Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy da się wypolerować czarne oryginalne relingi ?


radzisz22

Rekomendowane odpowiedzi

radzisz22

Kolego ..ja potraktowałem ta czarną warstwę chemią ..papierem ściernym to raczej męczarnia :decayed:

Link do past masz tu - http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5768925

koleś przy okazji oferuje polerowanie reling do Audi - http://moto.allegro.pl/item403945717_relingi_audi_a4_a6.html

Ja polerowałem twardymi pastami , ktore kupiłem na giełdzie motocyklowej .. pasty ponoć Szwedzkie :wink4:

Co do drapania czarnej warstwy ...mi w sklepie z chemia odradzili skansol ..bo "Zdrapka" podobno lepsza :good:

img0154ll6.gif

img0154ll6.7b44e2c327.jpg

img0155bf4.gif

img0155bf4.c776ec8f60.jpg

Polerowane relingi są dużo ładniejsze od ori satyny :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypolerujesz relingi to potem uwazaj na myjniach bo spolorowany material nie lubi "pian aktywnych"

tak samo jest z felgami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad kupnem chromowanych relingów, ale oglądając fotki chyba je wypoleruje :kox:

Rob polera to jest to :good: Tylko uważać ze zdzieraniem twardego aluminium bo wyjda takie delikatne fale jak u mnie :decayed: Ale bedzie poprawka :naughty:

wypolerujesz relingi to potem uwazaj na myjniach bo spolorowany material nie lubi "pian aktywnych"

tak samo jest z felgami

Paweł ...o dziwo po myjni nic sie nie dzieje ..a myje raz / dwa razy w tygodniu :good:

Kupiłem pastę Tempo zeby po myciu poprzecierać je ...ale raż tylko użyłem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy cale relingi sa do wypolerowania ? Bo w VW podobno te zaslepki w czarnych sa z twozywa.

Tak kolego w Audi jest o tyle dobrze że całe relingi sa z aluminium . Rożnią sie tylko tym że część środkowa jest dość twarda i satynowa ...a końce relingów sa z "gołego" aluminium :wink4:

W Passacie końce sa chyba aluminiowe , a środki to plastik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypolerujesz relingi to potem uwazaj na myjniach bo spolorowany material nie lubi "pian aktywnych"

tak samo jest z felgami

Paweł ...o dziwo po myjni nic sie nie dzieje ..a myje raz / dwa razy w tygodniu :good:

Kupiłem pastę Tempo zeby po myciu poprzecierać je ...ale raż tylko użyłem :wink4:

jak tak to dobrze :good: ale i tak warto na to uwarzac i co jakis czas poprawic polerke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak warto na to uwarzac i co jakis czas poprawic polerke

Racja :wink4:

Dziś zauważyłem delikatne brązowe smugi ...po przetarciu palcem znikają .. Czas przepolerować szmatką i pastą :)

Podobno pasta KIWI jest bardzo dobra do takich rzeczy :dance2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman może dasz kilka wskazówek jak zdemontować relingi

Zrobie dla was foto story we wtorek :wink4:

Ale to intuicyjnie odkręcamy wszystko co może nam przeszkodzić w demontażu podsufitki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o chwała ci za to :notworthy: tez sie do tego powoli przymierzam a poradnik sie przyda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman obiecałeś fotostory z demontażu relingów

Panowie ..nie wiercić sie ..spokojnie ..fotki będa ..nie z dokłądnego demontażu ..ale zarys ..wiadomo nie będe demolował auta po raz kolejny :wink4:

To raptem odkręcenie 4 zaczepów mocujących rolete do podsufitki ..

odkręcenie "raczek" 2 zamaskowane śruby po 2 stronach

odręcenie "słoneczek "

wyrwanie 2 środkowych słupków

odkręcenie boczków w bagażniku..i wyrwanie 2 plastików na tylnych słupkach ..

podsufitkę odchylamy powolutku i juz widzimy śruby od reling .. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim lakierem to potem potraktować ,a by przetrwało zimę ?

No właśnie ...odemnie dostał salwę klaru , która później można było zdrapać paznokciem :decayed:

Oczyściłem relingi i są gołe ..nie maluje ..zobaczymy czy dadzą rade przetrwać zimę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osob ktore spolerowaly relingi jak oddawalem samochod do lakierowania po malej stluczce to mowilem dla lakiernika o spolerowaniu i odradzal mi tego mowiac ze co tydzien te aluminium zasniedzieje i bedzie mialo naloty jak czesto trzeba czyscic takie gole relingi ?z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e co tydzien te aluminium zasniedzieje

Łał ..ja ostatnio swoje relingi polerowałem w sierpniu .. :wink4:

Myje na myjkach recznych ..wystarczy po umyciu przetrzeć ręcznikiem papierowym do sucha i zbani :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem komplet filców z pastami na allegro i będę polerował :) ALe mam problem, nie wiem do końca jak zamontować filce na wiertarkę - poradzicie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem komplet filców z pastami na allegro i będę polerował :) ALe mam problem, nie wiem do końca jak zamontować filce na wiertarkę - poradzicie coś

Kupiłeś krążki na rzep ? Jeśli tak to polecam kupić tarczę plastikową z rzepem na wiertarkę i ognia :wink4:

Jeśli kupiłeś filce z gumkami które robią jako dystanse to potrzebujesz śruby i 2 nakrętek ..ale nie polecam tego zabiegu bo nawet jak dobrze skręcisz filce i będziesz polerował to będą się przekręcały :thumbdown:

Polecam tarczkę na wiertarkę i filc na rzep ... tylko kup tyle filców ile masz past :wink4:

[br]Dopisany: Grudzień 19, 2008, 11:07:26 _________________________________________________

pokombionwalbym cos takiego na Waszym miejscu:

http://allegro.pl/item462464347_lakier_na_wypolerowane_aluminium.html

Yhy...ja juz kombinowałem z klarem ...można było go paznokciem zdrapać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...