Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] [1.8T AEB] Po wymianie na 0W30 , silnik bierze olej !!!


demo84

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Witam wymienilem niedawno olej .Pisalem na forum AKP :

"witam mam zamiar wymienić olej w aucie [ przeb. 168tyś ] niestety nie wiem co było ostatnio lane [przy 155tyś] . wyczytałem tylko w książce servisowej ze 04.07.2003 przy przebiegu 85 tyś był zalany olej CASTROL SLX 0W-30

auto cały czas było serwisowane w ASO w UK pytanie czy moge stosować ten sam rodzaj oleju czy zmienic na coś innego ?

dziekuje za wszystkie odp.

pozdrawiam"

Odpowiedziala mi jedna osoba ze moge zalac 0W30 , Decyzj padla na Castrol Edge 0W30 wymienilem przy 170 tys

po wymianie silnik bierze olej czego wczesniej takie zjawisko nie wystepowalo !! czy to wina wyplukania silnika?? poradzcie co zrobic zmienic na polsyntetyk? jesli tak to jakie??? 10W40 ? :mysli:

auto ma teraz na budziku 182 tys. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

[br]Dopisany: 16 Lipiec 2008, 01:07 _________________________________________________Nikt nie pomoze? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista nie jestem, ale jesli w 2003 roku byl 0w30 a mamy 2008, to na jakiej podstawie zalales tez 0w30 ? Auto przez 5 lat stało w garazu ? Jak nie wiedziales jaki olej trzeba bylo zalac polsyntetyk, teraz moze oleju nie bierze tylko masz jakis wyciek, sprawdz to. Ja bym zalal polsyntetykiem teraz.

Powiedz jeszcze ile zjadlo tego oleju na 12 tys ktore zrobiles i jak przejechales te 12 tys ostro czy spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlalem ok 1 litra :wallbash: ale duzo jazdy po autostradach przy predkosci 120-140 czasem 160 km/h .

Co do tego jaki olej lac pisalem na forum i liczylem na pomoc ale widze ze lipa :wallbash: :wallbash: zmieniam na polsyntetyk tylko jaki :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr przy szybkiej jezdzie to nic nienormalnego !! Najbardziej polecane oleje na forum z tego co czytalem to Mobil i Lotos

pierwsze slysze zeby ktos lotosa polecal :rolleyes:

zalewaj motulem 10w40 i bedzie albo wczesniej na probe mozesz jeszcze wlac 5w40 motula i zobaczyc co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam olej na jakim moi znajomi jeżdżą, ja także na taki teraz wymienie firma LIQUI MOLY 10W40 jest tam duży wybór z dodatkami do oleju lub bez.

Jest to niemiecka firma która od jakiegos czasu wchodzi na nasz rynek.

Wszystkie oleje są rozlewane u producenta w niemczech. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrze sie po sklepach w UK co jest dostepne i dam wam znac ewentualnie pomozecie mi wybrac ktory bedzie najlepszy :decayed: tylko dylemat miedzy 5W40 a 10W40 silnik juz troszke leciwy wic chyb postwie na pólsyntetyk :):mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lać SAE 0W-30, 5W-30, 10W-30, 10W-40, 5W-50, 10W-50 i każdy będzie dobry. Norma Vw/Audi dla silnika, który ujeżdżasz to 500 00, 501 01, 502 00. Wybór marki to raczej kwestia indywidualna, zależy od stylu jazdy.

Zużycie to norma, 1l/12000km to jest nic. Czym się łamiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanie oleju 0W-30 do silnika z przebiegiem prawie 170k km to jakieś nieporozumienie. Do takiego przebiegu to tylko półsyntetyk najlepiej 10W40. Wybór marki należy do właściciela. Najwyższa półka to Motul, Valvoline, pózniej.... Mobil.

Ja zalewam 10W40-Mobil i nie mam problemów. Jeśli nie wiedziałeś jakim olejem był zalany silnik to trzeba było zalać półsyntetyk bo jeśli wcześniej był pólsyntetyk a półsyntetyk zostawia już jakiś nagar, a ty zalałeś teraz syntetykiem czyli żadszym to może się stać, że ten nagar może zostać wypłukany przez żadszy olej i pozatykać jakieś kanały smarujące czy chłodzące i będziesz miał problem bo coś się zatrze lub przegrzeje. Wcale nie musi tak być ale istnieje to ryzyko przy zmianie z gęstszego oleju na rzadszy. Zmiana z rzadszego na gęstszy nie jest tak szkodliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przeproszeniem co Wy chrzanicie? przy przebiegu 170tkm lac polsysntetyk? a moze lepiej mineral.... dzizzz

jesli silnik jest w dobrej kondycji to spokojnie mozna lac syntetyka, nawet 0w30 lub 0w40, tylko oczywiscie nie catrola bo to w Polsce SYF!!

W polskich warunkach bardzo dobrze sprawuje sie 5W50 mobila. Tylko ten olej bralbym pod uwagę. Tani i dobry.

a jesli wciaga Ci za duzo syntetyka czyli np 2-3L na 10tkm to zrob remont a nie lej polsyntetyka.

1.8T i kkk ma to do siebie ze lubi olej. Do momentu jak zuzycie masz <1L/10tkm nie masz czym sie kompletnie przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy przebiegu 160000 mam zalany syntetyc Motula. Ale ten Castrol to bardziej woda niż olej. Miałem już wcześniej przygody z Castrolem, ostatnio jak zalałem do Meska to żygał nawet z pod wtryskiwaczy :polew: - nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...