Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zegarek dla mężczyzny ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto teraz "jaka firma" robi solidne i przystępnie cenowo zegarki ?

Kiedyś miałem Casio MTP-1123, byłem z niego megazadowolony... bransoleta nie ciągnęła włosów... podświetlany był spód tarczy... zegarek prosty bez udziwnień.. Niestety mechanizm analogowy powiedział :papa: i nie ma części...

Później (2010) dorwałem też zegarek Casio (modelu nie pamiętam) ale to już nie było to...

Teraz myślałem nad Atlantic'kiem.

Cena tak do 400PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podałeś link do forum gdzie rządzi " kłalita" i w kwestii zegarka do 400 zł niewiele ktoś pomoże..

Cabanmat .. musisz zadać sobie pytanie co chcesz ..

- zegarek kwarcowy, mechaniczny czy automatyczny ?

- używany czy nowy ?

- pilot, diver, garnitur, sportowy czy jakiś vintage ?

- jaka średnica nadgarstka ?

- pasek czy bransoleta ?

- jaka średnica koperty bez koronki ?

Za 400 zł kupisz dobry zegarek chińskiej firmy, nawet z automatycznym mechanizmem, wykonany z dobrych materiałów. Możesz kupić też używanego " noworuska " ( Poljot, Vostok ) w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek-casio-mtp-1123.jpg

Coś na tel styl... ważne aby bransoleta nie ciągnęła włosów i żeby miał illuminator (podświetlaną tarczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriatica - Naręczne - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Do wyboru do koloru..

Fajny Bisset z kalendarzem..

MĘSKI ZEGAREK SZWAJCARSKI BISSET BSPC71 KALENDARZ (3250321565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do tej kwoty kupisz to Casio, Timex, Bisset, Adriatica, Seiko ew. J. Springs , Lorus, dołożysz stówkę to i Orienta wyhaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cabanmat - jak napisał Reggi określ się najpierw, czego oczekujesz po zegarku:wink: bo po dwóch wytycznych, które podałeś wyżej to ciężko. Za 400PLN wybrał bym coś z niskiej półki SEIKO, Orient, lub Casio - bardzo solidne Japończyki, które posłużą długo, o ile będziesz o nie dbał.

Nie wiem, czy ten illuminator jest dla Ciebie priorytetem, ale wolał bym coś z dobrą lumą na wskazówkach i indeksach, bo zegarek pseudo EDC, jaki pokazałeś z illuminatorem wygląda lekko bazarowo :thumbdown:

Podaj no trochę suchych preferencji, obwód nadgarstka, itp. Do czego ten zegarek będziesz nosił, czy masz to zwyczajnie w nosie i nie przykładasz uwagi:decayed: (np nosisz G-Shock'a do gajeru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że to ma być po prostu czasomierz ..bez zbędnego spuszczania się nad dizajnem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków - od siebie polecam, bo można się naprawdę wypaczyć i dużo dowiedzieć :kox:

E tam kłalita - pomogą i w kwestiach niższych cen :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, Klub Miłośników Zegarów i Zegarków - od siebie polecam, bo można się naprawdę wypaczyć i dużo dowiedzieć :kox:

E tam kłalita - pomogą i w kwestiach niższych cen :wink:

Wolę ChinaWatches :wink: dobry klimat i nikt się nie unosi jak zobaczy chiński zegar ze skrupulatnie podrobionym werkiem :grin:

Wszelkie Diesle i Fossile bym sobie darował bo to zegarki " modowe"..jak otworzyłem swojego Fossila to śmiałem się a z pół godziny z " mechanizmu".. płacisz tak na prawdę za skórzany pasek i ładną stylizację koperty ( mój Fossil kosztował ponad 500 zł..teraz wolałbym dołożyć i kupić sobie Komandirskiego w kwarcu ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam coś dla siebie, 20 lat, ważną dla mnie opcją jest podświetlana tarcza i żeby bransoleta nie ciągnęła włosów... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorus jest Made in China ?:eusathink:

Ale nawet nie głupie te Lorusy... nawet mi się podobają :thumbup1:

Ale jak są Made in China to odpada...:thumbdown:

Np. celowałbym w ten model ale z tego co widzę nie ma podświetlenia ?

LORUS RT399AX9 E-ARTTIME 2L GW PL ZIBI +KUBEK (3203373353) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kurde żeby miał podświetlenie i ja go biore :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriatica - Naręczne - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Do wyboru do koloru..

Fajny Bisset z kalendarzem..

MĘSKI ZEGAREK SZWAJCARSKI BISSET BSPC71 KALENDARZ (3250321565) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do tej kwoty kupisz to Casio, Timex, Bisset, Adriatica, Seiko ew. J. Springs , Lorus, dołożysz stówkę to i Orienta wyhaczysz

fajny jest, dobrze że tu zajrzałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem te 20 lat to nosiłem adriatice. Mam go dalej w szufladzie. Leży sobie spokojnie..

zdj_cie155.jpg

Zdjęcie robiłem kalkulatorem teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...