Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wodana tylnim dywaniku po opadach desczu


radzio06

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem, w a4 B5 lifcie tdi avant po dużych opadach desczu, siadam do auta wszytskie dywaniki suchutke, ruszę parę maetrów i momentalnie na tylnim prawym dywaniku pojawiają się litry wody! Straszne ilości, czysta bez zapachu woda, deszczówka, sprawdzalem podszybie i za kompem byłol troche zabite i wilgoć, wyczyscilem to ładnie i pod serwem przebiłem przelotkę, koło baterii było suchutko więc nie wyciągałem baterii, więc skąd ta woda tylko na tym jednym dywaniku się bierze? Szyberu nie ma, szyby dosunięte itd, z 3mc temu były przyciemniane szyby może coś żle poskładane zostało i jakoś woda sie przedostaje/ nie mam pojęcia, miał ktos taki problem, gdzie i co mam szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej leje ci się woda przez podstawe fltra kabinowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga cała ;) dodam, że jak wymieniałem filtr kabinowy kiedyś to zauważyłem że w obudowie nie ma tej ramki, plastiku w którą wchodzi filtr i pozniej calość co wkłada się w obudowę. Wlożyłem wtedy tylko sam filtr, nie pamiętam już marki ale lepszy jakiś, wcześniej był ori audi i chyba było ok, teraz zalożylem zamiennik jeszcze bez tej ramki może tu tkwi przyczyna jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym sprawdził na twoim miejscu podłoge a przewaznie te gumy co siedza w niej u mnie jeden nie było i woda sie lała jak cholera a tez całe auto przejrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podłoge przejże, rozwalilem podszybie, wyciaglem filtr kabinowy i rozkrecilem obudowe pod nia bylo troche syfu itd a w tej obudowie sa uszczelki takie piankowe i gumowe one bylo mokre troche, umylem w cieplej wodzie i wysuszylem i bede skladal, ale zvbytio nie bylo widac zeby woda sie lala tam tak fest nie wiem co mam zrobiuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wes wiadro z woda i polewaj podszybie moze gdzies tam sie saczy. a sprawdzałes ta gume co jest od linki otwierania maski??koło ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, wygląda na ok, wcześniej wkoło niej stało troche wilgoci i syfu to wyczysciłem, teraz jest sucho a problem się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, wygląda na ok, wcześniej wkoło niej stało troche wilgoci i syfu to wyczysciłem, teraz jest sucho a problem się pojawia.

Może pod akumulatorem masz basen? Sprawdź odpływy jeden masz pod akumulatorem a drugi pod serwem aby je wyczyścić najlepiej wyjąć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod tym akumulatorem to przerabiałem sam w zeszłym roku a wczoraj już też szmatą wybierałem wode:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz jeszcze raz ten filtr kabinowy aż do samej blachy przeczysć wszystko i skałdajac uszczelnij to sylikonem, tamtędy woda Ci sie dostaje, dalczego jest z tyłu? ponieważ leje sie nawiewami które sa pod siedzeniem na nogi pasażera:wink: podłoge zostaw w spokoju, woda z ulicy nie podniesie przecież na tyle by dostać sie przez dziurke 2cm w takiej ilosci:wink:

---------- Post dopisany at 00:19 ---------- Poprzedni post napisany at 00:19 ----------

no chyba że wodujesz auto do poziomu progów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod serwem spływ już przebiłem a pod bateria nie zaglądałem ale wyglada na suchu, też tak myślę ze woda dostaje się przez filtr kabiny , jak rozebralem obudowe do golej blachy bylo mnostwo syfu i wilgoci, musze jeszcze raz rozkrecic i tak jak mowisz na sylikonie zlozyc i bedzie pewne, oby tak mysle, a brak tego plastiku/ramki co filtr wchodzi w nia nie gra roli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie też wchodzi w gre, skombinuj sobie screen z etki z rozpiską poszczególnych elementów i zamów to w ASO/motoryzacyjnym, jak kupowałem kiedys uszczelke, bo moja była sparciała, wszstko poszło na sylikon i od tamtej pory wody nie ma, a miałem tak samo jak ty najwiecej wody z tyłu za pasażerem, wywaliłem cała podłoge i wyszło szydło z worka jak sie woda sączy:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za pomoc! Więc czas działać!

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

panowie ale mi chyba brakuje rynienki spływu wody bo nie widzialem tego , nr ori 8D1819979B, aukcja KANAŁ SPŁYW WODY AUDI A4 B5 8D1819979B (3169570144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., to jest mocowane to obudowy filtra czy do podszybia i sciagane z podszybiem jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za pomoc! Więc czas działać!

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

panowie ale mi chyba brakuje rynienki spływu wody bo nie widzialem tego , nr ori 8D1819979B, aukcja KANAŁ SPŁYW WODY AUDI A4 B5 8D1819979B (3169570144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., to jest mocowane to obudowy filtra czy do podszybia i sciagane z podszybiem jest?

Mocowane to jest do obudowy filtra:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś identyczne objawy w passacie b5, sprawdz przejście przez sciane grodziową tam gdzie przechodzi linka od podnoszenia maski .U mnie ta guma wypadła i lało sie własnie na tylny dywanik masakrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rynienka może grać rolę jeżeli jest jej brak? Będzie takowa pasować z 2,5 TDI? Myślę żeby ją kupić i zalozyc bo u siebie nie mam jej i moze przez to woda nie splywala tam gdzie trzeba tylko do srodka jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jak chciałem posprzątać auto odkryłem ten sam problem:/ z tyłu za pasażerem istna powódź z przodu lekko wilgotne. Wylałem z auta chyba z 4L wody. A po wyciągnięciu całej wykładziny z gąbki poleciało jeszcze z 5L :D Poskładałem wnetrze bez wykładziny i postaram się ją wysuszyć. Jutro będę lał wodę na auto i patrzył gdzie się sączy. Nie ma wykładziny to powinno być widać. Zobaczę co z tego wyjdzie :)

PS : Jest jakieś Fotostory na forum jak to naprawić ?? Jak nie ma to może bym coś pomyslał jak bym walczył z tym u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobić fotostory na 90% bedziesz miał to co opisałem wyzej w poscie, jeśli ta twoja powódź to strona pasażera :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobić fotostory na 90% bedziesz miał to co opisałem wyzej w poscie, jeśli ta twoja powódź to strona pasażera :wink:

Rozebrałem dzisiaj wszystko i tylko odpływ pod servo byl zapchany,drugi w 100% drożny. Pod obudową filtra kabinowego jest sucho jak na pustyni. Lałem na auto wode z węza ogrodowego i nigdzie nie widać zeby się woda zbierała. Nawet na początku przed rozebraniem nie widziałem wody jak lałem na auto, a wczoraj jak podniosłem wykladzine z tyłu z prawej strony to basen na podłodze:/ Jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...