Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpanie silnikiem przy ruszaniu, jazdy na 4,5 biegu czy to dwumas?


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie co wiecie koledzy.

Zanim pojadę do mechanika chcę wiedzieć jak najwięcej.

Co się dzieje? A więc.Odkąd kupiłem czuję że przy pewnej prędkośći na 4-tym lub 5-tym biegu czuję lekkie poszarpywanie autkiem.Lewarek zmiany biegów tak samo wtedy zaczyna się ruszać.Są to prędkości te wolniejsze a więc wtedy kiedy jadę wolniej na tych biegach.Jak się troszkę rozpędze zanika albo ja nie czuję.To jest od początku.Drugi objaw to szarpanie przy ruszaniu.Ale oczywiście nie zawsze.Powiedzmy częściej jest dobrze jak zle ale ostatnio gdy robiłem 600 kilometrów to po trasie silnik miał wyskoczyć z siebie przy ruszaniu i puszczaniu sprzęgła.Tak samo wsteczny.Rano na drugi dzień tego nie było a przynajmniej nie tak mocno.Powiedzmy delikatnie dla mnie a dla kogoś co by wsiadł do auta niewyczuwalne.Prawda jest taka że czuję coraz większy dyskonfort przy ruszaniu i tak nie może być.Pedał sprzęgła pracuje bardzo ładnie.Sprzęgło bierze myślę w odpowiednim momencie.

Diagnoza możliwa tylko przy demontażu skrzyni czy są jeszcze inne możliwośc.Poduszki? To chyba zawsze by szarpał prawda? A zresztą jaj sprawdzić poduchę skoro jak się nie mylę jest olejowa? tak?

Jak coś wiecie to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy zespolu napedowego

Witam.

A może kolego coś więcej?

Szperałem troszkę i wychodzi że ja nie mam jakiś olejowych poduch jak mi ktoś mówił tylko normalne gumowo-metalowe.Dwie pod silnikiem i dwie pod skrzynią.Ale ciekawi mnie jedna rzecz.To że autko od początku lekko poszarpuje przy pewnych prędkościach daje do myślenia że poduchy ale dlaczego przy ruszaniu skoro są naderwane nie szarpie za każdym razem.Tak jak pisałem.Po trasie było zle a drugi dzień jezdziełm tylko wokół komina i już nic się nie działo a przynajmniej nie takie mocne walenie jak dzien prędzej.To jak? Rozgrzane po trasie sprzęgło bierze inaczej i wtedy poduchy nie dają rady?

Można poduchy sprawdzić bez demontażu czy aby być pewnym trzeba każdą pokolei wyjąć i obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co wiece,

jak lata zespol napedowy, to pierwsze podejrzenie, na poduchy. dwumas sie odzywa na biegu jalowym.

jezeli masz watpliwosci dotyczace pracy silnika, zrob logi statyczne i dynamiczne i wrzuc je na forum do dzialu diagnostyka, wtedy bedziemy mogli sie wypowiedziec nt sprawnosci motorowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że to sie odzywa nastawnik pompy wtryskowej, ale dla pewności zrób logi dynamiczne

Ups.Ale teraz to już mam ciepło.Napiszę krótko.Nie wiem co to jest te logi.A więc jakie mam zrobić badania aby wszystko było jasne i gdzie to robią oraz za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że to sie odzywa nastawnik pompy wtryskowej, ale dla pewności zrób logi dynamiczne

Ups.Ale teraz to już mam ciepło.Napiszę krótko.Nie wiem co to jest te logi.A więc jakie mam zrobić badania aby wszystko było jasne i gdzie to robią oraz za ile?

Nie przejmuj sie tak bardzo czyszczenie wraz z robocizna to koszt około 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie do Wielunia jest parę kilo.Postaram się przyjechac to może ktoś mi coś doradzi i sprawdzi moje autko.Dzisiaj jadę do Kalisza to zobaczę czy coś się będzie działo bo jak narazie nie chce szarpać przy ruszaniu.

Pozdrawiam.

Jarek

[br]Dopisany: 23 Lipiec 2008, 10:36 _________________________________________________Witam jeszcze raz.

Poszperałem jeszcze troszkę na forum i wynalazłem temat drgań peadału sprzęgła.Wczoraj leciałem sobie do Kalisza i sprawdzałem co mogłem w czasie jazdy.Kiedy szarpie,na jakim biegu i przy jakich prędkościach najbardziej.Zauważyłem także gdy leciutko wcisnąłem ręką pedał sprzęgłą że normalnie czuć bicie.Takie delikatne uderzenia.Nogą nie czułem ale ręką od razu.Możliwe że jednak coś że sprzęgłem.Nie wiem czy takie bicie i latanie lewarka zmiany biegów może być od nastawnika.NIe mam zielonego pojęcia.Mam nadzieję że kolega który zaprosił mnie na spota do Wielunia w raz z innymi coś mi doradzą i sprawdzą ten cały logi.Chciałbym trafić od razu z kupowaniem części a nie tak jak w innych autach które miałem wymieniać w ciemno części w przypadku gdy mechanicy rozkładali ręce.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lekkim wcisnieciu szprzegla chyba kazde audi ma bicie przynajmniej u mnie tez tak jest a nic sie niedzieje ze sprzeglem,gdzies chyba byl watek ze to norma ale niemoge tego znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele będziesz wiedział wszystko(zaproszenie na spota aktualne), najpierw logi potem mechanika. W sobote testuje A4 mojego ojca z tym samym bólem, więc doświadczenie będzie większe :good: Może ktoś jeszcze coś podpowie ? Zobaczymy co wyjdzie na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...