Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z pierwszym i wstecznym biegiem


maly2rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się problem z włączaniem pierwszego i wstecznego biegu na zimnym silniku. Jak się silnik rozgrzeje to jest w porządku. Przeczytałem kilkanaście postów na forum i widzę różne pomysły co to może być, a to poduszki pod silnikiem, pod skrzynią biegów, wymiana oleju w skrzyni. Jaka może być tego przyczyna, tak żeby mechanik nie skasował mnie nie wiadomo ile za naprawę. Aha, dodam jeszcze, że pedał sprzęgła mam zapadnięty do połowy, czy to siłownik sprzęgła i czy to też może mieć wpływ na te problemy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli zapadł ci się pedał to wina sprzęgła a czego dokładnie to cieżko stwierdzić może to byc wina siłownika zapowietrzenia albo docisku jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka i wstek.... sprzęgło 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podniesiesz pedał ręką to utrzymuje się w normalnej pozycji czy dalej spada do połowy ?

Jak podniosę to spada spowrotem.

Dziś rano już w ogól nie mogłem włączyć wstecznego. Także wizyta u mechanika mnie nie ominie. A z tego co piszecie czeka mnie wymiana sprzęgła. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko orientacyjnie takie znalazlem:

http://moto.allegro.pl/item392538853_sprzeglo_audi_a4_a6_80_100_1_6_1_8_2_0_1_9d_vw.html

a do traktorka już kolega będzie miał drożej:

http://moto.allegro.pl/item393771580_kompletne_sprzeglo_audi_a4_a6_vw_passat_1_9_tdi.html

i jak jeszcze dojdzie dwumas a lepiej go ze sprzęgłem odrazu wymienić niż później dwa razy rozbierać wszystko i płacić to jeszcze dojdzie:

http://moto.allegro.pl/item396554774_kolo_dwumasowe_audi_a4_a6_superb_passat_1_9_tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jestem już po wymianie sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze, pedał podniósł się i jest na równi z hamulcem :) Tak więc tylko jeżdzić.

Dzięki za porady.

A kosztowało mnie to 700 zł kompletne sprzęgło + 200 zł robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jestem już po wymianie sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze, pedał podniósł się i jest na równi z hamulcem :) Tak więc tylko jeżdzić.

Dzięki za porady.

A kosztowało mnie to 700 zł kompletne sprzęgło + 200 zł robota.

wymieniales tez kolo dwumasowe? czy tarcze docisk lozysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...