Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Problem z reklamacją turbiny (puściła olej)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem wymieniłem turbinę 3miesiące temu na nową jadąc wpadł mi na wysokie obroty i nie mogłem go zgasić. Dopiero skrzynią go zgasiłem,bo po wyłączeniu silnika wpadł na wysokie obroty. Kupa dymu a w turbinie pełno oleju wyssało mi prawie cały olej. Turbinę oddałem do reklamacji powiedzieli po sprawdzeniu że turbina jest dobra i przyczyny trzeba szukać w silniku . Pomocy

Opublikowano

Mam problem wymieniłem turbinę 3miesiące temu na nową jadąc wpadł mi na wysokie obroty i nie mogłem go zgasić. Dopiero skrzynią go zgasiłem,bo po wyłączeniu silnika wpadł na wysokie obroty. Kupa dymu a w turbinie pełno oleju wyssało mi prawie cały olej. Turbinę oddałem do reklamacji powiedzieli po sprawdzeniu że turbina jest dobra i przyczyny trzeba szukać w silniku . Pomocy

:hi:

No chyba robią cie w balona :chytry:

Twoje objawy wskazują właśnie na padnięte turbo :wink4:

Pozdrawiam

Opublikowano

skad brales turbo?

Opublikowano

Masz dziurę w tloku lub pierścienie padly-nie jeżdzij tym autem ,bo ci korbowód wyjdzie bokiem

Opublikowano
  • Autor

kupiłem w intercars

[br]Dopisany: 15 Lipiec 2008, 21:10 _________________________________________________samochód stoi u mechanika jutro się do niego zabiera ma rozbierać silnik mam nadzieje że to pierścienie ale martwi mnie to że pobrał dużo oleju. [br]Dopisany: 15 Lipiec 2008, 21:13 _________________________________________________podpinał go pod komputer i nic nie wykazał

Opublikowano

zmierz kompresję, jezeli wysrany jest tlok lub pierscienie da sie to zdiagnozowac na zimnym silniku.

Opublikowano

zmierz kompresję, jezeli wysrany jest tlok lub pierscienie da sie to zdiagnozowac na zimnym silniku.

:hi:

A ja w dalszym ciągu stawiam na turbawke :wink4:

Moturek wszedł na wysokie obroty-tak

Wessało olej -tak

Przy wywalonym uszczelnieniu przy turbo tak właśnie się dzieje.

Silnik zasysa olej i powstaje samozapłon :wink4:- czyli nie można zgasić silnika :no:

Przy dziurawym tłoku motor by zgasł,lub "kulał" ale nie zapier...... ał na wysokie obr.

Stawiam na turbo-"uszczelniacze"

Pozdrawiam

ps. to moje zdanie

Opublikowano

mógł się wkręcić przez dziurę w tłoku... przecież odma wchodzi w dolot

wtedy tez turbawka byłaby zafajdana olejem

ale moim zdaniem mało prawdopodobne

Opublikowano

mógł się wkręcić przez dziurę w tłoku... przecież odma wchodzi w dolot

wtedy tez turbawka byłaby zafajdana olejem

ale moim zdaniem mało prawdopodobne

Skoro twierdzisz że jest to małoprawdopodobne to po co pisać :gwizdanie: :kox::naughty::decayed::wink4::tongue4::polew:

Opublikowano

XAVIER nie marudz coś ci musialo zassać olej :>

KROPKA.

Opublikowano

naprawa polega na wczesniejszej diagnostyce :rtfm: nie wrozkarstwie i nie stawianiu, nalezy przedewszystkim uniknac niepotrzebnych dodatkowych kosztow wskutek niewlasciwie lub niepotrzebnie wykonanej naprawy

zreszta postawic to nie napisze co mozna :guma:

Opublikowano
  • Autor

no byłem u mechanika tłok pękł na pól porysował trochę blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze czeka mnie kapitalka silnika troch kasy poleci ale silnik jak nowy będzie

Opublikowano

tłok pękł na pól porysował trochę blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

spadlem z krzesła :wallbash: :wallbash:

przeciez jesli on to wyrowna, to cylinder nie bedzie mial kompresji, silnik bedzie dzialac koszmarnie, bedzie nim telepac, to jest diesel ma duza kompresje i wymagana jest w zwiazku z tym szczelnosc.

juz lepiej niech wogole nie rusza tej rysy.

na twoim miejscu ogladalbym sie za uzywanym motorkiem

PAWEŁ69 co na ta usterke?? mowilem nie ma co stawiac...

Opublikowano

pierwsze słyszę :blink: że papierem ściernym szlifuje się blok silnika[br]Dopisany: 21 Lipiec 2008, 18:43 _________________________________________________ja już swojego mechanika zmieniłem bo też naciągacz był Ykk wie o kim mówie radze ci zmień mechanika

Opublikowano

no tak mnie ruszylo, ze nie napisalem: zabierz fure od tego goscia i szukaj prawdziwego speca

Opublikowano

blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

Użyję tutaj ulubionego ostatnio stwierdzenia Trzenia: OMG do kwadratu :shocked:

Zabierz to auto od tego gościa i znajdź sobie innego mechanika, bo po prostu jak słyszę takie coś to mi się wszystko przewraca w żołądku.

Opublikowano

a mnie d-pa jeszcze boli :sarcastic:

Opublikowano

tłok pękł na pól porysował trochę blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

spadlem z krzesła :wallbash: :wallbash:

przeciez jesli on to wyrowna, to cylinder nie bedzie mial kompresji, silnik bedzie dzialac koszmarnie, bedzie nim telepac, to jest diesel ma duza kompresje i wymagana jest w zwiazku z tym szczelnosc.

juz lepiej niech wogole nie rusza tej rysy.

na twoim miejscu ogladalbym sie za uzywanym motorkiem

PAWEŁ69 co na ta usterke?? mowilem nie ma co stawiac...

No to stawiam flache :evil2: :evil2:

Opublikowano
  • Autor

Właśnie odebrałem samochód silnik kompletna kapitalka ze szlifami no pękło trochę kasy

Opublikowano

A może byś więcej szczegulów podal-dla wszystkich co bylo przyczyną kapitalki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.