Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z reklamacją turbiny (puściła olej)


jarzombek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem wymieniłem turbinę 3miesiące temu na nową jadąc wpadł mi na wysokie obroty i nie mogłem go zgasić. Dopiero skrzynią go zgasiłem,bo po wyłączeniu silnika wpadł na wysokie obroty. Kupa dymu a w turbinie pełno oleju wyssało mi prawie cały olej. Turbinę oddałem do reklamacji powiedzieli po sprawdzeniu że turbina jest dobra i przyczyny trzeba szukać w silniku . Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem wymieniłem turbinę 3miesiące temu na nową jadąc wpadł mi na wysokie obroty i nie mogłem go zgasić. Dopiero skrzynią go zgasiłem,bo po wyłączeniu silnika wpadł na wysokie obroty. Kupa dymu a w turbinie pełno oleju wyssało mi prawie cały olej. Turbinę oddałem do reklamacji powiedzieli po sprawdzeniu że turbina jest dobra i przyczyny trzeba szukać w silniku . Pomocy

:hi:

No chyba robią cie w balona :chytry:

Twoje objawy wskazują właśnie na padnięte turbo :wink4:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w intercars

[br]Dopisany: 15 Lipiec 2008, 21:10 _________________________________________________samochód stoi u mechanika jutro się do niego zabiera ma rozbierać silnik mam nadzieje że to pierścienie ale martwi mnie to że pobrał dużo oleju. [br]Dopisany: 15 Lipiec 2008, 21:13 _________________________________________________podpinał go pod komputer i nic nie wykazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz kompresję, jezeli wysrany jest tlok lub pierscienie da sie to zdiagnozowac na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz kompresję, jezeli wysrany jest tlok lub pierscienie da sie to zdiagnozowac na zimnym silniku.

:hi:

A ja w dalszym ciągu stawiam na turbawke :wink4:

Moturek wszedł na wysokie obroty-tak

Wessało olej -tak

Przy wywalonym uszczelnieniu przy turbo tak właśnie się dzieje.

Silnik zasysa olej i powstaje samozapłon :wink4:- czyli nie można zgasić silnika :no:

Przy dziurawym tłoku motor by zgasł,lub "kulał" ale nie zapier...... ał na wysokie obr.

Stawiam na turbo-"uszczelniacze"

Pozdrawiam

ps. to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógł się wkręcić przez dziurę w tłoku... przecież odma wchodzi w dolot

wtedy tez turbawka byłaby zafajdana olejem

ale moim zdaniem mało prawdopodobne

Skoro twierdzisz że jest to małoprawdopodobne to po co pisać :gwizdanie: :kox::naughty::decayed::wink4::tongue4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa polega na wczesniejszej diagnostyce :rtfm: nie wrozkarstwie i nie stawianiu, nalezy przedewszystkim uniknac niepotrzebnych dodatkowych kosztow wskutek niewlasciwie lub niepotrzebnie wykonanej naprawy

zreszta postawic to nie napisze co mozna :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok pękł na pól porysował trochę blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

spadlem z krzesła :wallbash: :wallbash:

przeciez jesli on to wyrowna, to cylinder nie bedzie mial kompresji, silnik bedzie dzialac koszmarnie, bedzie nim telepac, to jest diesel ma duza kompresje i wymagana jest w zwiazku z tym szczelnosc.

juz lepiej niech wogole nie rusza tej rysy.

na twoim miejscu ogladalbym sie za uzywanym motorkiem

PAWEŁ69 co na ta usterke?? mowilem nie ma co stawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę :blink: że papierem ściernym szlifuje się blok silnika[br]Dopisany: 21 Lipiec 2008, 18:43 _________________________________________________ja już swojego mechanika zmieniłem bo też naciągacz był Ykk wie o kim mówie radze ci zmień mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mnie ruszylo, ze nie napisalem: zabierz fure od tego goscia i szukaj prawdziwego speca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

Użyję tutaj ulubionego ostatnio stwierdzenia Trzenia: OMG do kwadratu :shocked:

Zabierz to auto od tego gościa i znajdź sobie innego mechanika, bo po prostu jak słyszę takie coś to mi się wszystko przewraca w żołądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłok pękł na pól porysował trochę blok ale mechanik powiedział że papierem przeleci i będzie dobrze

spadlem z krzesła :wallbash: :wallbash:

przeciez jesli on to wyrowna, to cylinder nie bedzie mial kompresji, silnik bedzie dzialac koszmarnie, bedzie nim telepac, to jest diesel ma duza kompresje i wymagana jest w zwiazku z tym szczelnosc.

juz lepiej niech wogole nie rusza tej rysy.

na twoim miejscu ogladalbym sie za uzywanym motorkiem

PAWEŁ69 co na ta usterke?? mowilem nie ma co stawiac...

No to stawiam flache :evil2: :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...