Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW 525D E39 2002r czarny sedan.


PABLO

Rekomendowane odpowiedzi

Pablo a co wyszło wtedy z tym dymem białym ? pisałeś ? bo nie kojarzę?

Puściła pompa a dokładnie części w niej, byłem już przed wymianą oleju po czym się wysrała, miejsce miało w październiku, zaczął kopcić białym gęstym oczo-szczypiącym dymem że nic nie było widać (wyskoczyliśmy z kumplem z gaśnicą bo myśleliśmy że się auto pali:decayed:), cały syf puściło i wlało do komory silnika, chłopaki w serwisie BMW wylali 18 litrów czarnego syfu, zostały zamówione nowe części do pompy, sprawdzone wszystkie wtryski na szczęście są ok, wlany nowy olej Motul 5W30 , nowe filtry i poszło 2 tys zł. Później pojechałem w góry na weekend przejechałem wtedy 500km i musiałem go przepalić, nie dawno wymieniałem termostat cały z obudową bo wolno brał temperaturę - 280zł w ASO Dobrzański i od razu został również zakupiony nowy wąż odprowadzający płyn do chłodnicy bo był wyciek - 200zł, od początku jazdy już ponad 4 tys włożone w auto i trochę mnie zraziły koszty ale niestety trzeba się z tym liczyć. Od 3 dni przy hamowaniu włącza się komunikat że spalona żarówka w tylnej prawej lampie a normalnie jest ok, w tym tygodniu to ogarnę ale pewnie jakaś pierdoła. Ten egzemplarz ma typową usterkę E39ek słynne "15 litrów ropy w baku" czyli jest ryzyko że zgaśnie jadąc a zdarzyło mi się to już z 4 razy jak miałem rezerwę ok 8 litrów w baku, winą jest pompka w baku ale na razie tego nie robię tylko zawsze tankuję do pełna 70 litrów i nie schodzę poniżej 10:decayed:

Nie licząc tej pompki w baku to jazda już cieszy autem i można polatać bokiem po śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci się trafiło :( ale wiadomo 6 cylindrów zawsze będzie więcej kosztować w utrzymaniu ...choć przy tej usterce liczba cyl chyba nie miała nic do gadania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed::decayed::decayed:

---------- Post dopisany 29-06-2014 at 15:03 ---------- Poprzedni post napisany 16-12-2013 at 22:56 ----------

Ostatnie pół roku jazdy bez przygód, beta pali, jeździ i prosi się o program :)

150810_bmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak u mnie, tzn pojemnosciowo. Z tym, ze ja mam 177km. Ciekawe czy byś mnie objechał

Ciekawe jak różnice w osiągach e39 vs e61

Porządne autko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz może oryginalnych relingów/bazy bagażnika?

akurat mam takie na sprzedaż, dokładnie z tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz może oryginalnych relingów/bazy bagażnika?

akurat mam takie na sprzedaż, dokładnie z tego modelu

Jak ta baza wygląda?

Raczej nie ale możesz pokazać.

Coś zdjęcia uciekły na 1 stronie, zaraz dodam.

Zrobione.

Teraz jest nalatane 237,800km i będę w lipcu lub w sierpniu zmieniać olej i filtry, ponownie Motul 5W30.

13 tys nalatane od maja tamtego roku jak kupiłem to dużo w porównaniu z A4ką którą zrobiłem 50tys za 7 lat :grin::decayed:

---------- Post dopisany at 16:57 ---------- Poprzedni post napisany at 16:41 ----------

No niezle sie prezentuje

Dziadek tak samo, pielęgnuję i jeżdżę nie ma tu co modzić, M pakiet jedynie by się przydał i podgrzewane stołki, nie wiem kto to auto konfigurował ale nie mogę tego przeboleć że taka skóra jest a nie dodał grzania d*py tylko dodał czujnik przechyłu i ruchu w aucie który jest zainstalowany na suficie, przeglądałem teraz E39 na allegro to mało które to mają, modzić to będę E60 bo prawdopodobnie następna taka będzie, miałem w tym roku sprzedawać ale jeszcze rok pojeżdżę.

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 16:57 ----------

Silnik jak u mnie, tzn pojemnosciowo. Z tym, ze ja mam 177km. Ciekawe czy byś mnie objechał

Ciekawe jak różnice w osiągach e39 vs e61

Porządne autko:)

Ty mnie objedziesz, zależy ile Twój touring waży, mój 1670KG 162KM 350Nm a Twój 177KM 400Nm 8,9s vs 8,1s, jeśli masz automat to wtedy osiągi mogą być porównywalne, nie wiem ile waży Twoje E60. Nie wiedziałem że były jeszcze u Ciebie w 525D wersje 197KM i 400Nm 7,6s :)

Nic tylko robić pogram :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobniez byly, ale nie wszyscy maja to szczescie trafic.

Musze sprawdzic ile to wazy

No automat zwalnia auto, nawet kiedy sam przerzucam biegi o mimo wszystko czuć ta chwile zastanowienia

Masz fajne autko, potrzymaj je troszku

Co do oleju, dzis pytałem u mnie w Polsce o motula, bo napisali kup olej wymiana gratis ble ble

Cena motula 210zl za 5 litrow a u Dzika 150zl, wyśmiałem ich (taki offtopik):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wchodzi 7,5L jeśli dobrze pamiętam, po 40zł za 1L mają w serwisie BMW gdzie mi auto ogarniają :arrow2:PiM Auto Serwis | Serwis BMW oraz MINI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz może oryginalnych relingów/bazy bagażnika?

akurat mam takie na sprzedaż, dokładnie z tego modelu

Jak ta baza wygląda?

Raczej nie ale możesz pokazać.

DSC_0002.jpg

DSC_0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej ją sprzedam niz zacznę rezać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że były jeszcze u Ciebie w 525D wersje 197KM i 400Nm 7,6s :)

Nic tylko robić pogram :naughty:

Pablo ale 525d 197KM to już pojemność 3.0d - tak dla zmyłki zrobili bo wycofali po lifcie 2.5d w e60 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michail a kij to wie, najpierw idzie na dniach A4ka na sprzedaż, pójdzie to zastanawiam się czy bete nie wystawie, Mercedesa C klase zostawię, przyjadę nim na spota to obkookasz bo kończą go malować :kox:
Myślę że następne E60 ale nie mam pojęcia jaki silnik, podoba mi się skovroona :)
Chciałbym również A8 D3 ale jeszcze chyba nie teraz...

Dziadek faktycznie 525D ale pojemność 2997cm :)
Czyli to samo co 3.0D :decayed:

7geqwogm.jpg

6ncghujd.jpg

Po delikatnej polerce maski, woskowaniu i całość dużo lepiej sie prezentuje :)

Teraz można wystawić w tygodniu E39, pójdzie to pójdzie jak nie to zostanie do wiosny :)

Edytowane przez PABLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo jaka będzie cena?

22 tys

Przegląd zrobiony 2 tygodnie temu, koleś nie miał się do czego przyczepić.

Zdjęcia z dzisiaj wstawione na 1 stronie tematu.

Edytowane przez PABLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...