Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] zmiana lamp boscha dzielonych na zespolone po II lifcie NOWE INFO!!!!!!


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzisiaj wymienilem lampy na zespolone aby nie powielać tematu a także po to że pragnę zamieścić nowe informacje moj opis jest w formie nowego posta i nieco skroconego niż poprzednie aby w ten sposob wiecej ludzi przeczytalo ot i takie to sprytne;) :wink4:

WYCINANIE BŁOTNIKA I WYJECIA LAMP

Lampy wyjmuje sie bardzo prosto-odkrecamy 2 torksy z gory wcisnać taki plastik przy kierunku i wyciagnac kierunek Tam jest 3 sruba i ja odkręcamy

nie bede zamieszczal zdjec jak to robilem itd bo jest to praktycznie to samo co poprzednio- wyjatek nie trzeba nic ciąć wiertarką tylko wyginjacy sie brzeszczot plus cążki do ciecia metalu, ktorymi sie kreci i peka blacha- wtedy jest latwiej podejsc brzeszczotem- to tyle odnośnie wycinania blotników Aha i polecam wziąźć pedzelek od paznokci i kupic farbe do malowania plotu antykorozyjna hammeraid-tak zrobilem ja bo blotnika zupelnie wycietego nie widać a chroni przed rdza duuuuzo lepiej niz farby w sprayu(wiem to doskonale z wlasnego doświadczenia po innym samochodzie ile sa one warte w stosunku do hammeraida)

PODŁACZENIE LAMP I SILNICZKI

Silniczki pasują od SKODY FABII!!!!! sa jeszcze tansze niz od punto II nie mowiac o audikowskich ja za 2 szt z wysylka z 2007 r hella dalem 40zl- wszystko działa:)

UWAGA DO OSÓB KTÓRE MAJĄ STARE LAMPY I CHCĄ MIEC NOWE!

Najpierw chcialem podlaczyc lampy pod stare dekielki jezdzilem do audi kupilem wtyczki i kiedy zobaczylem ze jest to sam plastik odnioslem i postanowilem że uzyje starych okrąglych wtyczek! i udało sie wyjalem prostokatna wtyczke z dekielka ucielem kable do silniczka i reszta poszla won:) :rolleyes: w te miejsce co byl prostokatna wtyczka wycielem koleczka pod stare wtyczki uzylem silikonu i zapackalem wszystko szczelnie- mam doswiadczenia w klejeniu akwarii stad ten pomysl z uszczelnieniem na silikon:) :cool1: dzieki temu zaoszczedzamy czas i pieniadze- nie trzeba kupywac kostek plastiku po 22 90 zl za szt plus piny co daje oszczednosc okolo 100zl oraz to że nic nie jest na przypale lutowane itd gdzi zajdzie pod tasme izolacyjna wilgosc i zrobi spjęcie:) ukladamy kable i mamy to samo co w starej lampie oryginalnie! bez ciecia instalacji itd!!!!!!!!

podlaczenie kierunkow

moj tata ,,zlota rączka" podlaczal mi wszystko i wpadl na kolejny genialny pomysl! otoż wtyczki do kierunków od starych lamp oraz miejsca na zarowki pasują od starych lamp !!!! tka mam na jednej a na drugiej dla ciekawosci chcielismy sprawdzić czy da sie spilowac ta okrągła koncowke na prostokatna tak zeby weszla w nowe miejsce w kierunku no i da się:) tak wiec bez ciecia i lutowania za wyjatkiem silniczkow ma sie cala oryginalna instalcję i nowe lampki!!!!!!!!!!!!!!

to tyle odnośnie nowych informacji a jakze kluczowych i waznych w stosunku do poprzednich postow takze do administratora- prosze nie usuwac mego posta bo sa tu kluczowe informacje! przydatne z pewnoscia dla innych

prosze uzywaj interpunkcji bo tego sie nie da czytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna najwazniejsza rzecz lampa trzyma sie na 3 zlaczach a powinna na 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak te silniczki co sa na zdjęciu pasują. identyczne tylko że firma hella kupiłem i działaja za zupełnie smieszne pieniadze (silniczki z 2007 r za 40 zl z wysyłka) jeszcze jedna pomoc dla wszystkich uzytkwonikow forum wtyczki wziełem od komputera (dokładnie od chłodzenia procesora podlaczyłem i wszytskie działa wiec kolejna oszczednosc bo na pocztaku myslalem ze wtyczki do silniczków bedzie trzeba kupic w serwisie) chodzi tylko o to żeby te od kompa miały 3 gniazda czy piny nie jestem fachowcem wiec pisze sloganem:) a co do zamocowań to ja przykreciłem na 2 torxy i sie trzyma :) 2 u góry a ten na dole z takim jakby bolcem tylko wlozylem w gniazdo i nie ma szans aby wypadlo rzeczywiscie w lampie sa 4 zaczepy ale wykorzystuje sie tylko 3 i tak jak pisze wystaczr w ten 3 wsunac i przykrecic na gore i bedzie gites:) pozdrawiam jak beda opytanie i bede mogl pomoc to chetnie odpowiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 90 zl za szt plus piny co daje oszczednosc okolo 100zl

wystarczy kupic dwie kostki z ASO do lamp a do tego piny pasują z kostek głosnikowych ISO, które kosztują 4 zł /szt a potrzebne są dwie, także koszt to 48 zł i napewno by to lepiej wyglada niż zasilikonowane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 90 zl za szt plus piny co daje oszczednosc okolo 100zl

wystarczy kupic dwie kostki z ASO do lamp a do tego piny pasują z kostek głosnikowych ISO, które kosztują 4 zł /szt a potrzebne są dwie, także koszt to 48 zł i napewno by to lepiej wyglada niż zasilikonowane :wink4:

Ja też wychodzę z tego założenia, wolę nie mieć poklejonych lamp, ale pewnie znajdzie amator, który z tego skorzysta. Więc kwestia wyboru. :gwizdanie:

W przyszły weekend się za to zabieram - lampy już jadą :dance2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie silniczki jak na foto wyżej są też w Golfie 4.

I polecam popatrzeć po szrotach albo gdzies gdzie skupuja powypadkowe bo czasami te silniczki przy uderzeniu wyskoczą w tył i można tanio je mieć :D Ja mam za darmoche jeden z fabi a drugi z golfa, to samo :)

Hehe silniczki już mam a lampy sa jeszcze w drodze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy kupic dwie kostki z ASO do lamp a do tego piny pasują z kostek głosnikowych ISO, które kosztują 4 zł /szt a potrzebne są dwie, także koszt to 48 zł i napewno by to lepiej wyglada niż zasilikonowane

ja tez uwazam ze na silikon to marna robota. wycicnac kawalek lampy zeby potem silikonem zapackać? ostatnio bylem swiadkiem jak typkowi przegladu nie dali bo w corsie mial klejone reflektory poxipolem i silikonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzisz22[/font] czy takie od fabi podejdą http://moto.allegro.pl/item482141187_silniczek_regulacji_skoda_fabia.html bo umnie coś tamto foto niedziała to które wkleił nosfer

Drogie te silniczki.. Poszukaj od punto II, znalazłem Ci wczoraj link, ale mi się komp zawiesił i Ci nie wkleiłem.. Te są drogie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zakładałem od Punto, ale skoro radzisz pisze, że od Fabii podchodzą to pewnie podchodzą :)

Do Depo zespolonych silniczki proponowane przez was (punto II, fabia, golf IV) też podejdą, czy do nich jeszcze inne?

Trochę nie wiem o co Ci chodzi.. Te które wymieniłeś podejdą.. / ..a jak chcesz wiedzieć czy jeszcze jakieś, to nie wiem po co - masz trzy rodzaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zakładałem od Punto, ale skoro radzisz pisze, że od Fabii podchodzą to pewnie podchodzą :)

Do Depo zespolonych silniczki proponowane przez was (punto II, fabia, golf IV) też podejdą, czy do nich jeszcze inne?

Trochę nie wiem o co Ci chodzi.. Te które wymieniłeś podejdą.. / ..a jak chcesz wiedzieć czy jeszcze jakieś, to nie wiem po co - masz trzy rodzaje..

Pytam konkretnie o lampy depo. Wiele osób przekłada oryginalne Valeo i pewnie ich właśnie dotyczy kompatybilność z ww silniczkami. A mnie chodzi o to czy te wszystkie silniczki podchodzą również do zamienników, czyli depo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasują jak tralala :> :gwizdanie:

Na pewno z włożeniem pierwszego silniczka nakombinujesz się jakiś czas, ale z drugim pójdzie Ci raz-dwa.. O przekładkach lamp jest tutaj sto tematów :wink4: i o przekładaniu silniczków też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do depo pasują na bank z punto II..

Pasują jak tralala :> :gwizdanie:

Na pewno z włożeniem pierwszego silniczka nakombinujesz się jakiś czas, ale z drugim pójdzie Ci raz-dwa.. O przekładkach lamp jest tutaj sto tematów :wink4: i o przekładaniu silniczków też..

Z pierwszym silniczkiem męczyłem się barrrrrdzo długo.. a z drugim poszło jak po maśle :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...