Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy da się wypolerować czarne oryginalne relingi ?


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

ykk

:polew:

radzisz22

Kolego ..kup sobie puszke "zdrapki" , pędzelek , 2 Pasty polerskie , 2 filce okrągłe i nakładke na wiartarke .

Usuń uszczelki z reling .

1. Smarujesz "zdrapką" relingi i po 3 sekundach plastikową szpachelką zdzierasz czarną gumę . I juz widzisz ze relingi sa satynowe. Nie podrap !

2. Nakładka z rzepem i na to filc . Uruchamiasz wiartareczkę i nanosisz twardą pastę .

3. Polerujesz polerujesz az zacznie sie błyszczeć .. To że jeszcze nie jest lusterko to nic ..od tego bedzie " drobniejsza " pasta .

Ciekawe jest to że końce reling nie sa juz satynowe ..a bardziej surowe aluminium.

4. Poźniej polerowania drugą pastą i koniec . Dzień pracy ...z przerwami dwa dni . [br]Dopisany: Lipiec 20, 2008, 01:45:34 _________________________________________________Albo zlecić komuś zabawe ..oferta z allegro .

http://moto.allegro.pl/item399305204_polerowanie_na_super_polysk.html

Ten koleś posiada tez pasty i filce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł :good: a co do polerki tych relingów musze je sciagać z samochodu? jesli tak to jak je odkręcic, trzeba podsufitke zdejmować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 nie musisz, ale musisz uwazac.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu polerowania reling na aucie ... po pierwsze ze rece by opadły po 15 minutach , możliwość zahaczenia wałkiem gdzies po lakierze ..bo i dokładnie sie tego nie zrobi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze sensu polerowania reling na aucie ... po pierwsze ze rece by opadły po 15 minutach , możliwość zahaczenia wałkiem gdzies po lakierze ..bo i dokładnie sie tego nie zrobi :kox:

czy po wypolerowaniu trzeba relingi pokryć jakimś lakierem bezbarwnym???dzwoniłem do tego gościa z aukcji za polerkę chce 200zł (myślę ze warto) jak znajdę gdzieś chromowane obwódki szyb na allegro to wypoleruję sobie te relingi (same relingi to chyba kiepsko wygladają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł to dobra cena .. same pasty to koszt od 40 w góre .. a jeszcze filce i robota .. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scansol

W sklepie powiedzieli że "Zdrapka" lepsza . :mysli:[br]Dopisany: Lipiec 23, 2008, 06:34:21 _________________________________________________

domyślam się że do spolerowania trzeba użyć g3 lub automaxa?proszę o odp

Nie .. do polerowanie bedziesz potrzebował innej pasty. To jeszcze zależy jaki efekt chcesz mieć .. ja do efentu lustrzanego potrzebowałem 2 past ( grubsza ..nadająca efekt satynowego aluminium...i kolejna pasta nadająca idealny połysk ) :)

Link do past wklejałem gdzieśw tym temacie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schromujesz rolingow.. Officer_Crabtree.jpg

Ale za to mozesz je wypolerowac. :)

Hahahahahah :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Umarłem jak to zobaczyłem, w sensie oficera dzińdybry...

ykk :good:

A co do samych relingów nie bawiłbym się w "polerkje", a po prostu kupił używane w dobrym stanie. Róznica cenowa nie aż tak duża, a oszczędzenie własnego czasu i pracy - znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freon

No i tu sie z Tobą nie zgodze .. Relingi chromowe używane kosztują 600-800 zł . Taniej to nie widziałem .

Ja kupiłem relingi czarne za 100 zł ..pasty i inne zabawki ..no niech mnie to kosztuje przesadnie 100 zł .. rachunek prosty . A relingi polerowane wyglądają inaczej niż ori satyna :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj widziałem za 350 PLN

o tutaj

http://allegro.pl/item406120319_relingi_dachowe_audi_a4_95_01.html

ponadto

http://allegro.pl/search.php?string=relingi+a4&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0&order=p

http://allegro.pl/search.php?string=reling+audi&order=p

(znając życie jak ktoś przeczyta ten wątek za kilka tygodni linki już nie będą działać, ale cóż - sprawa dotyczy teraz)[br]Dopisany: 24 Lipiec 2008, 13:56 _________________________________________________Ale oczywiście nie umniejszam relingom hand made wypolerowanym, nie nie nie.

To jedynie alternatywa dla leniwych, nie umiejących się bawić w mechanika, czy coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak lepiej wypolerować swoje czarne reingi niż kupować ori satyne za 600 zł :)

A widze że czarne też trzymaja sie w cenie :thumbdown:

Ciekawe tylko jak będa zachowywać sie w zimie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak zakładałem ten post to nie wiedziałem że przyjdzie taki odzew :)więc miło;) zadałem pytanie dlatego ze myjac samochod zauważyłem srebrne prześwity na farbie i w miejscu gdzie było zadrapanie ujrzałem aluminium więc dlatego sie spytałem mam pytanie czy zamiast past dałoby sie ta paste zedrzeć papierem wodnym np 500?wtedy nie byłoby rys od razu wiem ze sporo wiecej roboty ale ciekawi mnie to;) do uzytkownika raggaman przesledzilem ten temat kilka razy i nie ma linku nigdzie co do past:)bede wdzieczny jak umiescisz ta pasta scansol jest na allegro koszt 15 zl plus wysyłka widzialem u ciebie ze to wyszlo siwetnie wiec jak bedziesz mogl wyslac mi wiadomosci jakich past konkretnie uzyles bede naprawde wdzieczny pozdrawiam serdecznie wszystkich uzytkowników forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...