Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B.NISKA WYCENA CO ROBIĆ NA CO SIE POWOŁAĆ???????????Audi a4 b6 1.8t Q


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w miniony poniedziałek pewna pani otworzyła mi przed maską drzw swojego auta nie musze mówić co dalej sie stało oczywiście jej wina itp

dziś był u mnie likwidator i przedstawił wycene

drzwi tylne nie uzbrojone 551.47zł

listwa ozdobna drzwi tylnych 100.17zł

drzwi przednie naprawa

błotnik tylny naprawa

klamki drzwi naprawa

roboczo godzina 50zł hahaahahah

wartosć odszkodowania 232.18 brutto

zadzwoniłem do ASO z ciekawości i oto rezultaty

drzwi tylne nie uzbrojone avant 2018zł

listwa drzwi 90 a dolna listwa 340zł

nie wspomne o lakierowaniu i roboczogodzinach

tak wiec za same cześci wyszło ok min 2500zł

co teraz na jakie paragrafy powołać sie w odwołaniu oraz jak to jest z amortyzacją słyszałem ze jest ale do 10lat(wiek auta) oraz moge na czas naprawy auta dostać auto zastępcze i ubezpieczalnia za to zaplaci???

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tAK wiem tylko trzeba miec podparcie paragrafów a takich nie widze bo tak ze w odwołaniu napisze ze sie nie zgadzam bo nie to nic nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to twoje wyliczenie dzwine, drzwi 551zł + inne eementy a sume piszesz 232zł :slina::facepalm:

skoro uwazasz że nie naprawsz tego za ta kwote do oddaj auto do naprawy bezgotowkowej i po problemie. CZemu porównujesz ceny do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory wartość odszkodowania 2232zł czemu porównuje ceny do aso??ponieważ zgodnie z prawem ubezpieczalnia ma obowiązek naprawić auto aby powróciło do stanu przed zdarzeniem.A ze elementy np ;drzwi były w orginale nie ma na nich szpachli itp. a gdzie można kupić nowe??TYLKO ASO .chyba ,ze ktoś chce używki wowczas cena ubezpieczenia zrówna sie z cenami na allegro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory wartość odszkodowania 2232zł czemu porównuje ceny do aso??ponieważ zgodnie z prawem ubezpieczalnia ma obowiązek naprawić auto aby powróciło do stanu przed zdarzeniem.A ze elementy np ;drzwi były w orginale nie ma na nich szpachli itp. a gdzie można kupić nowe??TYLKO ASO .chyba ,ze ktoś chce używki wowczas cena ubezpieczenia zrówna sie z cenami na allegro:)

Ma obowiazek o ile naprawiasz auto bezgotówkowo a nie za ty wezmiesz kase kupisz używane części i zarobisz jeszcze na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, skoro chcesz oryginalne, to takie zakup ( nie tylko w aso kupisz orginalne ), i pzedstaw rachunki za nie w zakladzie to Ci zwrócą, wiec nie widze problemu. Mi sie jeszcze nigdy nie zdazylo zeby za wyplacone odszkodowanie zabraklo na naprawe, zawsze cos zostalo. Wole naprawiac sam bo z aso różnie bywa, to cos podmienia, tam wykreca i tak to jest, a oryginal mozna kupic uzywany, element i tak bedzie lakierowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak płace ubezpieczenie oc to nie moge im powiedzieć ze zaplace 50zł bo tak tylko musze placic ile oni chcą wiec czemu to oni decydują ile powinni zaplacić???mam uszkodzone auto i już a ze wcześniej cześc była oryginalna oryginalnej nowej sie domagam a czy ja wymienie czy nie to już moja sprawa ale szkoda to szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a kto Cie zmusza do kupienia tam polisy ? jest kilkadziesiat firm ubezpieczeniowych i masz wybór sam. Skoro się domagasz to kup orginalny i przedstaw dokument. Proste jak dupcenie.

27 lat a wypowiedzi :facepalm:, niestety musisz zabrac sie do pracy zeby zarobic, bo na ubezpieczeniu nie zarobisz, a tym bardziej nie dostaniesz do reki togo co serwis skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ma racje co do odszkodowania. Tylko z doświadczenia wiem, że bez sądu się nie obejdzie bo 90 proc ludzi rezygnuje. To nie jest wyłudzenie ani wzbogacenie, ponieważ SN już wypowiadał się kilkakrotnie, że podstawową funkcją odszkodowania jest kompensacja, co oznacza, iż odszkodowanie powinno przywrócić w majątku poszkodowanego stan rzeczy naruszony zdarzeniem wyrządzającym szkodę itd itp. Więc jeśli był oryginalny lakier i element to za taki powinieneś dostać odszkodowanie. I możesz naprawić sobie to na podróbkach i jeśli nad tym się dłużej zastanowicie to nie prowadzi to do wzbogacenia poszkodowane. Ale tak jak mówię odwołania możesz pisać nawet 5 razy o nic nie wskórasz. Póki co rzeczoznawce powołaj żeby Ci stwierdził oryginalność elementów bo na słowo Ci nikt nie uwierzy w sądzie

Amortyzacja nielegalna, samochód zastępczy tak, ale ubezpieczalnie zwracają najczęściej tylko za technologiczny czas naprawy a za resztę faktury najczęściej trzeba iść do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ma racje co do odszkodowania. Tylko z doświadczenia wiem, że bez sądu się nie obejdzie bo 90 proc ludzi rezygnuje. To nie jest wyłudzenie ani wzbogacenie, ponieważ SN już wypowiadał się kilkakrotnie, że podstawową funkcją odszkodowania jest kompensacja, co oznacza, iż odszkodowanie powinno przywrócić w majątku poszkodowanego stan rzeczy naruszony zdarzeniem wyrządzającym szkodę itd itp. Więc jeśli był oryginalny lakier i element to za taki powinieneś dostać odszkodowanie. I możesz naprawić sobie to na podróbkach i jeśli nad tym się dłużej zastanowicie to nie prowadzi to do wzbogacenia poszkodowane. Ale tak jak mówię odwołania możesz pisać nawet 5 razy o nic nie wskórasz. Póki co rzeczoznawce powołaj żeby Ci stwierdził oryginalność elementów bo na słowo Ci nikt nie uwierzy w sądzie

Amortyzacja nielegalna, samochód zastępczy tak, ale ubezpieczalnie zwracają najczęściej tylko za technologiczny czas naprawy a za resztę faktury najczęściej trzeba iść do sądu.

hmm to ja Ci życze żebyś następne auto kupił takiego ulepa, bo watpie że nie zwracasz uwagi na to czy był naprawiony i jak, a co do odszkodowania to wytlumacz mi co to za roznica czy element maluje maszyna czy lakiernik ?

jest pomalowany i tyle, tak samo długo wytrzyma, takie same ma właściwości itp, jedynie w grubości lakieru moze byc ale to zalezy od lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem jak powinien naprawić auto i jaką wartość auto będzie miało po takiej naprawie "u Pana Henia w stodole" , bo ludzie teraz mają na tym punkcie bzika i jak widzą że cokolwiek było malowane to rezygnują z zakupu:) Wg mnie jeśli chodzi o lakierowanie to nie ma różnicy, ale mowa jest o odszkodowaniu a nie o późniejszej naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem jak powinien naprawić auto i jaką wartość auto będzie miało po takiej naprawie "u Pana Henia w stodole" , bo ludzie teraz mają na tym punkcie bzika i jak widzą że cokolwiek było malowane to rezygnują z zakupu:) Wg mnie jeśli chodzi o lakierowanie to nie ma różnicy, ale mowa jest o odszkodowaniu a nie o późniejszej naprawie.

no ja Cie rozumie o co chodzi, ale patrząć Twoim i innych myśleniem jak by wyplacali na konto to co serwis kasuje to tylko nie liczni oddawali by auto do takiej narawy, wiec seriwsy by klekly bo zyja z napraw a nie sprzedazy aut, ponadto kwoty stawek za OC wzrosly by bardzo dużo i za oc audi nie zaplacił bys do 1 tys zł tylko 2-3, już nie mówiąc o AC, i tak by cały czas wzrastało. A co do bzika ludzi to się nie dziwie ze tak jest bo kazdy naprawia to jak najniższym kosztem, wiec jest to zrobione lipnie, wiec nie ma sie co dziwic. Jak ktoś chce naprawić na oryginałach itp można pzedstawić rachunki zakupu i zostanie to wypłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adus 20 tylko ,żę ty do tej pory nie zrozumiałeś jednego szkoda to szkoda odszkodowanie sie należy za orginalne części a nie za podrubki bo taki kaprys ma ubezpieczalnia to nie AC!!!!A po drugie aso naprawiają auta bez faktury .Napisałem ,ze należy sie godne odszkodowanie to pojawiają sie komentarze zarobić chce itp a wy byście nie chcieli to nie ja jechałem jak idiota i spowodowałem szkody w drugim aucie .Żadne odszkodowanie nie sprawi ze auto bedzie jak przed stłuczką oryginał to orginał a samo to ze auto uczestniczyło w stłuczce powoduje ze auto traci na wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ze bym chciał naprawić auto taniej, ale solidnie nie znaczy ze w stodole u henia ale chociżby w ASO bez faktury,ale nie wszyscy chyba o tym słyszeli ,lub do tej pory nie mogą pojąć.Tak wieć prosiłem o podstawy prawne to czytam lakoniczne wypowiedzi które nijak sie mają do prawa bo na tym troszke sie znam ,myślalem ,ze dowiem sie czegoś nowego

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:10 ----------

jezeli kupujesz padake 1in 10 to sie tobie nie dziwie w moim aucie to pierwsza ingerencja dociekliwość przy kupnie oraz ubezpieczyciel to potwierdzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ze bym chciał naprawić auto taniej, ale solidnie nie znaczy ze w stodole u henia ale chociżby w ASO bez faktury,ale nie wszyscy chyba o tym słyszeli ,lub do tej pory nie mogą pojąć.Tak wieć prosiłem o podstawy prawne to czytam lakoniczne wypowiedzi które nijak sie mają do prawa bo na tym troszke sie znam ,myślalem ,ze dowiem sie czegoś nowego

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:10 ----------

jezeli kupujesz padake 1in 10 to sie tobie nie dziwie w moim aucie to pierwsza ingerencja dociekliwość przy kupnie oraz ubezpieczyciel to potwierdzili

nie pisz nic wiecej bo posmiewisko robisz

w aso bez faktury :kox: wiekszej bzdety nigdy nie slyszalem :facepalm: co Ci przeszkadza faktura ? bo jest to dokument potwierdzajacy ze Ty kupiłeś/ jakis przedmiot bądź usługe,

a skoro znasz sie troche na prawie to po co zakladasz taki watek ?

nastepnie przeczytaj jeszcze raz egulamin

jak bys troszke doslownie troszke poswiecil czasu to zobaczył byś ten watek podwieszony w dziale

http://a4-klub.pl/ubezpieczenia-odszkodowania-kolizje-wypadki-72/podwyzszyc-kosztorys-naprawy-auta-poradnik-10101/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso bez faktury wiekszej bzdety nigdy nie slyszalem

hahahaahaha malo wiesz za malo by sie udzielać!!!!

poza tym ten poradnik już czytałem ,ale po twoich wypowiedziach ty pewnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aso bez faktury wiekszej bzdety nigdy nie slyszalem

hahahaahaha malo wiesz za malo by sie udzielać!!!!

poza tym ten poradnik już czytałem ,ale po twoich wypowiedziach ty pewnie nie

to napisz ladnie wszystkim kiedy byleś ostatnio w aso cos naprawic. nie mowie o szkodzie z OC, tak poprostu, wymiana oleju itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...