Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór klucza pneumatycznego


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór klucza padł na ingersoll'a cena 500zl czyli mój budżet. Z opini i recenzji wynika że klucz nie do zajechania. Biorąc pod uwagę to będzie ilość pracy nim wykonanej to będzie służył mi, moim synom i moim wnukom :lol::decayed:planowany zakup styczeń. Zdam relacje jak go dostanę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znalesc ile ten klucz  231GXP firmy Ingersoll Rand ma zapotrzebowania na powietrze wie ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, .Pablo. napisał:

Prosty waż? A czemu nie spiralka o 8mm średnicy wewnętrznej? 

Nawet spirala o średnicy 10 mm do klucza pneumatycznego się nie nadaje, szczególnie do tych o większym zużyciu powietrza :P

Wąskim gardłem jeżeli chodzi o przepływ powietrza są w niej szybkozłącza, poza tym jego nieoptymalna długość.

Dla tego prosty , jak najkrótszy przewód o dużej średnicy i brak szybkozłączek po drodze od kompresora lub zasobnika powietrza, dopiero gwarantują odpowiednie ciśnienie i przepływ dla prawidłowej pracy klucza udarowego .

Jeżeli masz do dyspozycji mały kompresorek to przy sporadycznym korzystaniu z klucza też da radę, pod warunkiem że podłączysz go do zasobnika powietrza ( może być spiralą )  a klucz do drugiego króćca bez szybkozłączki .

Taki zasobnik najłatwiej wykonać ze starej, kupionej na złomie, samochodowej butli po LPG, o pojemności minimum 80 l.:hi:

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zl mozna kupic Yato 1200nm ktore jest naprawde solidnym narzedziem. Male yato przy pracach warsztowych jest troszke slabe i ma spore problemy zeby odkrecic kolo walu. 

 

A z tymi zasobnikami to lekka przesada.... 

Mam spory kompresor w oddzielnym pomieszczeniu do tego instalacje z plastiku a na samym koncu waz 1/2 cala 25m. Odkrecam co chce, kwestia klucza jaki uzyje a po drodze mam 3 szybkozlacza.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...