Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wodana tylnim dywaniku po opadach desczu


radzio06

Rekomendowane odpowiedzi

---------- Post dopisany at 18:39 ---------- Poprzedni post napisany at 17:47 ----------

KANAŁ SPŁYW WODY AUDI A4 B5 8D1819979B (3169570144) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.,

Kolejny ogarniety sprzedawaca na allegroszu. Na stronie sklep.gajos.com.pl sprawdzcie sobie cene nowej rynienki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj wziąłem się za uszczelnianie mojej audiany. Zasylikonowałem podstawe filtra kabinowego wyczyściłem jeszcze raz odpływy lecz dalej jest lipa. Cieknie po wewnętrznej stronie prawego słupka A i ni chuu nie wiem gdzie :/ Najwięcej wody pojawia się w srodku gdy leje pomiędzy szybą a blotnikiem :/ zastanawiam się nad sciągnięciem blotnika ale nie bardzo wiem gdzie tam ta woda mogła by wpływać. Jakieś pomysły??

---------- Post dopisany 01-05-2013 at 20:32 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2013 at 21:33 ----------

Ja u siebie problem rozwiązałem zajeło mi to prawie cały dzień ale udalo się i fura juz nie cieknie :P Ale musiałem ściągnąć maskę błotnik prawy zawias maski i nadkole:P pod fabryczną konserwacje wdała się rdza i rozszczelniły się przerwy pomiędzy elementami wyczyściłem wszystko do metalu na to minia czerwona i pod ręką był sylikon dekarski takze czerwony i zasylikonowalem to i jest spokój:)

Oto fotki gdzie ciekło u mnie:

ba66706ddcd50a80m.jpg

99ed76882db6aa8cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem że silikon to na krótką metę raczej... ale plus na ogarnięcie przelotu wody:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyda :) wszystko z rdzy wyczyszczone pomalowane minią i posmarowałem sylikonem dekarskim który nawet na mokro mozna kłaść:) Jak zacznie znowu lecieć to już będe wiedzial skąd i zastosuje gume na pędzel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to rzeczywiście możliwe, że tym właśnie miejscem ciekło tak, że zmoczyło Ci podłogę za przednimi fotelami? No nie wiem... :wink: Miał ktoś jeszcze taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest suchutko na całej podłodze (mam rozebrany cały srodek więc widze czy leci czy nie) A wcześniej chwilke popadało i juz pod nogami stała woda,teraz od 2 dni co chwile pada i na razie jest lux :) Oczywiście dodatkowo wszystkie odpływy wyczyszczone a obudowa filtra pyłkowego poskładana na sylikon.

Sądzę ze tyle wody było bo ona nie miała gdzie spływać a cały czas napływała nowa a podłoga za pasażerem jest troszkę niżej niż z przodu więc siłą rzeczy cała woda z przodu szła do tyłu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że jakaś wilgoć się pojawiła i u mnie prawa noga pasangera :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a u mnie też jest woda lecz od strony kierowcy :shock3: i za fotelem kierowcy :/

Sprawdziłem już gumy podłogowe w zeszłą jesień ( były nowe gumy + baranek ) na całe podwozie suszenie podłogi i niestety po zimie znów to samo ;/ ciągle mokra podłoga , specjalnie zamówiłem linke maski bo myślałem że moja puszcza ;/ niestety to nie to . Czytam posta ale czy ja wiem czy przez pyłkowy naleci na strone kierowcy tyle wody aby nawet z tylu za kierowcą była woda ??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wode od strony kierowcy to zazwyczaj :

- gumka uszczelniająca linke maski

- uszczelnienie wiązki przewodów od ECU

- uszczelki w drzwiach

- cieknie spod szyby

- zapchane odpływy pod servo i aku

Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić tak jak ja zrobiłem, wyciągnąć wykładzinę ( około godzinki roboty) i wtedy lać wode i obserwować skąd cieknie. Plusem wyciągnięcia wykładziny jest możliwość idealnego wysuszenia bo na aucie to trwa kilka a nawet kilkanaście dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mój problem z woda na tylnim prawym dywaniuku rozwiązany, założyłęm rynienkę na obudowe filtrra kabinowego bo jej nie było, i obudowe oblecialem silikonem, lecz nadal na przednim leweym delikatnie wilgotny jest dywan, nie stoi woda ani nic, tylko w jednym miejscu na srodku mniej wiecej taka plama i wilgotny dywan jest, więc pytanie skąd ta wilgosc tylko na przednim lewym? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wode od strony kierowcy to zazwyczaj :

- gumka uszczelniająca linke maski

- uszczelnienie wiązki przewodów od ECU

- uszczelki w drzwiach

- cieknie spod szyby

- zapchane odpływy pod servo i aku

Najlepszym rozwiązaniem będzie zrobić tak jak ja zrobiłem, wyciągnąć wykładzinę ( około godzinki roboty) i wtedy lać wode i obserwować skąd cieknie. Plusem wyciągnięcia wykładziny jest możliwość idealnego wysuszenia bo na aucie to trwa kilka a nawet kilkanaście dni :P

Hmm w sumie powiem Ci tak , odpływ wody pod aku czysty , przez linke maski się nie dostaje szczelna guma , uszczelki drzwi OK i przez szybe nie cieknie ;D

Tylko że zostaje mi obuowa od ECU :D bo po zakupie audiczki wyciągałem ramiona wycieraczki i odkręcałem lekko ECU żeby mi sie lżej wyciągło i możliwe że źle wsadziłem :facepalm:

A co do Ściągnięcia podłogi to już tak robiłem xD hahah tylko nie miałem węża z wodą żeby lać po nim ;D a z I piętra z wiaderkiem nie będę biegać :decayed: jeździłem tydzień czasu bez podłogi czekając na deszcz ( pora jesienna ) i uj :D nie doczekałem sie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dzisiaj zalalo ;/ mialem mokro od str kierowcy a za kierowca kaluze wody.

wyjalem aku i wody bylo dosc sporo. przeczyscilem oba odplywy i woda momentalnie splynela. mam nadzieje ze to to bylo przyczyna a nie cos innego

mam teraz pytanie, jesli mialem zatkane te odplywy to ktoredy woda leciala do srodka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja swój grosz....miałem przeciek pod ecu rok temu - opanowany.....a teraz mokra podłoga za fotelem pasażera....patrzę a tu woda spływała z drzwi (po łączeniu obudowy) do środka, widać to elegancko- - -- tylko jak to możliwe bo woda powinna wylecieć otworkami na zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...