Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosnie hamulce z tylu - tarcie


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z hamulcami z tylu , poniewaz przy hamowaniu slychac glosne tarcie jakby skonczyly sie klocki. Takie tarcie pojawilo sie kilka dni temu , bylem u mechanika niby wyczyscil zaciski i zmienil kolcki ( kolcki na 100% nowe bo widac :) ) ale na drugi dzien to samo. Dzownilem do niego to powiedzial , ze mam zajechane tarcze i klocki musza sie dotrzec do tarczy i dlatego taki odglos. Co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob zdjecie zobscxymy jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to zobacz w jakim stanie są tarcze, czy są wżery, a na koniec zmierz grubość tarcz (powierzchni hamującej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20130520_153844.jpg

to zdjecie moich tarczy... wiem ze nie wygldaj dobrze , ale czy przez to moze tak trzec przy hamowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto widać, że chociaż klocki mają jeszcze dużo przed sobą to nie trą pełną powierzchnią o tarczę. Klocków nie da się źle założyć więc pewnie coś z tarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik założył Ci nowe klocki na takie tarcze i stwierdził że musi trzeć zanim się nowe klocki nie dotrą do zjebanych tarcz?

Dlatego nie jeżdżę do mechaników... :facepalm:

Bez urazy dla nielicznych wyjątków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze z takimi wżerami są chyba do wymiany niestety, klocki będą miały problem dotrzeć te tarcze, jak jest rdza to będzie zawsze szurający dźwięk, dodatkowo trzeba sprawdzić w jakim stanie są prowadnice bo może się okazać że mechanik ich nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s16.postimg.org/680cde09t/20130520_153844.jpg

to zdjecie moich tarczy... wiem ze nie wygldaj dobrze , ale czy przez to moze tak trzec przy hamowaniu ?

Sprawdź grubość tarcz , jeśli powyżej 9mm to:

Tarcze daj do przetoczenia albo tarcza z papierem ściernym na szlifierek i zedrzyj ta rdze , bo klocek nigdy ci się nie dotrze do tej tarczy.

A klocka prze równaj na płaskiej powierzchni na papierze ściernym.

W ostateczności wymiana całego kompletu , tarcza i klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc . Dzisiaj rozebralem zacisk i okazalo sie ze mechanik 1 klocek zalozyl strona metalowa do tarczy :)

Tarcza wytarla sie od wewnatrz i kolocek rowniez.

Czy kolocki od wewnatrz maja jakies wypustki aby tloczek sie nie krecil ? Bo w tloczku sa takie wpusty i nie wiem czy nie powinny o kolocek sie haczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za pomoc . Dzisiaj rozebralem zacisk i okazalo sie ze mechanik 1 klocek zalozyl strona metalowa do tarczy :)

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za mechanik :facepalm: jedź z reklamacją za zniszczoną tarczę i klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...