Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak Zaślepić EGR w 1.9 TDi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Chyba że masz czas i umiejętności to zapoluj na kolektor z sharana a flansze wyspawaj tak jak na tym ogłoszeniu i pomaluj proszkowo nie będzie się jej nic działo ja niestety nie mam sprzętu i umiejętności i muszę kupić tą za 96 zł :facepalm:

Opublikowano

DSC04891.jpg

jaka ma być średnica tych łączników? długość to sobie już dotnę po przymiarkach

Opublikowano
  • Autor

Najlepiej będzie jak ściągniesz stary co idzie do kolektora i go zmierzysz :wink:

Opublikowano
Najlepiej będzie jak ściągniesz stary co idzie do kolektora i go zmierzysz :wink:

w sumie racja :wink:. zamówiłem dzisiaj kolektor od sharana no i teraz czeka mnie kupno tej nieszczęsnej flanszy dlatego pytam bo pewnie stare gumy nie będą pasować.

Opublikowano

W AFN-ie powinno być ok 50mm , co do ceny tego kolektora z tablicy to sporo za wysoka , kolektor można kupić za śmieszne pieniądze jak sie dobrze poszuka , a taką flansze jak na tym kolektorze to sam sobie wyspawasz jak masz spawarkę . I jak mierzył ktoś tą flansze jaka powinna być długa ? Żeby nie trzeba było jej docinać??

Opublikowano

Mario82A4 ten gosc az tablicy zawolal sobie za komplet z wysylka 120 zl

Opublikowano

no ja kolektor dzisiaj na allegro znalazłem za 19 + kw. także cena nie zła. tyle że ta flansza:facepalm: cena kosmos

Opublikowano
Ja wczoraj zakładałem taką flanszę do AFNa, jest za długa trochę o jakieś 2-3 cm, ale jej nie skracałem. Odkręciłem tą plastikową rurę z dolotu, złożyłem ją z flaszą tj ma być i wywierciłem otwór w mocowaniu i przykręciłem. Wszystko jest cacy :decayed:

wrzuć fotkę jak to się prezentuje u Ciebie

Na pierwszym zdjęciu widać, ze nie trzeba skracać tej flanszy, chyba, że ktoś woli, żeby wyglądąło to bardziej oryginalnie, to trzeba. Ja nie skracałem, więc musiałem "przesunąć" otwór w mocowaniu rury z intercoolera, wszystko działa tj należy :decayed:

DSC_5403.jpg

DSC_5404.jpg

Opublikowano

sporawo , kolektor można ogarnąć od 30 do 50 zeta , taką flansze samemu można zrobić za 10 -20 zeta no i w tym pewnie zamknie sie jakiś browarek , niech dojdzie jeszcze przesyłka z 20 zet . Ja bym nie brał , jak sie dowiem jaka powinna być dokładna długość tej flanszy to może ogarnę dla siebie ładną flansze z kwasiaka albo alu , tylko muszę wiedzieć jaka powinna być długość żeby zrobić pod wymiar z tym kołnierzem

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

Ja wczoraj zakładałem taką flanszę do AFNa, jest za długa trochę o jakieś 2-3 cm, ale jej nie skracałem. Odkręciłem tą plastikową rurę z dolotu, złożyłem ją z flaszą tj ma być i wywierciłem otwór w mocowaniu i przykręciłem. Wszystko jest cacy :decayed:

wrzuć fotkę jak to się prezentuje u Ciebie

Na pierwszym zdjęciu widać, ze nie trzeba skracać tej flanszy, chyba, że ktoś woli, żeby wyglądąło to bardziej oryginalnie, to trzeba. Ja nie skracałem, więc musiałem "przesunąć" otwór w mocowaniu rury z intercoolera, wszystko działa tj należy :decayed:

http://s28.postimg.org/tgqjov2k9/DSC_5403.jpg

http://s28.postimg.org/4oqxhmldl/DSC_5404.jpg

Kolego Marcenao a możesz sprawdzić jaka powinna być długość żeby pasowało na ten stary otwór ? Byłbym wdzięczny
Opublikowano

Witam, dzisiaj wypalilem palnikiem caly syf nagar z kolektora, dym bialy lecial:naughty: i powiem Wam ze robilem juz drugi raz taki zabieg (wczesniej w afn-ie) i zadne czyszczenie moczenie w ropie itd. nie wyczysci jak wypalenie tego syfu, jest teraz jak nowka przepustowosc:kox:

Mialem go dzisiaj montowac, ale mysle aby go pomalowac na jakis kolorek:wink:

Kolego Marcenao fajnie ci to wyszlo:wink: Kowi tez mi wczesniej mowil aby tak przesunac ta rure dolotu by wtedy spasowala flansza na wprost, sprobuj zaslepic czyms ta stara dziurke by sie nie rzucala w oczy:decayed: Widze ze zapodales tylko sruby na wkrecenie bo w kolektorze jest gwint, ja chyba zapodam srube dalej z nakretka:wink:

Opublikowano
  • Autor

W aso zaślepki Panowie

Opublikowano

Mario82A4 dlugosc flanszy 50cm lub mnie i zlaczka gumowa

Opublikowano
  • Autor

O kurde a co ona taka długa

Opublikowano
Mario82A4 dlugosc flanszy 50cm lub mnie i zlaczka gumowa
Rozumiem że chodziło o 50 mm , Podziękował
Opublikowano

zamontowane i zaslepione:wink:

No wiec tak, dla tych co montuja kolektor sharana ( koszt tani 20pln na allegro) lub inne awx i podobne, w sharanie trzeba obciac brzeszczotem prawa wypustke na nakredke, bo przy wlozeniu blokuje sie o obudowe gruszki turba, po skruceniu pasuje idealnie:wink: Ja pomalowalem go sprejem czarny mat zaroodporny do 650stopni (17pln w sklepie z farbami), zaslepilem ori zaslepka audi

038131925A.jpg

tak wyglada po zalozeniu kolektora ) slaba jakosc bo telefonem i slabe oswietlenie)

35m0bo8.jpg

do starego wezyka z egr wkrecilem srube, przy okazji powymienialem wszytskie wezyki podcisnieniowe na te samco

Co do flanszy proponuje max 50mm, a nawet troszke mniej by wpuscic waz gumowa, ja kupilem na allegro i jest troszke za dlugie, ale za to solidnie wykonawe z wybrzuszeniem aby waz niespadł:wink:

10yj89c.jpg

kolektor z rurą intercoolera nie jest idealnie na wprost, wiec trzeba jak kolega Marcenao przerobic mocowanie sruby,

Odczucia:- lepiej reaguje na pedal gazu, u mnie zaniklo buczenie ktore mialem od jakiegos czasu, byc moze mialem jakas nieszczelnosc, dla tych co nie mieli wylaczonego egr to moga zauwazyc roznice w pracy (glosnosc silnika), ja tego niezaiwazylem, bo smigalem juz od 2 lat na zaslepionym egr + wylaczony byl przez tunera...

Efekt koncowy:

1497cdx.jpg

Opublikowano
  • Autor

Piękna robota kolego i konkretny opis

Opublikowano

świetny opis :good: mam jeszcze pytanie.jak wymieniałeś te wężyki podciśnienia to jakich użyłeś 4mm czy 5mm i ile metrów potrzeba?

Opublikowano
  • Autor

A masz EGR czy nie bo jak nie to pól metra mniej trzeba i lepsze są mniejsze przewody bo ciaśniej siedzą ja tak mam u siebie w AFNie

Opublikowano

jestem w trakcie wyrzucania egr.bo już mam kolektor z sharana. chcę skompletować wszystkie graty i za jednym zamachem wszystko ogarnąć.

Opublikowano
  • Autor

No to jak Egr nie będziesz miał to myślę metr ci wystarczy 4mm a flanshe można samemu zrobić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.