Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regeneracja 4 wtrysku - po 2 miesiącach te same parametry co przed regeneracją


majko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 miesiące temu samochód odmówił posłuszeństwa podczas jazdy (hol do mechanika). Komputer wskazał na 4 wtrysk. Pierwsze 3 wtryski miały parametry -0,5 - 0 a czwarty wtrysk +1,5. 4 wtrysk zregenerowałem (mechanik zregenerował dolną część bo lała a stwierdził, że góra jest ok i nie trzeba regenerować), według komputera po regeneracji wszystkie wtryski z parametrami do max 0,5, jednak teraz po 2 miesiącach zaczęły się wibracje przy stałych obrotach 1800-2000 (i na biegu jałowym i podczas jazdy). Pojechałem na komputer i okazuje się, że znowu mam na 3 wtryskach po -0,5 a na czwartym +1,5 (czyli tak jak przed regeneracją). O co tutaj chodzi czyż by znowu ten wtrysk poległ czy on próbuje "wyrównać" te 3 pozostałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z opinią, że można regenerować wtryski w 2.0 TDI jednak jest to bez sensu bo i tak padną więc lepiej wymienić na nowe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej było zamienić wtryski miejscami i wtedy byś miał pewność, że to wtrysk a nie coś innego. Korekcje na wtryskach nie zawsze w 100% odzwierciedlają stan wtrysku bo np w twoim przypadku może 4 cylinder być słabszy i dlatego wtrysk go podlewa aby wyrównać. Skoro mechanik go zregenerował to powinien ci pokazać wykres z maszyny jak wtrysk pracuje. A może tylko go przeregulował a wciska kita że regenerował? Ile zapłaciłeś za regeneracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest ok. gość z początku zregenerował tylko część lejącą bo stwierdził, że góra jest ok, potem powiedziałem żeby zregenerował całość, i popróbował zregenerował cały, pozamieniał miejscami by się upewnić i samochodzik jak na razie jeździ :) koszt całej regeneracji wyniósł 600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...