radio audi concert a4 b6

adik1983

witam mam problem kupile auto w moim radiu przycisk po prawej stronie jest za mocno wcisniety do srodka wzgledem drugiego czym to moze byc spowodowane

czy mozna te pokretlo jakos wyciagnac za zewnetrzna tak jakby ktos je za mocno wcisnal do srodka

Jesli jest to Concert II to podciagasz do siebie plastik z pokretla i powinno sie zciagnac.Pokretlo sklada sie z 2 czesci polaczone pierscieciem w srodku,ktos musial mocno wcisnac i mniejszy element przeskoczyl poza ten pierscien laczacy.Mozna to naprawic.

Przecież kolega Szarik podał rozwiązanie na tacy:

"Pokretlo sklada sie z 2 czesci polaczone pierscieciem w srodku,ktos musial mocno wcisnac i mniejszy element przeskoczyl poza ten pierscien laczacy"

zaraz będzie pytanie o fotorelację albo jakiś manual najlepiej z filmem.

te pokretlo po prawej wystaje moze z 3-4 mm tak je ktos wcisnal ale nie mam pojecia jak je wyciagnac za bardzo nie ma czym złapac zeby pociagnac

Rozumiem że masz problem z demontażem całego pokrętła z ośki impulsatora, ponieważ siedzi tak głęboko w panelu że nie ma za co złapać. Nie ma sensu wbijać czegoś w szczelinę bo jak się omsknie to podrapiesz gałkę lub wyłamiesz ośkę impulsatora.

W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak demontaż przodu radia a następnie (od tyłu) demontaż płytki drukowanej z impulsatorami. Jest szansa że podczas wyciągania płytki drukowanej pokrętła zejdą z osiek. Podczas tej operacji trzeba uważać na taśmę wyświetlacza bo jest delikatna i będzie na wierzchu.

Jak nie sposobu zeby wyciagna pokretlo do musisz wyjac radio i rozkrecic panel przedni tak jak pisze kolega airbob