Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie rysy kolor srebrny


MichalPoti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po tych je**nych juwenaliach na mojej lali pojawiła się dość duża rysa na tylnym błotniku. Około 30 cm dość głęboka chyba po kluczu. Pytanie czy istnieje jakiś sprawdzony sposób na jej usunięcie? Czy nie mam na co liczyć i zostaje tylko malowanie. Kolor srebrny. Pomocy:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak głęboka.

Jeśli bardzo głęboka to można by było pokusić się o jej wypełnienie bezbarwnym lakierem (pędzelkiem).

Po wyschnięciu zeszlifowanie nadmiaru i wypolerowanie całości.

Jeśli niezbyt głęboko zarysowane to można by było przeprowadzić samą polerkę.

Ale to już ktoś obeznany w temacie musiałby luknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rysa dość głeboka. Jest ktoś na forum kto na własną rękę wykonywał jakąś próbę usunięcia takiej rysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysa poszla az do blachy? Naruszyla warstwe ochronna? Moim zdaniem jezeli uszkodzenie doszlo aż do blachy to robic full prof, zeby nic potem nie wylazlo. Ale zaden ze mnie spec i lakiernik, niech wypowie sie ktos lepiej obeznany w tym temacie sam jestem zainteresowany bo mam ryse na przednim blotniku na 20cm ale podklad nie naruszony tylko lakier zew. ucierpial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Jak się przyglądam rysie to jest tam coś białego? Baza ? Szpachla? Nie wiem. Koledzy pomóżcie. Wieczorem postaram się wrzucić foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podkład.... Znam idiotów którzy pod odpryśniętym lakierem zobaczą coś białego to od razu będą Ci mówić... "ooo panie on był cały szpachlowany...:facepalm:"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać podkład to raczej tylko malowanie ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj gości którzy zajmują się robieniem korekty lakieru, rysy można wypełnić lakierem i po polerce nadwozia nie ma po nich śladu :wink: Za kilka stówek auto wygląda potem jak nowe :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z firmą zajmującą się tego typu przedsiewzieciami i widełki cenowe to 400-700 zl za ryse! kopara mi opadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. A co z tymi magicznymi kredkami? chociaz troche to maskuje czy nic a nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem taka kredke w holandii. Na ryse nanioslo bezbarwny zel i niby mialem to szmatka przetrzec ale ja nie wiem czy tak mialo byc bo zadnego pozytywnego efektu nie uzyskalem. Moze powinno to przeschnac i wtedy polerke w tym miejscu hm.. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krętki się nadają tylko do wyrzucenia. Usuniecz to spokojnie jeśli bazowy jest pod spodem.

Lakier zaprawkowy, cena w ASO ok.40zl, czyscisz, odtluszczasz, kryjesz kolorem potem bezbarwnym, jak wyschnie to taśma i papier ok 2000 do wyrównania, potem polerka pastami. Śladu nie będzie prawie widać, koledzy z kosmetykaaut.pl opisywali juz takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przetarcie do podkładu to żeby się nie pchać w koszta :D i żeby to w miare wyglądało to możesz podjechać do sklepu lakierniczego , spisać numer lakieru ( w bagażniku na wlepie ) i niech Ci dorobią 0.1l Bazy - Koszt ok 20zł

Później dobrze tą powierzchnie odtłuścić i pędzelkiem najlepiej stożkowym nałożyć w środek tej bazy(najlepiej żeby zrobiła się taka górka ) , poczekać 30min żeby dobrze wyschło . Później mały klocuszek Papier wodny 2000/2500 i na równo klockiem szlifować . Jak już powłokę wyrównamy to możemy zabrać się za polerowanie ( maszynowo ) i efekt powinien być .

A jeżeli chciałbyś się pobawić to możesz zrobić tak że na tą wyszlifowaną bazę możesz tak samo pędzelkiem nałożyć na tą rysę lakier bezbarwny tylko że wtedy przed następnym szlifowaniem byś musiał poczekać parę godzin .

I jak ktoś Ci powie że to trzeba już malować bo rdza wyjdzie to niech się puknie w głowę ;D

Nawet jak była rysa do blachy ale w porę zrobione ( przed dostaniem się tam wody , wilgoci ) to będzie jak fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bazę trzeba pokryć bezbarwnym, przecież baza jest matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...