Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z laptopem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:hi: ładowałem dziś laptopa po odłączeniu ładowarki wyłączył się a po ponownym uruchomieniu pojawił się komunikat: windows/system32/config/system i coś w stylu że mogę naprawić po przez włożenie do napędu płytki z windowsem i tp itd. ale ja nie mam napędu u siebie ba nawet płytki z winem nie mam bo jest na dysku:facepalm: da się to naprawić samemu czy musze odwiedzić kuzyna:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odlacz netbooka (bo to nie laptop ;)) od zasilacza, wyciagnij baterie i przytrzymaj wlacznik przez kilka sekund (bez baterii i bez kabla od zasilania 230V). Nastepnie wloz baterie i sprobuj uruchomic kompa. Watpie zeby pomoglo bo wyglada mi to nie na usterke podczas ladowania tylko usuniecie jakis plikow a to ze akurat ladowales to zbieg okolicznosci.

Jesli to nie pomoze odwiedz strone andrewjar - to czego szukasz i rozwin zakladke ACER, Recovery w emachines dziala na takiej samej zasadzie jak w Acer. Jesli nie masz tam waznych danych to przywroc system do zera, jesli masz to najlepiej byloby wyciagnac dysk, wlozyc go w kieszen usb i przerzucic potrzebne dane na inny komputer - nie formatuj go, nie zmieniaj partycji itd bo uszkodzisz partycje recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany podepnę się pod temat Kumpel ma problem z lapkiem

co może się dziać że laptop sam się wyłącza jeżeli wejdziemy w bios to może tak stać ze 3 godziny i sie nie wyłączy. A jak chcemy zainstalować windowsa to się wyłącza po upływie kilku sekund. i tak w kółko. Dodam że sprawdzaliśmy wszystko pamięci itp czyściliśmy wiatraczek radiator, dawaliśmy nową paste na procesor. I bez zmian laptop Toshiba czy może być uwalona płyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk podmienialiście?

może być uwalona płyta i kontroler dysków...

macie jakąś płytkę diagnostyczną do tego lapka?

może spróbujcie odpalić bootowanie z liveCD (jakiś Hirens, albo jakiś linux) i zróbcie testy jakimś softem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysku akurat nie podmienialiśmy mam identyczną płyte w domu spróbuje podmienić płytę główna może to coś pomoże. Przez chwile myślałem że procek się przegrzewa ale to nie to. Wcześniej miał XP i było tak że raz chodził godzine i się wyłączył a niekiedy 3 godziny. A teraz jest tak ze ni hu.. nie da rady zainstalować zobacze z inną płytą główną dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk podmiencie i zobaczcie. Mi sie tak dzialo jak wlasnie padl mi dysk w laptopie. Raz chodzil kilka godzin raz nie dalo sie go wogole wlaczyc. Po wymianie dysku chodzi do dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odlacz netbooka (bo to nie laptop ;)) od zasilacza, wyciagnij baterie i przytrzymaj wlacznik przez kilka sekund (bez baterii i bez kabla od zasilania 230V). Nastepnie wloz baterie i sprobuj uruchomic kompa. Watpie zeby pomoglo bo wyglada mi to nie na usterke podczas ladowania tylko usuniecie jakis plikow a to ze akurat ladowales to zbieg okolicznosci.

Jesli to nie pomoze odwiedz strone andrewjar - to czego szukasz i rozwin zakladke ACER, Recovery w emachines dziala na takiej samej zasadzie jak w Acer. Jesli nie masz tam waznych danych to przywroc system do zera, jesli masz to najlepiej byloby wyciagnac dysk, wlozyc go w kieszen usb i przerzucic potrzebne dane na inny komputer - nie formatuj go, nie zmieniaj partycji itd bo uszkodzisz partycje recovery.

Zrobiłem tak jak pisałeś ale nadal to samo musze skopiować dane i spróbuje przywrócić system od zera:naughty: no właśnie podładowywałem go bo był rozładowany i po odłączeniu po około 30 minutach od ładowarki wyłączył się i taki błąd wyskoczył wiec nie ma mowy tu o usunięciu plików thx za porade:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiana dysku raczej nie pomoże, podczas instalacji systemu jądro windowsa konfiguruje się pod obecny sprzęt to często po wymianie jakiegokolwiek podzespołu może windows nie odpalić.

Najlepiej załatwić od kogoś windows nagranego na pendrive i postępować wg komunikatu który Ci się wyświetla, w ten sposób powinno naprawić system.

Z komunikatu wynika że problem masz z dyskiem to polecam zrobić tak jak wyżej opisałem a po uruchomieniu systemu jakimś programem diagnostycznym sprawdzić czy dysk nie jest uszkodzony.

Jeżeli nagle wyłączyło laptop, bez żadnego zamykania systemu to możliwe że uszkodziło jakieś dane na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek odlacz netbooka (bo to nie laptop ;)) od zasilacza, wyciagnij baterie i przytrzymaj wlacznik przez kilka sekund (bez baterii i bez kabla od zasilania 230V). Nastepnie wloz baterie i sprobuj uruchomic kompa. Watpie zeby pomoglo bo wyglada mi to nie na usterke podczas ladowania tylko usuniecie jakis plikow a to ze akurat ladowales to zbieg okolicznosci.

Jesli to nie pomoze odwiedz strone andrewjar - to czego szukasz i rozwin zakladke ACER, Recovery w emachines dziala na takiej samej zasadzie jak w Acer. Jesli nie masz tam waznych danych to przywroc system do zera, jesli masz to najlepiej byloby wyciagnac dysk, wlozyc go w kieszen usb i przerzucic potrzebne dane na inny komputer - nie formatuj go, nie zmieniaj partycji itd bo uszkodzisz partycje recovery.

Zrobiłem tak jak pisałeś ale nadal to samo musze skopiować dane i spróbuje przywrócić system od zera:naughty: no właśnie podładowywałem go bo był rozładowany i po odłączeniu po około 30 minutach od ładowarki wyłączył się i taki błąd wyskoczył wiec nie ma mowy tu o usunięciu plików thx za porade:hi:

zrobiłem przywracanie i śmiga thx za pomoc kolego:hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...