Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtry - Jakie firmy polecacie ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wsadzam tylko knecht, koszt 170zł za wszystkie

Ja też nie postępuje inaczej :thumbup1:

http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/14186/mannhummel-przejmuje-affinia-group-wlasciciela-marek-wix-i-filtron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA kupuję filtry polskie - pzl sędziszów, nie narzekam, bo są bardzo dobrej jakości i cena też nie ścina z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój mechanik mówił... że Sędziszów na pewno jest lepsze od Filtrona, a że Filtrona się kupuje jak nie ma nic innego na sklepie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mój mechanik mówił... że Sędziszów na pewno jest lepsze od Filtrona, a że Filtrona się kupuje jak nie ma nic innego na sklepie :grin:

PZL Sędziszów ogólnie ma coraz to większą ofertę i wg mnie warto wspierać polskie towary, produkowane od zera w PL, a nie za granicą.

Od kiedy mechanik mi je polecił, czasem nawet sprawdzam ich stronę bo mają na wiosne ciekawe promocje. http://www.pzlsedziszow.pl/

Fakt, ja nie używałam nigdy filtrona, ale znajomy twierdzi że to lipa :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica pomiędzy MAHLE a Knechtem ???

ox68d-400.jpg

268135229_2_644x461_zestaw-filtrow-knech



PZL Sędziszów ogólnie ma coraz to większą ofertę i wg mnie warto wspierać polskie towary, produkowane od zera w PL, a nie za granicą.

Od zera jak od zera... Pan na filmiku Sędziszów S.A. sam przyznał że materiał filtrujący kupują gotowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzam tylko knecht, koszt 170zł za wszystkie

Ja też biorę tylko Knecht, ewentualnie Mann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę przy wymianie będzie mieszanka. Paliwowy i olejowy będzie Knecht, powietrza i kabinowy Mann, a przy kolejnej wymianie tylko Knecht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knechta ciężko porównywać do Manna. Knecht robi według mnie bardzo dobre filtry, natomiast filtry Manna często pozostawiają wiele do życzenia. Zauważcie, że często jest rozbieżność nawet o 1 cm w przypadku długości czy szerokości filtra powietrza, czy kabinowego. Ma to niestety niebagatelne znaczenie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4f492d18639d936e0b8ef8c0bee8ee11.jpg
Filtr paliwa Knecht po 13tys. Paliwo Statoil/lotos.

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po 13tyś km. jest cały czarny... to czystość paliwa pozostawia wiele do Życzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tutaj napisał ale bardzo dobre filtry to filtry purflux filter ma charakterystyczny wzór nie prosty tylko pozginany przez co mieści się wiecej materiału filtrującego szczerz polecam, też dobre filtry bardziej budżetowe to blue print 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko markowe filtry. Nie wymienia sie tego co tydzien zeby mozna bylo przyoszczedzic pare zloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie filtr powietrza tradycyjny papierowy, pipercross czy k&n ?

Mam u siebie pipercrooss'a i zastanawiam się czy kupić preparat i czyścić czy zakładać tradycyjny papierowym mann, który akurat posiadam.

Ciekawy jestem czy faktycznie pipercross będzie lepszy, bo krążą opinie, że przepuszcza więcej syfu niż tradycyjny, a znowu na nim lepiej pracuje silnik i lepsze są osiągi ze względu na większą dawkę powietrza.

Co na ten temat sądzicie koledzy ?

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...