Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu chłodzącego w okolicach turbo


Kunik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem, mianowicie cieknie mi płyn chłodzący gdzieś w okolicach turbo ale nie moge namierzyć tego wycieku.

Miał ktoś podobny problem i rozgryzł to jakoś?

Nigdzie nic nie widać dokładnie tylko wężyk nad turbo jest troszke mokry no i kapie na pokrywe silnika.

Z góry dzięki za jakieś wskazówki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miejsce wskazujesz po miejscu wycieku pod autem, czy po czymś innym. Może wyciekać z zupełnie innego miejsca, a potem po osłonie na asfalt w innym miejscu. Zobacz po kolei wszystkie łączenia węży ( nie tylko głównych ) i znajdź zacieki - na 100% będą takie jasne. Może jeszcze przy większym ciśnieniu w układzie wyciekać z przelewu w zbiorniczku, a dalej na osłonę, a po niej ściekać dalej w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem. Audi dostało w ciągu ostatnich dwóch dni trochę w tyłek, praktycznie nie gaszone i bardzo gorące. Jak wychodziłem w czwartek z pracy widziałem plamę z wody pod autem, myślałem że skropliła się z klimy i pojechałem do domu ( wszystko było ok ) rano okazało się że jednak nie bo przy odpaleniu zapaliła się kontrolka o niskim stanie płynu chłodzącego. Wlałem prawie 2 litry. Cały piątek też audi miała dużo roboty i pół dnia od strony kierowcy pod audi kapało, raz mocniej, raz słabiej. Popołudniu przestało. Wieczorem zabrałem się za diagnozy i nic..

Rozebrałem od góry żeby lepiej widzieć, odpaliłem auto i ani na zimnym ani na ciepłym żadnego wycieku, pod autem też sucho. Jedyne co zauważyłem, to jak w piątek rano dolewałem tego płynu to ten najgrubszy wąż który idzie do zbiorniczka wyrównawczego był podejrzanie twardy, jakby się coś w środku zebrało, jak ścisnąłem i dolałem płynu to było już ok. Czy macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...