscu złącza czujnika ciśnienia poprzez urwanie króćca łączącego czujnik z parownikiem. Niestety nie dało się tego pospawać a sam parownik już był w fatalnej kondycji, gdyż ożebrowanie ulegało samoistnemu odpadaniu, zatem został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie parownik, tylko skraplacz, nie pisz glupot.

Gdyby padl parownik to musiałbyś wyrywac cala półkę,

a tego jak sadze nie robiłeś ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?! kompletnie nic nie wynika z tych waszych odpowiedzi. Można nie można!!

Jeździłem bez czynnika od jesieni zeszłego roku jak kupiłem auto. Kupowałem w listopadzie i temp. ok. 0 stopni więc nie chciała działać.

Po przejechaniu 550 km z miejsca gdzie kupiłem auto do domu i garażu sprawdziłem ciśnienie w układzie NIC NIE BYŁO!

Byłem w zeszłym tygodniu sprawdzić cały układ i po wymianie lewego węża i nabiciu z barwnikiem zaczęła działać prawidłowo.

Nie ma wycieków a sprężarka dzała jak ta lala.

Myślę że jak ktoś zadaje pytanie to można pomóc udzielając jak najkrótszych i zwięzłych informacji.

W serwisie audi powiedzieli mi że jest zabezpieczenie przed zatarciem. sprężarki.

Audi A4 B7 2,5TDi S-line jeżdzi naprawdę dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zabezpieczenie ???? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam do was pytanie, bo widze ze koledzy dobrze orientuja sie w klimatyzacji. W moim samochodzie po nacisnieciu przycisku klimatyzacji slysze jakby wlaczal sie kompresor ale z nawiewow wylatuje takie same cieple powietrze. Chce podjechac do jakiegos dobrego warsztatu w okolicach warszawy. W necie wygooglowalem miedzy innymi taki warsztat: Sobczak Auto Serwis Warszawa/Marki - wymiana opon, klimatyzacja samochodowa czy ktos z kolegow byl moze w tym miejscu i moze sie wypowiedziec albo doradzic ewentualnie polecic mi jakis inny?

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant mówił tak na logikę że brak czynnika nie może spowodować uszkodzenia sprężarki mimo tego że jest na stałe "spięta" i cały czas działa nie tak jak w innych modelach że po włączeniu klimatyzacji dołącza się sprzęgło.

Jednak z własnego doświadczenia wiem że nic się nie dzieje w momencie ubytku płynu bo przejeździłem trochę.

Rozmawiałem też w serwisie klimatyzacji z mam nadzieję fachowcem że zatarcie powoduje brak oleju a nie czynnika.

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie lecz nie wydaje mi się ża brak czynnika może uszkodzić sprężarkę.

Parenaście samochodów przejeździłem już w moim życiu i nigdy nie słyszałem o tego typu problemach.

No chyba że mam jakiś kombinowany model:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁAŚNIE O TO chodzi, brak oleju. Ale skoro był czynnik i uciekł w trakcie pracującej klimatyzacji, równie dobrze to samo mogło się stać z olejem. My kierowcy w większości przypadków nie jesteśmy w stanie ocenić czy nieszczelność jest w układzie czy na sprężarce. Już to pisałem wyżej na moim przykładzie.

Dlatego lepiej jest od razu sprawdzić dlaczego klima nie pracuje niż za kilka tyg czy mies. płakać, że mamy do wymiany cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w ukladzie zostaje ale zeby krążył potrzebny jest R134A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w ukladzie zostaje ale zeby krążył potrzebny jest R134A

Tomek masz moze zalatwic sprezarke klimy do 1.8t ? Moja nie daje znakow zycia...a klime nabilem 2 tygodnie temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina sprezarki tylko zaworu ktory sie w niej znajduje. Mozna go kupic ale nie pamiętam w jakiej firmie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mialbys czas i ochote rzucic okiem na moja sprezarke/uklad klimatyzacji? Bo mi tak samo jak koledze wyzej leci letnie powietrze podczas gdy mam ustawione na low i powinny leciec kostki lodu ;) Przygotowuje sie do kupna uzywanej sprezarki ale moze sie bez tego obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mnie jutro po 18tej zobaczymy co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki doki, to jutro dzwonie po 18 :) btw sprezarka klimy od 1,9tdi by pasowala? Slyszalem, ze tak tylko ze sa ich 2 rodzaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie uparles na tą sprezarke ????

Pisalem Ci juz ze to zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie uparles na tą sprezarke ????

Pisalem Ci juz ze to zawór

chyba sie nasluchalem za duzo pseudofachowcow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vag-a i sprawdź blędy ,bo może silniczki klap stoją ,stąd ciepłe powietrze na ustawieniu LO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie uparles na tą sprezarke ????

Pisalem Ci juz ze to zawór

chyba sie nasluchalem za duzo pseudofachowcow :D

Z kim Ty tam znowu gadales ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Co sie uparles na tą sprezarke ????

Pisalem Ci juz ze to zawór

chyba sie nasluchalem za duzo pseudofachowcow :D

Z kim Ty tam znowu gadales ???

z Kuba i z elektrykiem z ASO z w VW ze slupska. Tzn przypomnialem sobie tez ze podczas wlaczania klimy nie skacza obroty czyli jak by nie bylo poboru pradu... no nic, jutro zobaczymy co tam jest grane :) musze do czerwca robic z tym tematem porzadek bo chce do zakopanego jechac z rodzinka... no i mam do tego jeszcze 1 sonde lambda do wymiany bo wyskakuje blad. Zamiast sondy wstawie emulator... co Ty na to?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...