Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czujnik cofania bez wiercenia zderzaka


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam to Schiller kiedyś coś podobnego sobie zamontował.

Jak dla mnie lipa po całości

"W celu zamontowania czujników wystarczy jedynie przykelić taśmę zawierającą sensory w zderzaku i podłączyć ją do centralki. System montuje się w tylnym zderzaku. Zasilanie pochodzi od świateł cofania. Po załączeniu wstecznego biegu emitowane są dźwiękowe sygnały ostrzegające o przeszkodach znajdujących się z tyłu auta."

:przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, z możesz zainwestować w wiercenie w zderzaku. Wcale to nie trudne i nie wygląda jakoś rażąco. A przynajmniej masz pewność, że wszystko siedzi jak należy i że czujniki te masz wstawione w najdalej wysunięty punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z złego w przyklejeniu taśmy? Jak dla mnie bomba :) Już dawno założyłbym sobie taki system wspomagajacy cofanie, ale nie podobają mi się te czujki w zderzakach :(

"Jak dla mnie lipa po całości"

Dlaczego tak uważasz?

Mam następujące wymagania:

nie interesuje mnie odległośc mierzona z dokładnością [cm] i w zakresie od 3m, chce tylko wiedzieć, że już jestem bardzo blisko przeszkody, także wystarczyło by mi w zupełności sygnał dzwiękowy 0-1, tzn. albo jestem już bardzo blisko, albo nie jestem. Nie potrzebuję również wyświetlacza. Nie wiem jak w innych modelach, ale w B6 fatalnie się cofa i ten moment gdy w tylnej szybie już nic nie widzisz a moment uderzenia jest ciężko wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć cofac :tongue4: a tak serio to tragedi nie ma chyba :gwizdanie: ale jak to na zderzaku wyglądać będzie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć cofac :tongue4: a tak serio to tragedi nie ma chyba :gwizdanie: ale jak to na zderzaku wyglądać będzie :mysli:

przyklejasz od wewnętrznej strony i nie ma śladu od zewnątrz :)

Lipa :thumbdown: lepiej nie montować :)

Wiesz ze swojego doświadczenia czy tylko tak strzelasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej poszukać ori z audi ? Wyjdzie trochę drożej, ale jest wszystko ori jak zaplanował producent.

I czujniki będą solidne, rzadko padają oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć cofac :tongue4: a tak serio to tragedi nie ma chyba :gwizdanie: ale jak to na zderzaku wyglądać będzie :mysli:

przyklejasz od wewnętrznej strony i nie ma śladu od zewnątrz :)

Lipa :thumbdown: lepiej nie montować :)

Wiesz ze swojego doświadczenia czy tylko tak strzelasz?

wiem z doświadczenia :) teściu montował w nissanie :) bardzo mało precyzyjne :) i ta taśma po czasie sie odkleja :)

skończyło się zdemontowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...