Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk podczas odpalania.


bava

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu podczas odpalania silnika w moim A4 słychać dziwne piszczenie, początkowo pojawiało się ono tylko po krótkim postoju gdy silnik był już nagrzany, i nie pojawiało się przy odpalaniu na zimnym, dzisiaj piszczenie było też podczas odpalania po postoju przez noc. Załączam 2 filmiki na których udało mi się uchwycić dźwięk o którym mowa. Może ktoś z Was się spotkał z taką przypadłością i może powiedzieć co zaczyna padać, osobiście podejrzewam rozrusznik aczkolwiek czasami zdarza się że dźwięk ten się pojawia także krótką chwilę po odpaleniu, czyli gdy rozrusznik już nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tak jak wspomniał kolega cowboy1 -rozrusznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dziwna bo dzwiek ten pojawia sie bardzo losowo, jednego dnia tylko przy odpalaniu na cieplym, drugiego na zimnym po nocy a jeszcze innego nie wystepuje w ogole. Drugi filmik to bylo odpalanie zimnego i zdazylo sie to tylko raz i tylko raz z tak silnymi objawami. Ostatnio probowalem się dobrac do rozrusznika ale dostep jest taki ze mi sie odechcialo dosc szybko, zabiore sie za to ponownie i dam znac co udalo sie zdzialac

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

W rozruszniku rdza + woda. Zero smaru. Nowe tuleje, szczotki i chodzi jak ta lala.

Dźwięk, który kolega zamieścił na filmiku, pochodzi z braku smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie rozrusznik do regeneracji :) Jak zimny pali całkiem przyzwoicie, jak gorący to ledwo kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zlocie to nie mówiłem że rozrusznik stracił tulejki. Tyle że wcześniej to było lekko słychać a teraz to już jęczy jakby miał się zaraz spalić.

Jak mówisz że rozrusznik ciężko wyjąć to polecam 2,5v6 tdi dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na mrozie jak odpalałem to rozrusznik pobierał tyle prądu, że aż żarówki na desce przygasały. Teraz mało nie wyskoczy. Chodzi to zupełnie inaczej.

Ten pisk, który słychać parę sekund po odpaleniu pojawiał się u mnie, raz na jakiś czas.

P.S dzisiaj była próba. -16C, świece dwa razy nagrzane i pali od kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...