Skocz do zawartości
IGNOROWANY

POMOCY które felgi 17" lepiej kupić?!


LUKASZ1989

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie które felgi lepiej kupić?

Szukam felgi 17" pod opony 205/50 r17 i mam takie dwie opcje:

Borbet ET38 7J

borbet.jpg

Platin ET38 7,5J

platin.jpg

Nie mam za dużo kasty na to, więc za dużego wyboru w tym przedziale cenowym nie ma.:doh:

Felgi mają być założone do srebrnego Avanta. Obecnie mam 15" a to wiadomo trochę wiocha :wallbash:

Proszę o poradę które lepiej wybrać.

Pozdrawiam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiochą to trochę będzie zalatywał podany rozmiar opony na feldze 17 - także przemyśl :wink:

Dlaczego wiochą? Chodzi o to że za wąskie? Na ten sezon nie chcę szerszych bo pod maską ledwo 110km. Na 225/45 trochę go zmuli będzie ciut więcej palił i będzie miotać w koleinach. Także póki co chce 205/50.

Wiadomo ori fele lepsze ale w cenie około 550zł w ładnym stanie nic nie dostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiochą to trochę będzie zalatywał podany rozmiar opony na feldze 17 - także przemyśl :wink:

Dlaczego wiochą? Chodzi o to że za wąskie? Na ten sezon nie chcę szerszych bo pod maską ledwo 110km. Na 225/45 trochę go zmuli będzie ciut więcej palił i będzie miotać w koleinach. Także póki co chce 205/50.

Wiadomo ori fele lepsze ale w cenie około 550zł w ładnym stanie nic nie dostane.

Pomyśl bo ori flaty z a8 dostaniesz za 600-700zł to nie wiele wiecej a już solidna fela.

Co do opon to fakt na 17 205 wygląda nie ładnie,gubi się po prostu przez małą szerokość.

Ja też mam dylemat czy 215 czy 225 ale najmniej 215:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponka 205 na 17 śmiesznie wygląda -bo jest za wąska, szukaj 215/45 i będzie git :wink:

Dlaczego 215 jest git, a 205 nie jest git? Dlaczego 215 nie jest za wąska? Gdzie jest granica przy której z jednej strony coś jest za waskie, a z drugiej git? :facepalm::decayed:

Wzrór numer 2. Jaka szerokość felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponka 205 na 17 śmiesznie wygląda -bo jest za wąska, szukaj 215/45 i będzie git :wink:

Dlaczego 215 jest git, a 205 nie jest git? Dlaczego 215 nie jest za wąska? Gdzie jest granica przy której z jednej strony coś jest za waskie, a z drugiej git? :facepalm::decayed:

Wzrór numer 2. Jaka szerokość felgi?

Widocznie ze wzrokiem masz problemy jak nie widzisz różnicy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze różnicę między 215 i 205, tylko nie wiem dlaczego 205 jest za wąska. Sam mam 215, które chcę zmienić na 205 i nie rozumiem co wg ciebie w oponie 205 jest nie tak.

Co do drugiej felgi o szerokości 7,5" tym bardziej opona 205. Powinna ułożyć sie równo z felgą i nie będzie efektu balonu. Chyba, że chcesz chronić rant to wtedy 225/45 i nie ma dalej o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona oponie nie równa siostra ma w a3 205/60r15 a brat we vento 195/50r15 i fakt ta 205 w a3 trochę wąska, ale za to ta brata 195/50 jest zdecydowanie szersza od dej 205.

Mały VT w paincie:doh: na borbetach bo jakoś mi lepiej leżą. Wyszło bardziej jak 18" :decayed:

345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiochą to trochę będzie zalatywał podany rozmiar opony na feldze 17 - także przemyśl :wink:

Dlaczego wiochą? Chodzi o to że za wąskie? Na ten sezon nie chcę szerszych bo pod maską ledwo 110km. Na 225/45 trochę go zmuli będzie ciut więcej palił i będzie miotać w koleinach. Także póki co chce 205/50.

Wiadomo ori fele lepsze ale w cenie około 550zł w ładnym stanie nic nie dostane.

do B5 205 będzie w sam raz ale do B6 już 215.

Sam mam 205 na 8,5 calowej feldze i niema tragedii tylko na krawężniki trzeba uważać bo michelina niema rantu ochronnego:grin:

komfort się nieznacznie pogorszył i spalanie niewzrosta , a niestety przy ET 48 inny kaliber mi już nie wejdzie bez dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek.

Ile waszym zdaniem warto zapłacić za fele Borbet 17x7J ET38.

Ranty nie pokaleczone, proste, ogólny stan bez zastrzeżeń, poza tym że nie ma wszystkich dekli.

4073973474_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...