Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy ! Czytnik kart SD w Radio Concert


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w uzyskaniu używanego czytnika kart SD.

W moim radiu Concert , przez moją głupotę uszkodziłem wewnętrzne styki czytnika przez niewłaściwe włożenie karty pamięci.

Od roku nie mogę dostać używanej płytki tego czytnika. Nigdzie w Europie nie ma takich gniazd SD abym mógł samodzielnie je wymienić.

Nawet na rosyjskim forum jest bida.

Moje autko: B8 z marca 2008, radyjko Concert L 8T1 035 186B

Pozdrawiam.

1_RADIO_NUMER.jpg

4_SD_links_seiten.jpg

2c_SD_leser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcia przedstawiają ten czytnik to w przypadku gdy styki są tylko powyginane, to podejżewam że można wylutować tą blaszke i wyprostować je :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da załatwić takiego samego to można by dopasować inne gniazdo karty SD i wlutować je w miejsce uszkodzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było wyszukiwanie zawęzić do kart SD, ale i tak dokładnie takiego samego jak potrzebne jest to tutaj nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za newsy, chyba spróbuję wyprostować te blaszki kontaktowe.

<kys> dzięki za link - może coś dopasuję.

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam to będzie trudno znaleźć, ale można wlutować podobny pasujacy i też będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam to będzie trudno znaleźć, ale można wlutować podobny pasujacy i też będzie działać.

OK, problem tkwi w ilości i rozstawie tych styków względem obudowy. O ile z ilościa można znaleźć, to z rozstawem jest problem. Chyba te gniazdo jest "invert", a takie jedno można kupić z linku który mi podałeś.

Kupię je, a jak nie podpasuje, to wykorzystam nóżki i mechanizm Push-push ( wyrzutnik).

Jeszcze raz wielkie dzieki za super link !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moglbym zrzobic ?

To samo co autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moglbym zrzobic ?

To samo co autor tematu.

Sądzę, że u Ciebie problem jest następujący:

1* uszkodzone styki wewnątrz czytnika

2* uszkodzona płytka czytnika - mam tu na mysli uszkodzenie podzespołów elektronicznych ( tyko czym !?)

3* taśma komunikacyjna łącząca czytnik z płytą główną radia, albo jej gniazdo coś nie kumają

4* mikro włącznik wykrycia karty SD, który jest w obudowie gniazda SD nie łączy - dlatego radio nie wie czy karta jest włożona.

Nie pozostaje Ci nic innego jak wyjąć radyjko i dostac się do płytki czytnika. Sprawdź pewność połączenia taśmy w gnieździe.

Nie napisałeś, czy także nie czytane są inne karty SD.

To co napisałem powyżej robisz we własnym zakresie " Zrób To Sam", ale jak widzę na niski przebieg autka, to udaj się do ASO i zgłoś naprawę gwarancyjną. Napisz jak Cię obsłuzyli szanowni fachowcy od naciągania ludzi. Na miejscu tego Ci nie zrobią.

Odpisz, ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sam się tym zając na początek, 2 styki były pokrzywione, wszystko hula póki co :D

Miałem z tym do ASO jechać, ale jako że lubię czasem pomajsterkować i popatrzeć na wszystko w środku, to postanowiłem najpierw spróbować i poszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, i takich ludzi potrzeba.

---------- Post dopisany 13-06-2013 at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2013 at 16:28 ----------

Sprawa nieco ruszyła, ale nieco w inną stronę.

1. Zdobyłem kontakt w tej sprawie do gościa zajmującego się handlem wszelkimi radiami: [email protected].

Bardzo wporządku gość.

Ma taką płytkę czytnika ale za 100 zeta. I okazuje się, że są dwa rodzaje takich czytników, więc musiałem wysłac fotki do porównania.

Wziąłem na wstrzymanie i przystąpiłem do nast. punktu.

2. Telefoniczny kontakt z Panasonic Automotive System Czech s.r.o. w Czechach i wysłanie fotografii czytnika dało mi następną nadzieję na załatwienie problemu. Czekam na odpowiedź. Zobaczymy co się urodzi. Dam znać co się namotało.

Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...