Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Adaś... by rafles :)


rafles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Audi A4 B5 w sedanie... Autko zostało sprowadzone z Niemiec. Silnik co prawda jest bez turbo :( ale kupione za psie pieniądze (taniej niż B4 80-kę z podobnym silnikiem :) ). Kilka danych poniżej:

SILNIK:

1.8 5V APT 125km z przebiegiem 206 tys.

ROK:

1999 (wersja po lifcie)

KOLOR:

Z5L Ming Blue Pearl - granatowy wpadający w czerń.. bardzo ciekawy kolor :)

WYPOSAŻENIE:

- granatowa tapicerka welurowa.

- elektryczne szyby

- elektryczne i podgrzewane lusterka

- podgrzewane siedzenia

- klimatronik

- podgrzewana tylnia i przednia szyba :D

- immobiliser

- halogeny przeciwmgielne

- ABS

- Alusy 15" jak narazie (trochę małe jak do tego autka ;) )

- soczewki z przodu

- hak

PLANY:

- instalacja LPG BRC Sequent do 200KM

- z czasem SWAP na 1.8T :D jak się uda znaleźć wersję 180 konną, chociaż najłatwiej podobno na APU 150 kucy...

- jakieś fajne fele 18"

- dodatkowe modyfikacje (ale to wyjdzie w praniu)

- "przeszczep" przodu z B7/B8 :D na duży grill... ;) mam już w głowie ciekawy projekt :) A w swoim życiu już kilkanaście samochodów się poprzerabiało ;)

- -35/-40mm w dół (gwint raczej odpada, nie na mój kręgosłup :), poza tym w poprzednim aucie (Audi A3) miałem to kilka misek olejowych na naszych pięknych polskich drogach się gdzieś pogubiło :) )

FOTKI:

t1589170_dscn5397.jpg t1589169_dscn5400.jpg t1589168_dscn5402.jpgt1589167_dscn5409.jpg t1589166_dscn5412.jpg t1589165_dscn5413.jpgt1589164_dscn5415.jpg t1589163_dscn5388.jpg t1589162_dscn5389.jpgt1589161_dscn5395.jpg t1589160_dscn5405.jpg t1589159_dscn5406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by Cie trcohe zabardzo nie poniosło z tym przodem od B7...

---------- Post dopisany at 10:11 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ----------

neuwied59prot9nc.jpg

jak byś tego sobie nie wymyślił bedzie kupa:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "przeszczep" przodu z B7/B8 :D na duży grill... ;) mam już w głowie ciekawy projekt :) A w swoim życiu już kilkanaście samochodów się poprzerabiało ;)

Masz ładne auto nie rób mu TEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tą podgrzewaną przednią jest to bynajmniej dziwne :D Gdyż wyłączając dmuchawę a włączając szybę mocno zaparowana szyba przy deszczu momentalnie znika :D a siateczki żadnej nie widzę w szybie ;)

A propos dużego grilla to widziałem chociażby w takim temacie: Audi A4 (b5-b7) front grille conversion PROJECT - Audi Forum - Audi Forums for the A4, S4, TT, A3, A6 and more!

Koleś nawet robił przeszczep tylnych świateł o.O

Są nawet gotowe z włókna szklanego do kupienia na allegro takie zderzaki tylko jakoś tak śmiesznie one wyglądają... Dużo ciekawiej wyglądają jak przeszczepi się ze światłami z B7 i najlepiej maską.. tylko trza by ją wtedy ciąć po bokach i u góry co jest trochę roboty z nią... w sumie to pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada ciekawie że z ładnej bryły powstaje mrówkojad:facepalm: przód jest nie proporcjonalnie dłuższy wzgledem tyłu:whistling:

i tu tylne lampy dużo nie pomogą:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej odrazu bylo kupic B7/B8 ino wioche robic z B5 ? :facepalm:

W razie czego uprzedzjac odpowiedz 'ze mnie nie stac'- jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tą podgrzewaną przednią jest to bynajmniej dziwne :D Gdyż wyłączając dmuchawę a włączając szybę mocno zaparowana szyba przy deszczu momentalnie znika :D a siateczki żadnej nie widzę w szybie ;)

A propos dużego grilla to widziałem chociażby w takim temacie: Audi A4 (b5-b7) front grille conversion PROJECT - Audi Forum - Audi Forums for the A4, S4, TT, A3, A6 and more!

Koleś nawet robił przeszczep tylnych świateł o.O

Są nawet gotowe z włókna szklanego do kupienia na allegro takie zderzaki tylko jakoś tak śmiesznie one wyglądają... Dużo ciekawiej wyglądają jak przeszczepi się ze światłami z B7 i najlepiej maską.. tylko trza by ją wtedy ciąć po bokach i u góry co jest trochę roboty z nią... w sumie to pożyjemy zobaczymy :)

jak potrac psa to sie to auto rozpadnie jak tam jest tyle szpachli i wazy przynajmniej z 350kg wiecej hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej, ale nie pozostań na samym zderzaku, bo z profilu to śmiesznie wyglada, przedni zderzak w kolorze siedzi nisko, a tył i progi sterczą i dotego bez koloru:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8905_446228815474184_578902812_n.jpg

tak styka

---------- Post dopisany at 12:35 ---------- Poprzedni post napisany at 12:35 ----------

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiać się panowie a chłopaka trzeba nawrócić na dobrą drogę. Wyśmiewaniem się z niego nic nie wskóracie a tylko się chłopak zniechęci do forum :wink:

- Przód B7 odpuść sobie na samym początku

- Swap? Jak najbardziej na plus :good:

Do tego jakieś ładne 18tki skręcone gwintem i będzie super :naughty::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Przeróbki np na german style to raczej rzadko robiłem, bardziej na french style :D Stąd te chęci do szpachlowania :D

Moje poprzednie autko:

PS. A co myślicie o takim przodzie? : A4 (B5) - A4 Tuning - Tuning Cars

Tyle że bez brewek, ew. jakieś przedłużenie maski. No i te siatki na dole mi się jakoś nie widzą... za dużo ich :D Byś może całkowicie pełny by fajnie leżał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ładniejszy przód :) to kup grill od RS4 b5 a zderzak od S4 :P a później jeszcze tylko listwy oraz zderzak tylny od Ski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to jedziemy.... :D

Zanim zabiorę się za jakiekolwiek zmiany to wolałem zadbać o samochód od strony mechanicznej. A z racji tego że w samochodzie trzeba było trochę podłubać (luzy na wahaczach, brak okładzin na hamulcach, czy tarcza cienka jak papierek po czekoladzie :D ) także w auto trzeba było najpierw zainwestować w zawias i hamulce.

Jeżeli chodzi hamulce to wiadomo: Brembo / Ferrodo Premier + regeneracja zacisków z tłoczkami:

Przód:

t1605025_dscn5481.jpg

Tył:

t1605028_dscn5496.jpg

Regeneracja zacisków:

Zaciski pochodzą z 1,8T są ciut więsze na tarcze 288mm (foto powyżej), gdyż w 1,8 bez turbo były tarcze 280mm, ceny praktycznie identyczne więc jakiś tam drobny SWAP nie zaszkodzi :D

Zasiski wypiaskowane:

t1605024_dscn5480.jpg

W podkładzie:

t1605026_dscn5484.jpg

Pomalowane:

t1605027_dscn5488.jpg

I gotowe złożone :) :

t1605030_dscn5502.jpg

Zawieszenie:

Zawias tłucze się tylko z przodu, także do wymiany są tylne dolne i tylne górne oraz łączniki stabilizatora. Jeśli chodzi o zawias to jest to Febi Bilstein oraz Lemforder

Dodatkowo jeszcze uszczelka pod klawiaturę.

Także zostaje teraz tylko wszystko do kupy poskładać i można śmigać :)

t1605029_dscn5498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...